Gå til innhold
Hundesonen.no

Puma - Et pjusketroll


-Vilde-

Recommended Posts

Skrevet

Ja, nå var det vel på tide at lille Pumaluma fikk sin helt egen tråd. Hun er en meget søt frøken, som tar det meste på strak labb. Jeg har drømt om en liten pyrretispe i nesten 2 år, og det er utrolig deilig og endelig ha en liten en hjemme. Her kommer litt info og bilder om Puma:

Navn: Jomgardens Hippie

Født: 25.02.09

Mor: SUCH Klubbvinnare - 08 Blues des Drayeres

Far: NLCH LUXCH JW-02 JWW-02, Lux.Jeugdkampioen-02, BW-04 Aubisqbleu du Val d'Ares

Farge: Sort med hvite avtegn

Planene med Puma er først og fremst agility. Planen er også å holde på med spor, og kanskje prøve oss på et NVCH. Men vi får se hva vi får til i agility´n først, for den prioriteres.

DSC_0247.jpg

DSC_0248.jpg

Her har vi startet å trene innkalling ved at Maria holder henne og jeg kaller inn. Er ikke sikker på hva det blir på norsk, men på engelsk er det ihvertfall "restrained recalls." Frøkna kommer som en kule ihvertfall.

DSC_0270.jpg

Ella og Puma leker helt likt, masse lyd!

DSC_0139.jpg

Pumisen hviler under pausen. Pausen varte i ca. 5 timer :) Vi gikk kun i 1 time.

DSC_0084.jpg

DSC_0081.jpg

DSC_0049.jpg

DSC_0073.jpg

DSC_0160.jpg

Sånn, det får holde for denne gangen.

Skrevet

Tusen takk for alle de hyggelige kommentarene :lol:

Lille Pumisen ligger nå og snorker etter tur med onkel Ludde (labbis.) Hun er en ordentlig tøff liten frøken, og selv om han er 5 ganger så stor som henne er det klart at hun skal klatre på han :)

Skrevet

Ups her var jeg litt sent ute, men bedre sent enn aldri ;)

Grattis med søt pumababy ;) Hun var veldig søt- som alle pyrrebebisene jeg har sett *mimre*

  • 1 month later...
Skrevet

Lille beist vokser, og jeg synes at hun er blitt ganske kul. Hun er veldig tøff, leken og lærevillig, som var akkurat det jeg ønsket meg.

Rett og slett herlig.

Vi har funnet på en del sprell den siste tiden, og her kommer et lite bildeutvalg, hun er nå 3 mnd og 2 uker:

DSC_0172.jpg

Utstillingshund :D Eeeller ikke.... (tips, sjekk halen)

DSC_0277.jpg

Rotta har badet....

DSC_0292.jpg

Ohoi, here I come!

DSC_0297.jpg

Raaaptus!

DSC_0366.jpg

DSC_0359.jpg

Hun er ganske veldig okey :)

EDIT: Den 7. juni fikk Puma 3 kusiner og 2 fettere!

Skrevet

SuperPuma :D Hun er virkelig herlig..! Gleder meg til å se hvordan fargen hennes blir når hun blir større. (Bare halsbåndet macher så er alt greit :) )

PS. Gjett hvem som har kommet seg inn hit også??

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...