Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi som liker blekk!


Recommended Posts

Skrevet

oooh nice tattisser på folket :blink:

jaja får vse frem mine 3 da :blink:

den med sommerfugler er da tatt med tanke på mini som betyr sommerfugl :blink: og den fuglen som ser svart ut er lilla men ble veldig svart før grodd :lol:

tattoo.jpg

fine dragen på armen :) født i dragens år:)

har en i korsryggen også med ei rose i midten og tribal rundt men fant ikke bilde av den :D

post-726-0-84706200-1299969168_thumb.jpg

  • 2 weeks later...
  • Svar 1.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er jeg ferdig og fysj det var vondt på slutten. Tårene bare rant og heldigvis kom min snille stedatter til unnsetting og fant frem bedøvels spray til meg. Det tok ca 4 timer og nå er jeg sliten git

Herreeeeeeee! Har glemt å poste den her! Sorry! JEG ELSKER DEN! Verdt turen, pengene, ventinga, alt! Verdens flotteste folk på studioet, og verdens fineste tatovering!

Da er jeg offisielt ferdig med sleeven! Her er bilde tatt rett etter hun var ferdig, og som dere ser så tatoverte hun ved underarmen min  Er grisefornøyd!   Edit: allons-y er skrevet i @ingv

Posted Images

Skrevet

Jeg har ganske mange, store, bittesmå, teite (sau og et gjerde på tåa :P) osv osv.

Typen er tattovør så er jo ganske bortsjemt sånnsett! :)

Siste innskudd i "flokken" blomst i øret og en H bak øret, venninda mi tok K bak øret sitt. Vi har vært bestevenner i mange mange år

34xosx5.jpg

oseotj.jpg

Skrevet

picture268mj2.jpg

Denne var kjempefin! Hvor har du tatt den og av hvem? Hvor mye betalte du?

Har en stund hatt lyst på tatovering av et hodebilde av hunden min bakpå skulderbladet, men har ikke helt økonomi til å priorotere det nå.. Må jo finne en tatovør som tatoverer ordentlige og fine tatoveringer av dyr med prisen det innebærer. Man skal jo trossalt bli fornøyd med et resultat man skal leve med resten av livet! Evt kunne jeg tenkt meg hundepoter av Chica oppover håndleddet, ankelen eller hoftebenet

RIMG1016.jpg

Denne var råstilig! Hundepote og hund i ett :aww:

mobilbilderfeb2010015.jpg

Utrolig herlig, og god ide! Blir i godt humør av å se på den:)

Skrevet

Utrolig herlig, og god ide! Blir i godt humør av å se på den:)

Samme her :) Og barna i barnehagen (der jeg jobber) digger den!

Ser forresten at det er gammelt bilde, nå er den litt annerledes, brunt på toppen av hodet og sånn. Men den er vel egentlig ikke ferdig helt enda.. vil ha den enda mer lik Tinka i fargen, men skal få gjort noen småting til, og da kan det jo gjøres i samme slengen.

Skrevet

Er det noen som har brukt Oslo Bodyart Studio i det siste? Jeg tok min der for hauger av år siden, og sitter og vurderer om å ta en til nå. Er superfornøyd med den jeg har, og lurer på om det var Bo som tok den...

Eller er det noen andre dere kan anbefale i Oslo området?

Skrevet

Er det noen som har brukt Oslo Bodyart Studio i det siste? Jeg tok min der for hauger av år siden, og sitter og vurderer om å ta en til nå. Er superfornøyd med den jeg har, og lurer på om det var Bo som tok den...

Eller er det noen andre dere kan anbefale i Oslo området?

fjernet

Skrevet

Jeg tok for ca. 5år siden, og er ikke fornøyd!

Hva var galt med din, og hvem tok den? Min er vel fra 98 eller noe, så mye kan liksom ha skjedd på den tiden...

Skrevet

Denne tråden liker jeg :D

Jeg har 2 stykker, en jeg tok når jeg var 16, og det er en tribal på leggen/rett over ankelen. Den har ikke noe betydning, var bare ung og dum som man sier, men angrer ikke på den :aww:

I sommer tok jeg min andre tatovering når jeg var i LA, og den har en veldig spesiell betydning for meg. Den ble tegnet spesielt til meg etter mine ønsker, så jeg er veldig fornøyd med den :)

minsket1-47.jpg

  • Like 1
  • 7 months later...
Skrevet

Drar opp en gammel tråd. Fikk denne laget utifra et bilde jeg har tatt av den ene katta mi, som til tross for at jeg er et hundemenneske, er det kuleste dyret jeg har hatt. Hadde hatt lyst på blekk i mange år og etter at jeg omsider fant motivet og bestemte meg for plassering, tok det ett til to år for å finne en tatovør jeg likte. Den ble tatt hos Den Yakovlev i Moskva i september i fjor. Etter at den var leget, så jeg at den sagget litt under venstre øye pga mangel på farge, så får fikse på det senere.

xmhealed-1.jpg

Har lyst på fler, men må være et motiv jeg vil leve med og så må jeg få time hos en av mine favorittartister. Ettersom jeg ikke er særlig fan av små tattiser, krever det en del planlegging.

  • Like 13
Skrevet

Drar opp en gammel tråd. Fikk denne laget utifra et bilde jeg har tatt av den ene katta mi, som til tross for at jeg er et hundemenneske, er det kuleste dyret jeg har hatt. Hadde hatt lyst på blekk i mange år og etter at jeg omsider fant motivet og bestemte meg for plassering, tok det ett til to år for å finne en tatovør jeg likte. Den ble tatt hos Den Yakovlev i Moskva i september i fjor. Etter at den var leget, så jeg at den sagget litt under venstre øye pga mangel på farge, så får fikse på det senere.

Har lyst på fler, men må være et motiv jeg vil leve med og så må jeg få time hos en av mine favorittartister. Ettersom jeg ikke er særlig fan av små tattiser, krever det en del planlegging.

Wow! Den der var jo ekstrem. Måtte sjå tre gongar før eg faktisk såg at det var ein tatovering, og ikkje eit supert bilete som var redigert til maks kvalitet :blink: .

Skrevet

Wow! Den der var jo ekstrem. Måtte sjå tre gongar før eg faktisk såg at det var ein tatovering, og ikkje eit supert bilete som var redigert til maks kvalitet :blink: .

Hehe, det var en grunn til at jeg valgte å dra langt for å ta den! :)

Skrevet

Har ikke kommet så langt som å få noen tatoveringer selv. Min bror har noen:

63631_10150324242410507_667620506_15751141_252507_n.jpg

Han har en som dekker hele venstrearmen, som han har tegnet selv, men fant ikke noe bilde av det som ikke innebar at jeg må legge ut bilde av broren min på sonen.

Hans kjæreste har en pinup på høyrearmen, en muffin på halsen, og en del andre småtattiser. Pinupen kan ses på bilde i dette intervjuet ("Se min kjole"): http://www.fin-mag.no/index/index.html

Letz Buzz i Bergen er ett meget bra studio.

Der min bror har vært og jeg kommer til å gå.

Har lyst å tatovere et par mynder (fra et gammelt kunstverk) i fullt firsprang på ene underarmen :P

Skrevet

Vurderer å tatovere en Tinky Winky på meg, siden bikkja heter det. Har så mange planer, vi får se hva det blir til til slutt. Ellers har jeg foreløpig bare disse to (begge er tatt på Second Skin Tattoo på Finnses):

467050-7-1284359960068.jpg

tumblr_lofpmlf07j1qb77q1o1_500.jpg

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Åååå damn jeg har så lyst til å blekke meg opp, men jeg klarer ikke bestemme meg for hva som er viktigst; kurs eller tattoos..

Jeg vil ha en hundepote i nakken og Lechku og Nechku på hver min arm. Synd det er så himla dyyyyrt :frantics:

Skrevet

Ååånei, ikke en slik tråd! Jeg som har såå lyst på litt blekk.. :D

Jeg har planer om å tattovere håndleddet mitt med et sitat/motto/ordtak på russisk, men vet bare ikke hvilket.. Samt at jeg er litt plaget med atopisk eksem, og litt usikker på hvordan huden min vil reagere på en tattoo. Noen som har erfaringer med det?

Skrevet

Har en tribal drage på skuldren/armen som jeg tok i 2008, og en på korsryggen, men den har jeg ikke noe bilde av. Har lyst på mange fler, men foreløpig stopper det på økonomien :P

6570_218092975073_871235073_7919429_5430934_n.jpg

Dårlig bildet, men.

Skrevet

Jeg tok da min første tattoo rett før jeg ble 19, tribal med blomst nederst på siden av magen. Bygde på den i sommer og fortsatte opp langs siden :) Har bare ett bilde, men det får holde :) Skal nok ta fler etterhvert, men da skal jeg ha ting som betyr noe for meg.

DSC00238.jpg

Skrevet

Jeg har tre tatoveringer. Den ene har jeg store planer om å tatovere noe over. Mest sannsynlig noe så orginalt som et poteavtrykk... Det blir Cita sitt da, og kanskje noe blomster rundt etc.

Ellers er jeg veldig glad i de jeg har. Blir aldri lei av den som er på magen min, for selv om den kanskje er litt kjedelig syns jeg den er ganske fin.

n530141302_1882867_8140.jpg

Også har jeg tatovert denne katten foran på skulderen, uten teksten:

117127.jpg

Ganske glad i den også egentlig :ahappy: Det er logoen til mitt favorittplateselskap.

Skrevet

Samt at jeg er litt plaget med atopisk eksem, og litt usikker på hvordan huden min vil reagere på en tattoo. Noen som har erfaringer med det?

Dette lurer jeg også på. Jeg har egentlig avslått tanken på tatto bare pga det. Jeg kan se for meg en veldig stygg tatto :P Jeg vil også ha på håndleddet nemlig, og der her jeg sjeldent eksem, men hvem vet om det blusser opp pga en tatto?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...