Gå til innhold
Hundesonen.no

AD Ringlets Forest "Eine"


Recommended Posts

Skrevet

Eine er en labrador fra engelske jaktlinjer og kommer fra Ringlets kennel. Han er født 28. mai 2010.

ValhallmMailinogLira14.jpg

Lære seg å leke

ValhallmMailinogLira05.jpg

En periode lignet han litt på en minigris

ValhallmMailinogLira02.jpg

Koordinasjonen var ikke den beste heller

tulleeine1.jpg

Bare litt gal :lol:

tulleeine3.jpg

Ja, som sagt... :lol:

DSC_0077.jpg

Eine og katten er ikke bestandig like gode venner :D

DSC_0030.jpg

Øve på å gå pent i bånd

DSC_0034.jpg

Oiii, der var jo fotografen!

DSC_0060.jpg

:D

DSC_0069.jpg

:icon_redface:

DSC_0074.jpg

:D

  • Svar 728
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk dessverre dårlige nyheter hos veterinæren i dag. Kreften har spredt seg til lymfekjertlene og det er ikke noe mer å gjøre. Veterinæren og jeg er enige om at så lenge han har så god allmentils

Eine har kreft ? Sist vi var hos veterinæren sjekket hun analkjertlene hans fordi de har vært noe betente i høst og da oppdaget hun en kul rett innenfor. De tok vevsprøve av kulen som viste at det er

På lørdag måtte jeg ta farvel med min elskede venn? Takk for alt, Eine❤️    

Posted Images

Skrevet

Mere mere mere!

Fra playdate i dag, bilder tatt av meg :lol:

4934985178_dbe257514e_z.jpg

Se på de goingene :icon_redface: (bikkja mi i bunn)

4934992500_cbb8cd0263_z.jpg

4934977914_9acd5373c9_z.jpg

4934967598_d6765829ce_z.jpg

4934370343_7ab9dbc64e_z.jpg

Han er så GOOO, skikkelig labrador! Kommer med FULL entusiasme, kravler seg opp på fanget ditt, koser litt med beina sprellende alle veier, før han åmer seg ned og freser rundt i skogen :lol:

Skrevet

Såååå fine labbiser da :aww:

Han Eine er virkelig en hjerteknuser! :) (dog litt vill og gal :P )

Han er litt begge deler, ja :) Men sammenlignet med aussiene våre, er han ikke så veldig vill og gal :)

  • 1 month later...
Skrevet

Ja, absolutt! Ikke noe valp mer. Nesten litt vemodig... Men minner meg på alle valpestreker, så da er det kanskje ikke så vemodig likevel :icon_redface: Er spent på hvordan han kommer til å være som unghund. Han blir 5 mnd nå på fredag.

Skrevet

Æh, ja... Vi har noen sånne vi også:

58270_443373812224_772132224_4700279_3922296_n.jpg

:( og for noen sylskarpe pirayatenner! Er glad for at Eine sine er på vei ut og at han er over bite-på-alt-fasen. Da han ble 4 mnd ble alt så meget enklere :P

Eine er vakker :P Jaktlabber er virkelig flotte! :P

Takk! Gleder meg til å se hvordan han blir seende ut som voksen. Satser på staselig herremann :P

Er vel ingen tvil om hvilken rase det er i hvert fall, utifra dette bilde :P

:P Godt poeng!

Whaat.. har han blitt så stor allerede :P

Veldig fin da :P

Ja, 5 mnd i dag! Det har gått veldig fort!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...