Gå til innhold
Hundesonen.no

Fibi og Scilos sin tråd.


ida

Recommended Posts

  ida skrev:
Det ville nok være svært gjensidig! :PHan er en ekte gresk loverboy... :P

Dem har jeg vært borti (de tobeinte altså...)! :lol: *fnis*

Du får fortsatte å spamme med bilder, så Norma har noe å titte på :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 435
  • Created
  • Siste svar

Her kommer dagens bildespam av arveprinsen (takk Aya) til dere som enda ikke er lei :lol: :

IMG_4406.jpg

IMG_4403.jpg

IMG_4394.jpg

IMG_4402.jpg

IMG_4385.jpg

IMG_4390.jpg

IMG_4483.jpg

IMG_4469.jpg

IMG_4427.jpg

IMG_4441.jpg

IMG_4474.jpg

Som dere ser er han allerede "the prince of winterwonderland". Litt mørkt ved firetiden, men slik er det nå!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Marianne skrev:
Åhh, fineste prinsen og prinsessen! :P Ser ut som dronningen var med på turen også? Hehe :P

hvordan går det med alle tre sammen da? Mor og datter har jo en tendens til å *kremt* være litt snerpete sammen!?

Solo er ei kjeftesmelle, men det så ikke ut til at det gikk så veldig inn på den lille prinsen. :P Solo kjefter som regel mest på Fibi når hun hopper etter Tarzan eller graver etter mus. Solo vil jo ha all moroa selv, men skjønner ikke helt hva Fibi driver med og det er superfrustrerende! :lol:

Små gutter som stikker snuta oppi rompa på eldre damer, føyser man da bare vekk! Dessuten gikk vi oss vill oppi den skogen vi plukket blåbær med Jane den gangen, vet du (herregud jeg har gått der en zillion ganger og finner aldri veien). To timer i klissvåt dyp snø gjør underverker med humøret. :rolleyes: Alt turtøyet er klissvått enda! :P

EDIT: Tror Fibi har fått det for seg at hun skal passe på at intet vondt rammer den lille prinsen. Så det var faktisk hun som blåste seg opp litt da vi satte oss i bilen, dvs fløy på mora si. ;) Det var bare å stoppe tullet litt kontant og så ble det ikke noe mer med det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Pippin&Symra skrev:
Fibi ser ut som hun virkelig har fått seg en venn! Så herlige bilder!

Ja, også hun som har tusla for seg selv på sonenturer og ikke helt får til det der med sosiale settinger og slikt! :lol:

Angående lynne, så her jeg fundert litt over det de siste dagene. Nå har jeg kommet fram til at fjellgeit må være det som likner mest, sånn lynnemessig. :P Han er utrolig spretten og utholdende i alt slags terrreng.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  ida skrev:
Solo er ei kjeftesmelle, men det så ikke ut til at det gikk så veldig inn på den lille prinsen. :P Solo kjefter som regel mest på Fibi når hun hopper etter Tarzan eller graver etter mus. Solo vil jo ha all moroa selv, men skjønner ikke helt hva Fibi driver med og det er superfrustrerende! :P

Jeg skjønner Sololille veldig godt, det er en ufin ting å drive med Tarzanleting eller musegraving :P

  Sitat
Små gutter som stikker snuta oppi rompa på eldre damer, føyser man da bare vekk! Dessuten gikk vi oss vill oppi den skogen vi plukket blåbær med Jane den gangen, vet du (herregud jeg har gått der en zillion ganger og finner aldri veien). To timer i klissvåt dyp snø gjør underverker med humøret. :rolleyes: Alt turtøyet er klissvått enda! :P

Hahaha det er godt å høre at det ikke var jeg som hadde dårlig inflytelse på dere :lol: Må man følge med på hvor man går på tur da? næææh, det er for pyser :P

  Sitat
EDIT: Tror Fibi har fått det for seg at hun skal passe på at intet vondt rammer den lille prinsen. Så det var faktisk hun som blåste seg opp litt da vi satte oss i bilen, dvs fløy på mora si. ;) Det var bare å stoppe tullet litt kontant og så ble det ikke noe mer med det.

:P fjolla! Du kan hilse henne fra tanten og si at man sloss ikke med mamman sin, sånn er det bare!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Aya skrev:
Peneste prinsen :ahappy: Jeg tror jentene mine hadde syntes han var en kjekk sak:D

Det tror jeg også! :)

Nå er det bare å vente på bilder fra "tante" Jane, hvis ikke vi drøyer tiden med å legge ut noen kjedelige fra digitalkamera... Lovte å ikke mase. *sukk*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For en flott solskinnshistorie og for en herlig gutt :ahappy:

Men sånn litt alvor.. mye kostet denne historien ? Vet at dyrene våre er verdt alt og mere til, men bare nysgjerrig på hvor mye sånt koster hvis man har regnet noe på det ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Jane skrev:
For en flott solskinnshistorie og for en herlig gutt :ahappy:

Men sånn litt alvor.. mye kostet denne historien ? Vet at dyrene våre er verdt alt og mere til, men bare nysgjerrig på hvor mye sånt koster hvis man har regnet noe på det ?

Vetrinærutgifter til chipping, vaksiner, blodprøver, parasittbehandling og generell helsesjekk (kom plutselig på at vetten fant en liten pinne langt inni øregangen hans) + kastrering som de av en eller annen grunn ikke utførte, tror jeg jeg betalte ca 400 euro for tilsammen. Opphold og transport til Kiel var gratis. Vi har fått masse hjelp av en tysk dame som tar seg av mishandlede, skadete og forlatte dyr på Kreta. Veterinæren støttet også henne, det var derfor vi fikk så billig behandling. Turen ned til Kiel for å plukke ham opp, kostet ganske mye siden vi ikke kunna ta sånn cruise - tur, men kunne sikkert blitt billigere om jeg hadde hentet ham med bil. Dessuten må han ha en blodprøve for å sjekke ut en myggoverført sykdom som ikke er smittsom, men kan ramme hunder fra middelhavslandene. Den skal taes når de er et år, så vi har time 12 02. Da er han sånn ca ett år! Så egentlig i direkte utgifter, kostet han kanskje 500 euro, da. Da er han fullvaksinert med pass og chip, samt behandlet forebyggende for de fleste parasitter.

EDIT: Det har vært mange hjelpere underveis, både på "shelteret", sjåførvirksomhet hit og dit på Kreta mens vi var der, transporten nordover Europa, velvillig og raust crew på Color Fantasy og snille sonenvenninne Jane som gjorde det mulig for oss å få en fin Tysklandstur!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Jane skrev:
Godt det finne gode hjelpere for dyrene..sier bare jeg :)

Ønsker dere lykke til med han og takk for at dere delte denne historien med oss andre soniser også ! :ahappy:

Det er heldigvis mange som vil hjelpe, men likevel mye lidelse og vanskjødsel rundt omkring. Vi forelsket oss jo bare i en hund og var så heldige at vi var på rett sted til rett tid. :)

Vi kommer nok til å dele mange historier enda.... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, nå gidder jeg ikke vente lenger. Tenk å finne på andre ting enn å sitte på sonen en lørdagskveld :ahappy: .

Her kommer en liten smakebit fra vårt første møte med onkel Snorre. Han var selvfølgelig dødskul! :)

IMG_4501.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
    • På jakt etter bærbar høyttaler til å sprite opp dørgende kjedelig vei å gå til brukshundklubbens treningsbaner. Grei gang og sykkelvei med en mykere jordsti på siden, men den har stor støyforurensning fra tett trafikk i høy hastighet.  Trenger en høyttaler som er nett nok til å bære, som samtidig klarer hevde seg i trafikken så vi har musikk tel ærbe, eller heelwork, som det også kalles, på de turene der.  Noen som har erfaring med hvor mange watt output vi må opp i for å få en god opplevelse i sammenhengen?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...