Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor kaldt har du det på soverommet?


PsychoLynx

  

68 stemmer

  1. 1.

    • 20 grader +
      18
    • 17 - 20 grader
      20
    • 14 - 17 grader
      9
    • 10-13
      6
    • Så kaldt som mulig, inntil en viss grad.
      15


Recommended Posts

Skrevet

Jeg aner ikke hvor mange grader det er (13-15 på vinterstid kanskje?), men jeg ligger rett under vinduet - som er åpent hver natt, sommer som vinter. Jeg takler ikke å ha det varmt på soverommet!

Skrevet

Aner ikke, men begynner å bli ganske kaldt! Vinduet mitt står oppe hele dagen for å få lufta litt, og jeg er for lat til å skru på ovnen... Og så liker jeg heller å fryse litt enn å ha det for varmt..! Tipper maks 17-18 grader :lol:

Skrevet

Så varmt dere har det da :lol:

I går kveld da vi la oss var det 2,4 grader på soverommet... -6 ute. Og vindu på vidt gap. Men okei, det var vel kanskje nesten på grensa. I går frøs jeg ikke da det var så kaldt, men har vel gjort det før.

Er det kaldere ute, så setter jeg vindu i luftestilling bare, istedet for helt oppe. Er det under -12 eller noe, så stenger jeg vel kanskje vindu når vi legger oss, men det står alltid oppe på dagen. Jeg er avnhengig av frisk luft jeg. :P

Skrevet

Jeg hater å fryse! Så soverommet har ovn på om det blir litt kjølig... Men kan gjerne være bittelitt kaldere enn på stua da... Bare ikke mye! :lol: Har fremdeles sommerdyne jeg...

Skrevet

Jeg foretrekker det på 12 grader og nedover. Kan gjerne ligge med vinduet åpent vinteren igjennom. Han jeg deler soverom med derimot, han vil helst ha 20 grader eller noe, så vi prøver å inngå et kompromiss. Står ikke varme på hele tiden, men vi setter på en vifteovn rett før/når vi legger oss så det blir litt varmere. Vet ikke hvor varmt det er når vi slår den av, varierer sikkert.

Og når TJ sover sniker jeg vinduet litt opp. :lol: Vil ha frisk luft mens jeg sover, er mye mer behagelig.

Skrevet

I resten av huset skrus ovner på når det blir minusgrader ute, men på soverommet mitt har jeg ikke ovn. Vinduet står åpent om natten hele året, men jeg lukker det på dagen høst/vinter. Jeg liker å ha det litt kjølig når jeg sover, men vil helst ha det varmt resten av døgnet :lol:

Skrevet

Det varierer,men stort sett står vinduet på gløtt. Hender jeg lukker det iløpet av natta hvis jeg våkner og fryser. Andre ganger når jeg er skikkelig frossen har jeg på ekstra klær og sokker og pakker meg meg godt inn i dyna,med vinduet lukket.

Skrevet

Liker å ha det så kaldt som mulig på soverommet. På vinteren er vinduet lukket på dagtid, men vi åper det før vi legger oss, og har det åpent hele natta. Stakkars Ganzie synes det er altfor kaldt, og sover alltid under dyna med oss :P

Varmeovn på soverommet? Herrgud, da hadde jeg dødd :shocked:

Jeg må vel legge til at jeg er en frossenpinn ellers, som alltid går i med tovede tøfler og ullpledd innendørs, selv om det er 22-24 grader inne :lol: Men soverommet, det skal være arktiske temperaturer der :closedeyes:

Skrevet

Veldig forskjellig, alt fra 5 til 30 grader. Vinduet er aldri åpent, men varierer om ovnen står på eller ikke.

Skrevet

Tipper det er alt fra 0-8 grader nå på vinterstid. Men nå IDAG som det er ganske mildt ute, er det nok en del varmere da.

Jeg liker ikke å ha det varmt på soverommet... Jeg liker å ha det kaldt og friskt :lol:

Skrevet

ligger på 17-20 da jeg bruker rommet hele dagen og da kan det ikke bli for kaldt på natta + at typen (fra finnmark vel og merke...) er særs skeptisk til for hard kulde når man skal sove:P

Skrevet

Jeg er kjempeflink til å fyre for kråkene. Om vinteren har jeg varmeovnen innstilt på 24 grader, mens takvinduet som står rett over sengen min står på vidt gap(sånn at jeg ofte våkner av at det snør eller regner på meg). Jeg foretrekker egentlig at det er ganske kaldt på rommet, rundt 16 grader, men siden jeg har en hund som gjerne stjeler dyna mi, våkner jeg altfor ofte av at jeg fryser. Men å lufte på rommet om natten er et must for meg, siden hundene og jeg sover på samme rom. Ellers blir luften på rommet klam og ekkel.

Skrevet

Liker å ha det rundt 22 grader :rolleyes: Jeg rett og slett hater og våkne at det er for kaldt om morgenen...

EDIT; Liker forresten ikke å våkne av at det er for varmt heller :)

Skrevet

Jeg trives best med så kaldt som mulig, men siden jeg for øyeblikket har rottene på soverommet, ligger vel temp på rundt 15 grader. Våkner ofte på natta av at jeg svetter.... Kan heller ikke ha vindu åpent pga dyra, de er ikke glade i trekk.. Men mot juletider flytter de inn i kjellerstua, så da kan jeg slå av ovnen og ha vinduet åpent hele natta (på dagtid er det lukket) Mamma sa alltid at jeg frøs ut huset, og det fikk hun visstnok bevis for den gangen hun fant rimfrost på gulvteppet utenfor soverommet mitt. Kald luft hadde lekket under døra og blandet seg med fukt/damp fra badet, ute var det -28 og jeg hadde vinduet på vid gap... Sov som en stein jeg, selv om nesa var noget rød.

Skrevet
Varmeovn på soverommet? Herrgud, da hadde jeg dødd :shocked:

Jeg må vel legge til at jeg er en frossenpinn ellers, som alltid går i med tovede tøfler og ullpledd innendørs, selv om det er 22-24 grader inne :) Men soverommet, det skal være arktiske temperaturer der :closedeyes:

Hihi, jeg er akkurat som deg.

Er det (for) varmt på soverommet blir jeg helt dårlig, tett og hodepine. Åpent vindu året rundt :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...