Gå til innhold
Hundesonen.no

Lancashire Heeler valper


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet
Næmmen herregud! :D Og det bildet med rognebærene (?) var jo bare helt nydelig :P

hehehe, rognebær ja.. DA snakker vi små hunder :P Det er miniepler :P

åååh! hvor kan jeg hente dem sa du?? :D

hehe, du kan jo spørre Lone om en månedstid om du kan hente en hos henne :P

Skrevet
Åhhh...de var vakre :D

Har du bilde av en voksen utgave også? Tror ikke jeg har sett den rasen før.

Det er bilde av moren til valpene i bloggen min. Og det samme med en 6 mnd gammel utgave av rasen :D

Skrevet
hehehe, rognebær ja.. DA snakker vi små hunder :) Det er miniepler :huh:

:P ha ha ha tenke på det da jeg sendte inn den kommentaren, "veldig små hunder da, men hva annet kan det være?"

Men ser det nå... eller... det ligner fortsatt veldig på rognebær. Klarer liksom ikke å stille inn hjernen til å forstå at det ikke er det. :rolleyes:

Skulle vel vært blond.

Skrevet
Nydelige bilder! :P

OT, men hvilket kamera bruker du, hvilke instillinger, og hvordan linse o.l :P?

;)

;):P Jeg bruker det jeg har :P Altså, på UTEbildene, så er det brukt et Sigma 70-300 objektiv. Med manuelle innstillinger. Egentlig så lang lukkertid jeg kunne ha uten at dyrene ble uskarpe,og så lavt blender tall som mulig. Fordi det var overskyet drittvær ute. ;)

Innebildene her er tatt med kit-linsa til D40'n. Også med ekstern blitz på de fleste. :P

Mer du lurte på? :P

:P ha ha ha tenke på det da jeg sendte inn den kommentaren, "veldig små hunder da, men hva annet kan det være?"

Men ser det nå... eller... det ligner fortsatt veldig på rognebær. Klarer liksom ikke å stille inn hjernen til å forstå at det ikke er det. :rolleyes:

Skulle vel vært blond.

*humre*

Skrevet

Slemme, slemme deg! Jeg har aldri sett en nyyydeligere valp enn lille sjokoladebiten der.. Gosh! Nå fikk jeg ikke litt lyst på den vet jeg.

*slutte å se på valpebilder*

Skrevet

Åhhh...Så nusselige, falt helt for den sjokoladebrune frøkna ;)

Har jo vurdert rasen selv, men jeg ser jo at det burde jeg bare legge fra meg, en sånn en her i hus ville blitt kraftig bortskjemt, de er jo så søte, hvordan skal man klare å si nei til dem liksom? :P

Skrevet
Slemme, slemme deg! Jeg har aldri sett en nyyydeligere valp enn lille sjokoladebiten der.. Gosh! Nå fikk jeg ikke litt lyst på den vet jeg.

*slutte å se på valpebilder*

Og den søte sjokoladefrøkna er vår :P

Åhhh...Så nusselige, falt helt for den sjokoladebrune frøkna :)

Har jo vurdert rasen selv, men jeg ser jo at det burde jeg bare legge fra meg, en sånn en her i hus ville blitt kraftig bortskjemt, de er jo så søte, hvordan skal man klare å si nei til dem liksom? :P

Jeg håper vi er godt herdet med å ha hatt tre supersøte aussier med sine sjarmørblikk ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...