Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så fint, men hvem er det? Som objektiv mamma, vil jeg si at du er utrolig flink! Du skal tegne tattisen min :D

Ingrid Bolsø Berdal

_De_gales_hus_aina_j_42178d.jpg

EDIT:

Og takk,frøken objektiv! :)

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har prøvd å tegne mennesker.

Er første gang jeg har brukt mer enn 5 minutter, men jeg vet de trenger mye mer arbeid.

Bør nevnes at de to nederste er tegnet i CMYK fordi de skal brukes til print, så de funker ikke så veldig godt på skjerm, fargene ble ganske ødelagt..

tegning1.jpg

tegning2.jpg

tegning3.jpg

Edit: Mtp at jeg ikke har postet så mye annet, så legger jeg ved en gammel tegning, for å vise litt hva jeg vanligvis tegner.

husky.png

Skrevet

Helt enig, jeg har hatt det akkurat likt som deg. Jeg blir demotivert og misunnelig når jeg ser på folk som virkelig virkelig kan tegne. Jeg føler liksom ikke jeg kan si at JEG er flink å tegne. Når jeg ser ting som feks i denne tråden her. Da blir jeg sånn helt amatør i forhold, selvom jeg vet at jeg ikke er HELT håpløs heller.

Jeg blir bare inspirert av tegninger some r på nogenlunde likt nivå som meg :P Av å se på flinke folk sine tegninger skriker det litt inni meg, *jeg OOOG vil være så flink* :P

Men jeg har ikke øvd mye. Bare det siste halvåret at jeg har begynt å prøve meg på realistisk tegning. Så jeg føler at jeg kanskje egentlig kan litt. Eller jeg kan hvertfall bli flinkere, om jeg bare fortsetter og ikke gir opp sånn jeg gjorde!

Uansett. Jeg har visst fått en litt teit tendens til å begynne på noe jeg blir skikkelig fornøyd med - men så orker jeg ikke fullføre! Er mye gøyere å begynne på en helt ny...

i5rcdx.jpg

Synes tegningene dine var helt nydelige. Den ørnen var så livaktig... helt fantastisk! Tar du på deg oppdrag?

Og den "tegnesierie" reven var fryktelig søt, den stilen hadde passet mine mudier perfekt ;)

Blir så imponert over alle dere som kan tegne, og som har funnet sin særegne stil :)

Skrevet

Synes tegningene dine var helt nydelige. Den ørnen var så livaktig... helt fantastisk! Tar du på deg oppdrag?

Og den "tegnesierie" reven var fryktelig søt, den stilen hadde passet mine mudier perfekt ;)

Blir så imponert over alle dere som kan tegne, og som har funnet sin særegne stil :)

Hihi takk! :D Ja jeg er fornøyd med ørnen, bare dritt at jeg aldri orker å fullføre den :P

Har såvidt prøvd meg på å ta oppdrag, har solgt to tegninger nå :P Så ja jeg gjør vel det, men kan ikke garantere at det blir bra =) Men må bli etter eksamen, altså etter 29.mai, så har jeg 3-4 tegninger å fullføre først =)

Hehe når du sier det hadde det vært moro å prøve den stilen på en mudi ja!

Guest Yellow
Skrevet

Flinke dere er!

Morsomt, jeg så at det var Ingrid Bolsø Berdal før jeg så kommentaren din under bildet, så det var lett gjenkjennelig. :)

Skrevet

Så deilig med litt fritid! Endelig har jeg tid til å tegne litt igjen. Prøvde meg på en Megan Fox.

MeganFox-1.jpg

Men hallo! Jeg får ikke til leppa! Tips?

  • Like 3
Skrevet

Ia, du må få deg et program med flere muligheter, du kommer til å treffe veggen med Paint snart og da kommer det til å begrense utviklingen din :) Kanskje ønske deg til jul, eller bursdag? Jeg vet at f. eks Photoshop har rabatt for studenter (Adobepakken eller noe), hadde hvertfall det da jeg var student.

Jeg tok ditt bilde som raskt eksempel og bare smudget litt i hytt og pine i fem minutter, ikke perfekt, men bare for å vise hvor raskt du kan få til mye mer:

mfex.jpg

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jessda, ikke uvanlig å få tegnekick sånn plutselig..! Så nå har jeg sittet her i 3 timer.. Og 2 av de er brukt på ansiktet til Babydoll fra Sucker Punch.. Tar LANG tid.. Viktig å få ansikt til å se bra ut hvis ikke ser det rart ut mtp proposjoner, skygger osv. Mye igjen enda i ansiktet, men nå er det pause der. WIP! For nå MÅ jeg nesten legge meg :lol:

WIP_babydoll.jpg

  • Like 4
Skrevet

Kommet litt lengre, men enda en del (MYE) pirking som gjenstår... Men nå blir det pause.. tegnet i mange timer idag..! :P

Først bare for å vise omrisset jeg tegner opp før jeg fargelegger. For å få ca riktige proposjoner. Denne tegningen tegner jeg for fargeleggingas del og da hopper jeg over det å tegne kropp og ansikt for frihånd.

WIP_babydoll_outline.jpg

babydoll_wip3.jpg

  • Like 2
Skrevet

Har snakket med Carina og hun har sagt hun skal avtale levering når det passer seg for begge to, så forhåpentigvis vil det skje snart :)

Skrevet

Tenkte å prøve å følge IW's råd, da, og lekte meg litt i photoshop...

Men, altså... :icon_redface:

portrett.jpg

Da ble det sånn, da... :icon_redface:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...