Gå til innhold
Hundesonen.no

Bildekritikken


Mirai
 Share

Recommended Posts

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tar sinnsykt mange bilder på lure coursing treninger/prøver. Utfordringen min er å få bilder som ikke er kjedelige og platte.. Føler jeg traff litt annerledes her!

Posted Images

duo.jpg

Synes dette bildet er veldig søtt, men samstundes er eg ikkje nøgd. Har dere noe konstruktiv kritikk om kva som kan endrast? :)

Kjempefint! Nydelige farger, og nydelig motiv. Eneste som plager meg, men som ikke alltid er mulig å gjøre noe med, er båndene. Synes bånd og halsbånd forstyrrer slike vakre bilder.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempefint! Nydelige farger, og nydelig motiv. Eneste som plager meg, men som ikke alltid er mulig å gjøre noe med, er båndene. Synes bånd og halsbånd forstyrrer slike vakre bilder.

Ja, de ødelegger, men vet ikke om det blir så mye bedre å redigere de bort heller. Alltid irriterende når jeg glemmer å ta de av for fotografering!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Okay. Jeg er lidt irriteret. Jeg har forsøgt at tage billeder i sort/hvid - monochrome - men når jeg ligger dem ind på computeren og åbner dem i photoshop elements 11 er alle billederne pludselig i farver vedikke.gifmegaked.gifdamn.gif Hvorfor sker det??!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Okay. Jeg er lidt irriteret. Jeg har forsøgt at tage billeder i sort/hvid - monochrome - men når jeg ligger dem ind på computeren og åbner dem i photoshop elements 11 er alle billederne pludselig i farver vedikke.gifmegaked.gifdamn.gif Hvorfor sker det??!

B/W på kamera er bare for å hjelpe deg med å ta bedre bilder. Bildene lagres ikke i sort og hvitt, dessverre. Husker jeg stusset over det, jeg også, da jeg var helt fersk innen foto. Du må bare gjøre om til b/w i photoshop :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Første gangs lek med "abstrakter". Ser at jeg kunne vært mer nøyaktig med maskeringen. Fra en konkuransse i Sørum i regi av Romerike avd av Norsk Schäferhundklubb.

10636716_10152663903595860_7562785741748

Var litt spesielt og uvanleg, men på ein vakker måte. Fin jobb! :D

Korleis har du fått det til eigentleg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Noen innspill?

10993966_10153019369822225_5847728941148

Oser nord-norsk natur(selv om jeg ikke vet om dette faktisk er tatt nord på)! Jeg synes steinen nederst i venstre hjørnet var litt forstyrrende, og kunne ønske at den ikke var der. Ellers synes jeg bilde er fantastisk flott! Noe majestetisk med naturen, og den flotte puddelen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil veldig gjerne ha kritikk på disse bildene:

Haizee.jpg

Hva kan jeg gjøre for å få bort rotet i bakgrunnen f.eks?

Black5.jpg

hei! fine bilder!

det er linsen som avgjør hvor mye av bakgrunnen som er detaljert i et bilde. hvilken linse har du brukt til disse?:) syntes det er god skarphet der fokusplanet ligger.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...