Gå til innhold
Hundesonen.no

Puma - Et pjusketroll


-Vilde-

Recommended Posts

Skrevet

Ja, nå var det vel på tide at lille Pumaluma fikk sin helt egen tråd. Hun er en meget søt frøken, som tar det meste på strak labb. Jeg har drømt om en liten pyrretispe i nesten 2 år, og det er utrolig deilig og endelig ha en liten en hjemme. Her kommer litt info og bilder om Puma:

Navn: Jomgardens Hippie

Født: 25.02.09

Mor: SUCH Klubbvinnare - 08 Blues des Drayeres

Far: NLCH LUXCH JW-02 JWW-02, Lux.Jeugdkampioen-02, BW-04 Aubisqbleu du Val d'Ares

Farge: Sort med hvite avtegn

Planene med Puma er først og fremst agility. Planen er også å holde på med spor, og kanskje prøve oss på et NVCH. Men vi får se hva vi får til i agility´n først, for den prioriteres.

DSC_0247.jpg

DSC_0248.jpg

Her har vi startet å trene innkalling ved at Maria holder henne og jeg kaller inn. Er ikke sikker på hva det blir på norsk, men på engelsk er det ihvertfall "restrained recalls." Frøkna kommer som en kule ihvertfall.

DSC_0270.jpg

Ella og Puma leker helt likt, masse lyd!

DSC_0139.jpg

Pumisen hviler under pausen. Pausen varte i ca. 5 timer :) Vi gikk kun i 1 time.

DSC_0084.jpg

DSC_0081.jpg

DSC_0049.jpg

DSC_0073.jpg

DSC_0160.jpg

Sånn, det får holde for denne gangen.

Skrevet

Tusen takk for alle de hyggelige kommentarene :lol:

Lille Pumisen ligger nå og snorker etter tur med onkel Ludde (labbis.) Hun er en ordentlig tøff liten frøken, og selv om han er 5 ganger så stor som henne er det klart at hun skal klatre på han :)

Skrevet

Ups her var jeg litt sent ute, men bedre sent enn aldri ;)

Grattis med søt pumababy ;) Hun var veldig søt- som alle pyrrebebisene jeg har sett *mimre*

  • 1 month later...
Skrevet

Lille beist vokser, og jeg synes at hun er blitt ganske kul. Hun er veldig tøff, leken og lærevillig, som var akkurat det jeg ønsket meg.

Rett og slett herlig.

Vi har funnet på en del sprell den siste tiden, og her kommer et lite bildeutvalg, hun er nå 3 mnd og 2 uker:

DSC_0172.jpg

Utstillingshund :D Eeeller ikke.... (tips, sjekk halen)

DSC_0277.jpg

Rotta har badet....

DSC_0292.jpg

Ohoi, here I come!

DSC_0297.jpg

Raaaptus!

DSC_0366.jpg

DSC_0359.jpg

Hun er ganske veldig okey :)

EDIT: Den 7. juni fikk Puma 3 kusiner og 2 fettere!

Skrevet

SuperPuma :D Hun er virkelig herlig..! Gleder meg til å se hvordan fargen hennes blir når hun blir større. (Bare halsbåndet macher så er alt greit :) )

PS. Gjett hvem som har kommet seg inn hit også??

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...