Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Hamar - NV-07


HHC

Recommended Posts

  • Svar 251
  • Created
  • Siste svar

Har veldig lyst på Hamar tur, ser ut som kanskje en av hundene holder pelsen, 2 av de aktuelle røyter iallefall.

Men blir vel mest et økonomisk spørsmål. Har jo rom på motellet hele helgen, men må nok begrense til 1 overnatting, fra lørdag til søndag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Amigo skal stille i champ.klassen (har du lyst har du lov Kathrine :) ). Dette blir spennende for det er første gang for vår del at det kommer maaaange stabijer!

Vi blir der vel hele helgen tenker jeg.

Åå, har LITT lyst selvfølgelig :rolleyes:

Men du må jo liksom få stilt litt selv også da :P

Vi kommer ;)

Drar nedover torsdag, opp igjen utpå søndagen.

Skal stille eldstejenta, og de som opererte minstejenta skal også stille og ville se på henne med det samme :P

La meg vite om du ser meg, kjenner jeg meg rett misser jeg halvparten av kjente rundt omkring :P

Vi er der lørdag og søndag forresten + vinnergalla lørdag kveld :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åå, har LITT lyst selvfølgelig :rolleyes:

Men du må jo liksom få stilt litt selv også da :)

La meg vite om du ser meg, kjenner jeg meg rett misser jeg halvparten av kjente rundt omkring :D

Vi er der lørdag og søndag forresten + vinnergalla lørdag kveld ;)

Skal si ifra når helga er over jeg :P

Sjenert og har sosial angst og sånt.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

kan stille jeg vettu :)

Nå har jeg allerede avtalt med Decarabia, men det kommer garantert andre utstillinger jeg trenger hjelp. Har jo noen spesialer o.l hvor jeg har prioritert LP fremfor eksteriør, men da vet jeg hvem jeg skal spørre neste gang. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kommer, skal stille en hanne fra siste kullet, reiser sammen med eieren, som også skal ha med seg to aussier.

Vi skal overnatte fra fredag til lørdag på ei hytte et eller annen sted...

Håper også en del andre mudier kommer, hadde vært koselig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg funnet ut at jeg i hvert fall kommer lørdag, siden springerne stilles den dagen. Så da får jeg bestille togbillett, og dra med meg begge dyra. Blir fin sosialisering for Norma tenker jeg :) Er det forresten noen som vet hvordan man går fram for å bestille togbillett når man skal ha med hunder? Må dette opplyses ved bestilling?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...