Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå September


Tricolor
 Share

Recommended Posts

  • Svar 3.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Too late! Jeg overtar dette 1. desember

Hei Sonen, hils på Pelle - pappaen til B-gjengen i Pied Piper

Harly og jeg har debutert i agility 3 i  dag,  feilfritt, 1. plass og cert!  

Posted Images

Men altså.... dere kan jo ikke bare stenge forrige tråd sånn helt uten videre mens jeg driver og skriver i den??? :|

Nå må jeg jo skrive alt om igjen da... :aww:.

Men altså @Krutsi - lykke til i ny jobb, selv om det gikk "fort å gæli" :lol:.

Jeg lurer forresten på om jeg holder på å bli gammal kjerring - på ordenlig - for da jeg leste statusen til Krutsi på FB tidligere i morges, så gikk det sånne gledesilinger gjennom magen min - bare fordi hun skulle begynne i jobb liksom. Og jeg kjenner henne jo ikke engang?? :lol:. Kjerringer altså :aww:.

Og @2ne - lykke til på kontroll! Det skal gå helt finfint denne gangen også :).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 September er offisielt høst ikke sant? Ser sånn ut på været idag og :jump: Jeg elsker høsten! Håper det blir en knall en :D

Snart begynner du vel å snakke om hvor mye du gleder deg til jul også :GrinBlue:

Men ser du det bare på været? har ikke trærne begynt å bli gule i resten av landet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Snart begynner du vel å snakke om hvor mye du gleder deg til jul også :GrinBlue:

Men ser du det bare på været? har ikke trærne begynt å bli gule i resten av landet?

Jula begynte jeg å glede meg til 24 August :P

Jo, så noen gule blader her om dagen, men det har jo vært så varmt så har liksom ikke vært sånn høstaktig, men nå er det sånn at jeg snart må sette på varmepumpa :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så forferdelig @Tøfflus! Fikk helt vondt inni meg av å lese det. Kjempegod bedring til søte Mocca!

Takk :) Det var skikkelig ekkelt var det, men jeg beholdt roen helt til hun var vel ivaretatt av vet-teamet, da begynte jeg stresse gitt.

Takk til dere andre om god bedring-ønsker også, får ikke sitert dere da det er ny tråd.

Prinsessen har det fint hun, begynte med å sove i sengen min, men da jeg våknet hadde hun lagt seg ut på verandaen. Sikkert varmt med bandasje rundt magen :P Hun blir iaf med på jobb i dag, tar ikke sjansen på å finne 21 sting revet løs når jeg kommer hjem gitt..

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med ny jobb, @Krutsi,og lykke til på kontroll @2ne, og god bedring @raksha. Jeg prøver å få Milva til å tisse etter at vi har stått opp men hun vil bare ligge inntil føttene mine på trappen og se på verden.

Takk! Nå har jeg sendt mail om at jeg ikke kommer på jobb hverken i morgen eller på torsdag, så da er jeg sikkert frisk som en fisk i løpet av kvelden :D

Dere sykehuserfarne, jeg skal inn på en undersøkelse 15. sept. Og fått brev med rekvisisjon til blodprøver, som skal tas 14. dager før undersøkelsen. Hvor supernøye er det at de blir tatt i dag? Og kan jeg ta dem selv om jeg er syk? (Jada ringe sykehuset er sikkert lurest, men jeg orker virkelig ikke snakke i telefon i dag. )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Bizi spiste opp halve godbitballen til Timmy i dag. Håper den smakte! Siden de to elsker å stjele hverandres ting,er det nok best å kjøpe samme type ball til han som hun har:En som ikke kan spises!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...