Jump to content
Hundesonen.no

Hva eller hvem ligner hunden din på?


bardmand

Recommended Posts

Posted

Vet ikke om det finnes noen lignende tråd fra før, men fikk idéen fra et annet forum.

Jeg synes Gullet ligner litt på en surikat:

gullet_portrett.jpg

meerkat-0025.jpg

Posted

Haha, så søt!

Syns Lundii ligner på et rådyr jeg, da!

IMG_4250.jpg

raadyr(800x696).jpg

Edit: Byttet rådyr-bilde. :flowers:

Edit 2: Hun ligner forsåvidt også mye på en kenguru eller hare iblant, fant dessverre ikke noe tilsvarende bilde av kenguru eller hare. :wub:

November09_062.jpg

Posted

Likheten med et rådyr var slående, ja! Har faktisk også fått kommentarer på at whippeten kan ligne litt på et rådyr, men hun kommer jo litt til kort når det gjelder ørene!

Når det gjelder lundehunden, er det kanskje ikke noen overraskelse hvilket dyr hun oftest blir sammenlignet med:

post-610-1260701156,4517.jpg

post-610-1260701127,1224.jpg

Posted

oi, hun var lik en rev! Men, lundehund er vel litt mindre enn reven? Eller er rever så små? :flowers:

Rever er i grunnen overraskende små. Både rever og lundehunder varierer en del i størrelse, men gjennomsnittlig ligger de nok temmelig nært hverandre i vekt. Reven vil nok likevel ofte se litt større ut. Den er lettere bygd, høyere på beina og har lengre hale og tidvis mer pels.

Posted

Rever er i grunnen overraskende små. Både rever og lundehunder varierer en del i størrelse, men gjennomsnittlig ligger de nok temmelig nært hverandre i vekt. Reven vil nok likevel ofte se litt større ut. Den er lettere bygd, høyere på beina og har lengre hale og tidvis mer pels.

Ah, okej. Ja, for de lundehundene jeg kjenner(Bob & Vilja) er jo bittesmåe! :wub: De er jo mindre enn Kee, iallefall ser de mye mindre ut. Vilja veier kanskje 6-7 kg, tipper jeg. Bob er jo større da, 7-8 kg kanskje? Så sammenlignet med revene jeg har sett er de jo mer kattestørrelse. :) Men det er vel en del større lundehunder også da?

Har ikke funnet noe/noen som Pablo ligner på, men Isak hadde ihvertfall en slående likhet med en ikke helt ukjent mann:

1260706731.jpg

Hahaha, herlig! :flowers:

Posted

Vi har egentlig alltid synes at Chantie har vært veldig lik på reveevka :flowers:

(Fant ikke noe særlig bra bilde :wub:)

reveenka1.jpg

lookalike1.jpg

ikke verdens beste bilde å sammenligne med, men men :)

reveenka1.jpg

lookalike2.jpg

Lignet kanskje litt mer når hun var bitteliten valp? :)

Posted

Har ikke funnet noe/noen som Pablo ligner på, men Isak hadde ihvertfall en slående likhet med en ikke helt ukjent mann:

1260706731.jpg

:flowers:

Hun jeg har nå vet jeg ikke hva ligner på men Bessie hadde en viss likhet med denne:

Captive-Male-Lion-L.jpg

Bessielve.jpg

Posted

Memphis minner mest om Langbein. Ikke så mye i utseendet, men veldig mye i personlighet.

goofy.gif

n530141302_1215196_4401.jpg

Cita blir kalt for selen av besøkende, men hun ligner mest når hun er våt

n530141302_2072452_2714.jpg

411910.jpeg

Posted

Tinka blir ofte fortalt at hun minner om en Gremlin, både i utseende og personlighet:

gremlin2.jpg

img0268t.jpg

Men av og til ligner hun rett og slett bare på en kanin:

img0286dc.jpg

img0289v.jpg

Fant dessverre ikke noe å sammenligne med! :flowers:

Posted

:thumbs: Jeg tenkte Noldus da jeg så bildet!

noldus.jpg

Felix har gått under kallenavnet(et av mange...)Noldus siden jeg fikk han faktisk! Enn at jeg kunne glemme han da :banana:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...