Gå til innhold
Hundesonen.no

(Balrog) og Ellies tråd :)


Recommended Posts

  • Svar 733
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes du beskriver han så fint! Du veit, vi vil ikke bare høre om suksesshistoriene som ender i sløyfer eller opprykk, men også hverdagene som preger dere som team og hvordan han utvikler seg.

Men han fikk 4 ufattelig gode år, de beste årene faktisk! Og Balrog hadde bare en strek han, resten av han var bare fantastisk, utrolig, fint. Lettlært, arbeidsjern, familiens kjæledegge, mammas kosek

Jeg er altså så imponert over dere to, jeg . Du er en veldig bra hundefører, unge dame . Grattis så mye med opprykket og fine poeng .

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Skrevet

Søteste Ellie! :ahappy:

10955338_10153002256566399_5297497892757

Vi har debutert i rallylydighet uoffisielt! :)

Hvis dere forventer et helproft resultat må jeg nok skuffe. Her er det fru stress på tur med båndet stramt og skamklipt hund... blush.png
(Det siste får mannen ansvaret for.)

Blir ganske stresset av å holde styr på alle disse skiltene...
Vi fikk 176 poeng, dvs 24 poeng i trekk som jo er endel. Masse 1'ere i trekk for stramt bånd, et par 3' er trekk for at jeg måtte gjøre to øvelser om igjen, sikkert en 5 er i trekk for at jeg hadde en sitt for mye. Og litt snusing på skilt. (Mye nytt for Ellie her!)

På kritikken står det: "Slapp av!" som tilbakemelding. tongue.png
Med en gang vi var ferdige ville jeg bare gå inn å gjøre det igjen, med litt bedre attitude selv!

Men Ellie er så søøt! wub.png

Må også legge til at hun var helt super på oppvarmingen, og at hun aldri hadde vært i hallen før!
(Og dette er en hund som er miljøberørt)


Skrevet

Ellie kan svinse og snuse så mye hun vil hun, hun er fremdeles verdens søteste :wub: *ønske seg en Ellie"

Takk! Ja det kan hun, og det er ganske deilig! Ikke noe prestasjonspress!

Ønsker deg en Ellie også!! :D

Skrevet

Verdens søteste Ellie var kjempeflink hun! Det var dere begge to forresten. Det hadde vært dårlig gjort ovenfor alle andre om alt hadde blitt perfekt første gangen. ;)

5 i trekk fordi hun ble sittende igjen på Sitt - 90* høyre - sitt. Hunden må følge med videre før du har stoppet og vridd 90*.

Skrevet

Verdens søteste Ellie var kjempeflink hun! Det var dere begge to forresten. Det hadde vært dårlig gjort ovenfor alle andre om alt hadde blitt perfekt første gangen. ;)

5 i trekk fordi hun ble sittende igjen på Sitt - 90* høyre - sitt. Hunden må følge med videre før du har stoppet og vridd 90*.

Takk! :D Vi kommer sterkere tilbake når vi har trent mer med skilt! :)

Ahh, var det det det var ja! (Rar norsk setning.)

Men den øvelsen der vi fikk en sitt for mye - hvilket nr. har den igjen, og hvordan skal den egentlig utføres?

Dere var flinke :)

Takk! :flowers:

Skrevet

Takk! :D Vi kommer sterkere tilbake når vi har trent mer med skilt! :)

Ahh, var det det det var ja! (Rar norsk setning.)

Men den øvelsen der vi fikk en sitt for mye - hvilket nr. har den igjen, og hvordan skal den egentlig utføres?

Takk! :flowers:

Hvilken øvelse var det? Vanskelig å huske alle, men om du har nummeret så kan jeg se på banen. Jeg lurer på om det var sitt - 1 steg høyre?

Skrevet

Hvilken øvelse var det? Vanskelig å huske alle, men om du har nummeret så kan jeg se på banen. Jeg lurer på om det var sitt - 1 steg høyre?

Ja jeg tror det var den. Husker ikke nummeret men den etter stopp - sitt foran - høyre sitt?

Skrevet

Ja jeg tror det var den. Husker ikke nummeret men den etter stopp - sitt foran - høyre sitt?

Film er fint. ;)

Du stopper - sitt - vrir mot høyre - sitt - 1 steg - sitt. Det skal kun være stopp/sitt og et steg mot høyre - sitt. Så det er en sitt for mye midt inne i øvelsen der.

Skrevet

Så du skal vri 90 grader mens du tar et steg? Eller? :P

Du kan godt vri 90 grader før du tar et steg, men hunden skal ikke sitte igjen før du har tatt det steget. ;) De fleste tar bare et steg mot høyre.

Skrevet

Du kan godt vri 90 grader før du tar et steg, men hunden skal ikke sitte igjen før du har tatt det steget. ;) De fleste tar bare et steg mot høyre.

Aha, da henger jeg med igjen :P
  • 4 months later...
Skrevet

Noen nye bilder av Ellie også! :)

11209468_10153224578151399_4908283144119

11169974_10153224578666399_2870243691461

11092110_10153224578991399_7176033636827

Også har vi oppnådd nesten livsmålet for henne idag! :D:heart:

Hun ble idag Norsk viltsporchampion etter første premie på ordinær blodsporprøve hos spaniel klubben.
Kommentar fra dommer:
Utmerket i alle dagens oppgaver. Sårleie markeres av begge. Lineføring utmerket.

11270709_10153300957661399_9155359096398

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...