Gå til innhold
Hundesonen.no

(Balrog) og Ellies tråd :)


Recommended Posts

Skrevet

Å så moro å lese om broder'n! Høres litt ut som strider'n, og så litt ikke allikevel.. :wub:

Jeg gleder meg til jeg skal ha ferie (fra 10. desember!) for da er det en strider-tråd som skal oppdateres også - har så masse masse å si om han også!

Hvordan er det med fargen på Balrog? Ser jo at Strider er blitt mørkere (som Jeanette syntes var synd, men jeg synes han var nydelig som rød og jeg synes han er nydelig med den litt mørkere varmbrune fargen han har fått..)

  • Svar 733
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes du beskriver han så fint! Du veit, vi vil ikke bare høre om suksesshistoriene som ender i sløyfer eller opprykk, men også hverdagene som preger dere som team og hvordan han utvikler seg.

Men han fikk 4 ufattelig gode år, de beste årene faktisk! Og Balrog hadde bare en strek han, resten av han var bare fantastisk, utrolig, fint. Lettlært, arbeidsjern, familiens kjæledegge, mammas kosek

Jeg er altså så imponert over dere to, jeg . Du er en veldig bra hundefører, unge dame . Grattis så mye med opprykket og fine poeng .

Posted Images

Skrevet

Han høres virkelig herlig ut. :) Og han var jo supertøff på besøk her, gleder meg virkelig til å følge han videre. :)

Takk :wub:

Å så moro å lese om broder'n! Høres litt ut som strider'n, og så litt ikke allikevel.. :wub:

Jeg gleder meg til jeg skal ha ferie (fra 10. desember!) for da er det en strider-tråd som skal oppdateres også - har så masse masse å si om han også!

Hvordan er det med fargen på Balrog? Ser jo at Strider er blitt mørkere (som Jeanette syntes var synd, men jeg synes han var nydelig som rød og jeg synes han er nydelig med den litt mørkere varmbrune fargen han har fått..)

Å det gleder jeg meg til :)

Han er veldig mørk sjokoladebrun, nesten svart!

Han høres, og ser, helt herlig ut! :wub:

Takk det er han :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Takk for koselige kommentarer :P

Den siste uka var det litt mye som skjedde med kroppen tydeligvis, litt mye tannfelling, og noe hostegreier så han var ganske slapp en stund.

Men nå er han tilbake :P

Tok noen bilder på tur isted, han har jo akkurat fyllt 4 måneder :P

154940_10150104469306399_679816398_7933730_526096_n.jpg

154883_10150104469336399_679816398_7933732_6835682_n.jpg

Gal og glad :P

155910_10150104469406399_679816398_7933735_6407715_n.jpg

155391_10150104469451399_679816398_7933736_7358711_n.jpg

... ellers føler jeg at vi har vært litt slappe med trening i det siste og, så det skal vi t tak i fra og med idag :P

Skrevet

Fin Ballemann :P

Han er faktisk ikke noe særlig høyere enn Strider, men det er litt mer av han enn spinkel-Strideren :P

Skrevet

Fin Ballemann :P

Han er faktisk ikke noe særlig høyere enn Strider, men det er litt mer av han enn spinkel-Strideren :P

Ok, jeg aner ikke hvor høy Harly er da, men han har ihvertfall vokst inn i dekken str 45 cm :P

Skrevet

Ok, jeg aner ikke hvor høy Harly er da, men han har ihvertfall vokst inn i dekken str 45 cm :P

I rygglengden også? Ikke sleper sitt 45cm dekken etter seg, så hun har funnet ut at det er best å bare bli helt passiv når man har det på :P

Og Balrog er så kjekk! :P

Skrevet

I rygglengden også? Ikke sleper sitt 45cm dekken etter seg, så hun har funnet ut at det er best å bare bli helt passiv når man har det på :P

Og Balrog er så kjekk! :P

Ja dekkenet er str 45 i ryggen, sitter som et skudd :P

Skrevet

Fiiin Balrog! :P

Han ser diger ut på bildene :P

Takk!

Han begynner å bli stor nå ja!

Fin Ballemann :P

Han er faktisk ikke noe særlig høyere enn Strider, men det er litt mer av han enn spinkel-Strideren :P

Takk :P

Og ja... :P

Og Balrog er så kjekk! :P

Takk :P

Så vakker han er blitt, og stooor! :P

Jeg og vil møte Ballemann en gang! Synd dere ikke kom til Lillestrøm.

Balrog var syk :P

Å, så stor og flott han har blitt! :P

Taakk :P

Så fin han er, gleder meg til å følge med videre :P

Takk :P

Skrevet

Nå vil vi møte søtingen også før han blir for stor! :banana: Han er kjempefin!

Takk! Jeg vil møte Ophelia og! Kan hende Balrog er litt mye for henne men :wub:

Balrog är fiiin :)

Takk :thumbs:

Idag har vi gjort noe morsomt!

Først hjemme begynte vi med neseprøven. Veldig gøy å begynne med en sånn øvelse, og så langt vi kom var Balrog veldig flink! Brukte nesa si han :lol:

På kvelden var vi i trening i hall hos Drammen brukshundklubb. Jeg trente med Ellie først, og hun ble helt forskrekket av alle inntrykkene hun, så måtte ha veldig mye lavere kriterier enn vanlig.

Derfor overrasket Balrog meg veldig positivt. Han ble ikke så forskrekket han! Han hilste på folk og var sosial, og hadde en suuper lek! Sagbruket og bjeffingen gikk så tilogmed rottisfolkene ble forskrekket :thumbs:

(Eneste at jeg ikke hadde noe å bytte med, og han ble tøffere med leka si i hallen enn hjemme, så han kom ikke tilbake med den hver gang *ler*).

Han tilbød kjempefin stå, rask sitt og klaskeflatdekk (har ikke lært han flatdekk engang jo :hug: ).

Han hadde også super FVF over litt lengre strekke og gikk rett fra heftig lek til ro på sekundet da vi tok pause. Satt bare på fanget og var godgutt han. Gjett om jeg fikk stjerne i øynene da! :thumbs::hug::lol:

Han var overhodet ikke påvirket, og egentlig flinkere i hallen enn hjemme!

Holdt på å finne tak i mobilen og sende skrytemelding til Jeanette der og da, så glad ble jeg… :thumbs:

Skrevet

Han var overhodet ikke påvirket, og egentlig flinkere i hallen enn hjemme!

Holdt på å finne tak i mobilen og sende skrytemelding til Jeanette der og da, så glad ble jeg… :thumbs:

Flinkeste treneren det :thumbs:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...