Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppstillingsbilder


Zoey

Recommended Posts

Skrevet

Var i skogen i dag og i løpet av turen blei det litt utstillingstrening :) Til og med gamlefar til mamma og hennes samboer fikk prøve seg :)

Hvordan syntes dere Marco står her?? Se bort fra at han er litt lurvete etter skogsturen :blink: Hvor høyt holder de halen?? Han er 6 år kasterert (og i litt god hold :wub:

)

IMG_3418.jpg

IMG_3417.jpg

Så et bilde av Kita, der jeg syntes hun står ganske bra :) Vi ligger i hardtrening til Stange, og får snart utstillingsabstinenser, har ikke stilt siden NKK Bø :) :)

IMG_3397.jpg

  • Svar 345
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Er ikke helt sikker på hvordan GD'er skal stå, men burde hun ikke vise mer vinkler bak? Men nå tenker jeg dalmatineroppstilling jeg da, Grand danoiser skal kanskje stille seg opp nesten helt selv. Eller det gjør man jo og med dalmis her i Norge da, men man trekker dem liksom litt forover, og så de strammer seg opp litt, spenner seg.... *kløneforklaring* Hun er iallefall veldig fin! Jeg skal på stange begge dagene, så da MÅ jeg få hilst på :blink:

Skrevet

Er ikke helt sikker på hvordan GD'er skal stå, men burde hun ikke vise mer vinkler bak? Men nå tenker jeg dalmatineroppstilling jeg da, Grand danoiser skal kanskje stille seg opp nesten helt selv. Eller det gjør man jo og med dalmis her i Norge da, men man trekker dem liksom litt forover, og så de strammer seg opp litt, spenner seg.... *kløneforklaring* Hun er iallefall veldig fin! Jeg skal på stange begge dagene, så da MÅ jeg få hilst på :icon_redface:

Mulig jeg kunne stilt bakbeina litt mer samlet? de skal ha lik vekt over alle beina og stort sett stakker vi beina (flytter dem dit vi vil han dem). Men ho er nok ikke så mye bedre vinklet enn det bildet viser :innocent:

Skrevet

Ja det kan nok hende. Hun ser bra vinklet ut da, var ikke det jeg mente, mente mer om hun skulle stått mer fremoverlent, altså med lavere bakpart, nesten så det ser ut som hun trekker noe, om du skjønner. Noe alla dette i forhold til dettehvor han ikke viser vinkler på samme måte. Jeg synes han er flottest slik han står på det første bildet. Men nå googlet jeg gd-bilder, og ser ut som hun står omtrent perfekt i forhold til hvordan de tydeligvis skal stå :icon_redface: så stange går nok supert :innocent:

Skrevet

Ja det kan nok hende. Hun ser bra vinklet ut da, var ikke det jeg mente, mente mer om hun skulle stått mer fremoverlent, altså med lavere bakpart, nesten så det ser ut som hun trekker noe, om du skjønner. Noe alla dette i forhold til dettehvor han ikke viser vinkler på samme måte. Jeg synes han er flottest slik han står på det første bildet. Men nå googlet jeg gd-bilder, og ser ut som hun står omtrent perfekt i forhold til hvordan de tydeligvis skal stå :icon_redface: så stange går nok supert :innocent:

Aha:) Sånn å forstå :innocent: Skal finne et annet et til deg :whistle:(litt spent i ryggen, men viser kanskje vinklene bak bedre)

IMG_3076-1.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Min far skal endelig stille ut setteren sin, og i den forbindelse har vi trent litt på oppstilling. Hadde satt pris på om vi kunne få noen kommentarer på hvordan hun er stilt opp. Vet pappa burde ha holdt halen mer rett ut, og så blåste det litt ute så pelsen ligger litt så som så...

DSC_0080.jpg

Skrevet

Et annet tips er å få fotografert hunden på dens høydenivå - bildet er tatt bittelitt ovenfra og ned, og da får de med en gang et feil uttrykk. Om fotografen må ligge på magen på gulvet/bakken for å få et bra bilde av en liten hund - javel, da er det det en må gjøre :lol:

Takk for tips, jeg var veldig klar over det egentlig. Det var ingen fotograf til stede bortsett fra meg og et stativ som ikke kunne bli på høyde med hunden som steppet inn for meg :blink:

Skrevet

For en nydelig skapning :):ahappy::) :)

Næmmen takk! :) Det syns jeg også hun er, selv om hun kanskje ikke er verdens vakreste aussie sånn hvis man kaster henne uti en utstillingsring. *ler* Men hun er så flott og sunt bygd med det vakreste smilet i hele verden og de snilleste øynene... Og hun har verdens mykeste og blankeste pels! :)

Skrevet

Mikkel - engelsk toy terrier, 6 mnd.

Hvordan står han? Tror kanskje bakbena kunne vært litt lengre bak?

Skrevet

Mikkel - engelsk toy terrier, 6 mnd.

Hvordan står han? Tror kanskje bakbena kunne vært litt lengre bak?

Nå er jeg langt fra noen ekspert altså, men på dette bildet ser han veldig rund ut i ryggen. Og til tross for at hasevinkelen skal være 90 grader, trur jeg nok du helt sikkert kunne trukket han ut mer bak ja, uten at vinkelen blir feil. Og da ser hele hunden mye strammere ut også. :blink:

Skrevet

Enig med Sandyøyegodteri, hunden kunne med fordel vært strukket mye mer. :blink:

BasenjiCosmo, jeg synes det ser ut som han står i vinden på en måte, ser litt skakk ut om du skjønner, ingen av bena står 90grader og han står veldig foroverbøyd. Men kan være noe med vinkelen på bildet og kanskje? Basenjier skal vel også vise litt mer vinkler bak? Flott hund da :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...