Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mange raser gjetter du riktig?


Victoria

Recommended Posts

Your overall score was 157 out of 157. This means you identified 100.00% of the dogs correctly.

Grublet litt på enkelte jeg også, for det blir fort litt krøll med nedklipte og direkte raseutypiske hunder. Kjekt da at alternativene iblandt var temmelig usannsynlige :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så flinke dere er! Jeg fikk 146 av 157, dvs 92,99%. Ikke såååå verst dt heller vel? Terrierne har jeg kontroll på, verre er det med mastifflignende saker og langhårete selskapshunder (blander dem sammen), og hvordan kunne jeg vite hva mops heter på engelsk?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det som irriterte meg litt var at jeg fikk bilde av en Bull Terrier, denne er enkel tenkte jeg. Men så ser jeg alternativene, og der var det to som kunne stemme, enten var det Bull Terrier eller Miniatyr Bull Terrier. Det syns jeg vart litt for dumt

Åh, det fikk ikke jeg. Endrer alternativene seg?

Uansett, så syntes jeg det hadde vært mye bedre om alternativene enten hadde vært like i navn, eller hunder som likner.

Sånn at man f.eks fikk flat, labrador, golden, curly coated osv.

For en så lang test er vel generelt for de litt mer interiserte. :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Your overall score was 156 out of 157. This means you identified 99.36% of the dogs correctly.

Bomma på Yorkshire. Usannsynlig mange utypiske hunder her, og ja, veldig mange nedklipte langhårsraser!

Bomma på Yorkshire'en jeg og gitt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

150/157 = 95,54%

Spanielene var okei, da var det nok verre med alle terrierne! Hjelpes min! Det verste var at jeg ble faktisk i stuss da jeg så cairn - er det virkelig sånn de ser ut liksom?? :) (Prøvde å gjette riktig rase før jeg så alternativene.) Og springeren var utrolig stygg, derimot hadde de jo funnet et riktig så fint bilde av welshen syns jeg. :whistle:

Tror nok det hadde blitt en god del mer feil dersom jeg skulle ha skrevet inn riktig svar selv, enn å valgt fra en liste. På en del av rasene ble det litt elimineringsmetoden gitt.. :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Svarte! Hadde kommet til nr 145, og da hadde jeg plutselig ikke nett så alt ble borte <_<

Det var ikke sååå vanskelig da, det var få av bildene det fikk vært mer enn ett av alternativene, liksom.. :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Svarte! Hadde kommet til nr 145, og da hadde jeg plutselig ikke nett så alt ble borte <_<

Det var ikke sååå vanskelig da, det var få av bildene det fikk vært mer enn ett av alternativene, liksom.. :whistle:

Enig med du, den var temmelig enkel. Stusset littpå enkelte av spanielene, men når jeg så på alternativene ble det brått mye enklere... Jeg gadd ikke mer da jeg hadde kommet til hund nr 150. Alle riktige, forøvrig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Doogis har tydeligvis mer tolmodige mennesker enn meg :P Jeg var lei etter 25 stk :P Men da hadde jeg ihvertfall 100% rett da hihi

Enig!

Jeg var lei når jeg så første spørsmål, og skjønte at jeg måtte trykke så sinnsykt mange ganger :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

154 av 157 riktige. 98,09 riktig.

Det ble en slurve feil der jeg trykket BC når det egentlig var en Bearded Collie, også gjor jeg feil på to av spanielene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Syntes ikke det var så lett jeg.. (fikk 5 feil..) for hva er en plott når den er hjemme liksom? Og sånne terriere er ikke min greie altså, og forskjellen mellom lhaso apso og shi tzu.. og flatten var særdeles glattbarbert og mini bull terrier og vanlig bullterrier er det ikke så lett å se forskjell på når det ikke er noe på bildet som angir størrelse.. og ikke alle hunderaser jeg har hørt om (toy focx terrier?? Eller den der amerikanske et eller annet) ren flaks jeg ikke fikk flere feil faktisk. Nåja er en ypperlig oppgave når man vegrer seg for å gjøre et eller annet - mye bra prokrastinering i den øvelsen der!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...