Gå til innhold
Hundesonen.no

Vikingskipet November 2006


Yodel

Recommended Posts

Jeg skal ikke bo der, skal bo på Victoria Hotell, som ligger nærmere.

De øyelyser på Hamar også, sant? Hvor mye koster det, og må jeg ha med noe spesielt (skjema eller noe sånt) for å få øyelyst Tinka der?

Det er mulig å øyelyse ja, men aner ikke hva det koster, men går utifra at det er rimeligere enn om man går til vet hjemme. Vet du må ha med stamtavlen i alle fall, så får andre supplere om det er mer du trenger;) Vi skal benytte oss av det i alle fall :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 323
  • Created
  • Siste svar

Jeg skal ikke bo der, skal bo på Victoria Hotell, som ligger nærmere.

De øyelyser på Hamar også, sant? Hvor mye koster det, og må jeg ha med noe spesielt (skjema eller noe sånt) for å få øyelyst Tinka der?

Det koster litt over 600 kr. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette står på NKK sine sider angående øyelysing på Hamar:

Øyelysing: Det er anledning til å få hunder øyeundersøkt av autorisert veterinær Kjell Kongsengen. Dette gjelder også hunder som ikke er påmeldt til utstillingen (husk hundens stamtavle m/bekreftelse på ID-merking og vaksinasjonsattest).
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, vi skal dit altså alle dagene. Jeg fikk tilbud om å delta som representant for Norge i juniorhandling, i Nordisk Mesterskap som skal skje på søndagen, men jeg trakk meg fordi jeg heller ville stille i eksteriør på søndagen. På søndagen skal jeg altså stille Prince og mest sannsynlig en hund til. Lørdag er det semifinalen i juniorhandling, og fredag skal jeg bare titte.. tror jeg...

Hvis noen trenger handler en av dagene så er det bare å ta kontakt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Just me!!

Noen som vet om det er lurt å ha med seg bikkje? Om jeg kommer, så hadde det vært greit å fått sosialisert Archie litt mer :wub:

Etter sist utstillingen fant vi ut at det trengtes :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som vet om det er lurt å ha med seg bikkje? Om jeg kommer, så hadde det vært greit å fått sosialisert Archie litt mer :wub:

Etter sist utstillingen fant vi ut at det trengtes :icon_redface:

Jeg tror faktisk ikke det blir den utstillinga du bør velge å sosialisere han på, både kongsbergutstillinga og hundelivmessa var det mange på og han taklet det greit så de ut som, litt vegring menne :D Men jeg tror du bør droppe å ha han med på skipet for der er det VELDIG mange folk og hunder=/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Just me!!

Jeg tror faktisk ikke det blir den utstillinga du bør velge å sosialisere han på, både kongsbergutstillinga og hundelivmessa var det mange på og han taklet det greit så de ut som, litt vegring menne :wub: Men jeg tror du bør droppe å ha han med på skipet for der er det VELDIG mange folk og hunder=/

Thanks! Puh, da slipper jeg å drasse med meg Bartefjes opp dit :D Jeg og Guro kommer dit begge dagene, om vi får det til! :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har dere fått PM'n og kan noen poste hvilke raser og hvilken dommer som skal være i ring 17 lørdag og søndag?

Lørdag: Mops hanner(35 stk) og fransk bulldog(47 stk)

Dommer: Le Gallais, Mary, Englang

Søndag: Chow Chow(33 stk), Kleinspitz(10 stk), Mittelspitz(4 stk) og Pomeranian(38 stk).

Dommer: Coxall, Claire, England

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har det vel sånn tålig blitt bestemt at jeg kommer innom en tur på lørdag. Skal se Agility og dansk svensk gårdshunder. Også drar jeg vel.

Men så kommer jeg tidlig søndag og regner med å bli der en god stund.

Begge dagene uten hund. insett at det bare vil stresse han opp, og han hopper på alle. og hvem vil bli hoppet på der?! :rolleyes: Så nei vi skåner han for dette, og holder han på campingvogna med mine foreldre ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Advarsel - vil dere ikke bli hoppet på så får dere holde dere unna oss ;) Ace liker best å hilse i øyehøyde ;)

Jeg bryr meg nok ikke. Men ser ikke for meg noen som har kledd seg fint som skal ut i ringen, bli så veldig glad om en gal bc kommer hoppende sånn plutselig. (en mann bannet høyt her en dag, men det var faktisk han som gikk rett på oss å da )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
    • Takk, han er nuskesnusk kosemos søtnos når han ikke har biteraptus. Gikk en for lang tur i sted. Kjempekoselig på sandstrand i vindstille solnedgang og utforskning av ny og finere hjemvei, helt til han ble sliten og ville være hjemme uten å gå resten av veien som ikke luktet kjent. Veier ca 22 kg nå. Lettere å feilberegne sånt med mindre valp.  Tørst ble han også, og det er vanskelig å forklare en valp at det er dumt å drikke skittent sølevann når vi er hjemme om 5 minutter. Følte meg som en sadistisk mishandler hver gang jeg måtte dra ham unna en søledam.  Vel hjemme ville han jeg skulle legge meg sammen med ham (for å være sikker på at jeg ikke forsvinner ut av rommet? Han er skikkelig borrelås. Kun når han sover virkelig dypt jeg kan forlate rommet uten min personlige livvakt på post.) Han ble frustrert og prøvde bite og true og trekke meg til sengen. Han fikk viljen sin på det fordi han var ute av seg overtrøtt og trengte sove umiddelbart. Sover som en stein nå, og jeg tør ikke reise meg og gjøre noe, for tvert han er ute av dyp søvnfase våkner han av den minste bevegelse, spretter opp og er på jobb som personlig livvakt og assistent igjen. 
    • Jeg tyvtitter litt på insta, du er utrolig flink med ham og han virker jo som den perfekte hund. Jeg tviler ikke på at det er mye jobb og utfordrende i blant altså. Fortsett slik!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...