Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Bjerke


Yodel

Recommended Posts

Ser ut til at været blir ganske bra på lørdagen ihvertfall :ahappy::

http://www.yr.no/sted/Norge/Oslo/Oslo/Oslo/helg.html

De der stoler jeg skikkelig ikke på.... <_<

signeres, så sant formen tilsier det...

Planen var å være på plass søndag klokka 9 for å få med seg aussiene, men nå tar jeg det som det kommer, etter vær og form... Mulig det blir lørdag om været er bra. Og om noen av dere ser en Bridie, og en forvirra eier er det bare å si hei. Men ikke bli sjokka om jeg ikke aner hvem du er! :icon_cry:

Phø, jo jeg lover at jeg blir skikkelig snurt om du ikke vet hvem jeg er :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 122
  • Created
  • Siste svar

Hehe.. Så morro at det er så mange som skal dit!

Har en stygg føelse av at jeg kommer til å spasere lett forbi alle soniser, uten å ha en snever anelse om at det er dere!

Alle skulle hatt lapp i panna : Ich bin eine SONIS" jaaah!:icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, lørdag kl.9. Det er 13 påmeldte, men som oftest få faller det litt fra. Så jeg tipper 10 møter eller noe.

Så gøy at det er flere soniser som skal starte. Tenkt å ta en tur, og regner med at det blir lørdagen.

Dere får ha lykke til alle sammen, også får vi håpe på oppholdsvær i det minste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det gjør vi sikkert! Jeg skal også være med som moralsk støtte i springer-ringen :icon_cry: Jeg skal heie på dere!

Flott, det trenger vi! Må jo nesten få sett dere også, Norma kan stille med rosa dusker og heie på Walter hun :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kommer ikke i år dessverre... Jeg skal til Per's for god mat og bading, samt en tur til ulvene på Langedrag.

Ønsker alle deltakere veldig lykke til, håper dere alle får en strålende dag, med litt bedre vær enn i fjor...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror nok uansett ikke været blir så ille som i fjor...

Litt spennende er det jo. Dennis har 2-års dag i dag- og står altså for championatet i morgen(Han har vel 4 store og 11 små cert nå)

Meeen... har hørt noen rykter om noen finner som kommer med noen super- hunder som også jakter på Norskt championat, så da får vi se. Hadde jo vært moro å ha en N u Ch til vår Sverige turne¨(Selvom certene vel venter etter at man har fyllt 2 år?)

Vi skal iallefall gjøre vårt beste :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal imorgen, skal være med og se på venninnen min sin Am Akita som skal stilles.

Har ikke med meg Chicka (som er lett å kjenne igjen), men hvis dere kjenner meg igjen så kom gjerne bort og hils på :whistle:

Jeg biter bare litt :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flott, det trenger vi! Må jo nesten få sett dere også, Norma kan stille med rosa dusker og heie på Walter hun :whistle:

:icon_cry: Det gleder jeg meg til å se! Vi trenger heia-gjeng, vi!

Vi får håpe regnet holder seg unna på søndag, hvit Clumber-pels og gjørme er ikke så fin kombinasjon. I fjor var han relativt to-farget etterhvert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
Lykke til alle sammen! :icon_cry: Håper Talli får godkjent tannvisningen da, for ellers får hun vel ikke fortsette? Dommeren bør ta i betraktning at hun tross alt er Kelpie :whistle::ahappy:

Jeg er ikke redd for ikke får den godkjent. Det er ikke "Underkjent" at hunden hopper i fange på dommeren og vil kose liksom. Det er en tilgengelighets test og det skal kun nektes videre deltagelse ved at den trekker seg og ikke lar seg håndtere, eller viser aggresivitet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal oppover i morgen for å titte, treffe venner og levere inn startnummer/vet.attest.

Sitter nå å lurer på om jeg skal dra tusle ned til sentrum og finne meg et par billige gummistøvler... jeg drepte et par joggesko på Bjerke i fjor, og tenker å prøve å unngå å gjøre det samme i år :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sitter nå å lurer på om jeg skal dra tusle ned til sentrum og finne meg et par billige gummistøvler... jeg drepte et par joggesko på Bjerke i fjor, og tenker å prøve å unngå å gjøre det samme i år :whistle:

Muckboots!

Muckboots er tingen!!

Kjøp dem på Bjerke i morgen hos Zolos som har stands der. Det beste kjøpet ever :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal imorgen, skal være med og se på venninnen min sin Am Akita som skal stilles.

Har ikke med meg Chicka (som er lett å kjenne igjen), men hvis dere kjenner meg igjen så kom gjerne bort og hils på :ahappy:

Jeg biter bare litt :icon_cry:

Du er vel garantert å finne i handlegata. :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:lol: Se opp Ida

Nei, nå er vi ferdige med kveldstur og himmelen får være så svart den vil. Jeg har ekstra støvler i str 38, hvis det regner. Eller, altså regner det, er muligheten stor for at jeg lar Bjerke seile sin egen sjø.

EDIT: Måtte inn tre ganger for å få to setninger til å bli sånn nogenlunde korrekt norsk. Godnatt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...