Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gubben klarte å brekke ankelen før helga. Så nå er han sykemeldt frem til 19. desember. Foreløpig sofasliter, men vi krysser fingrene for at han klarer å bli litt mer mobil etter hvert som han blir vant med krykkene. Det som nesten er litt komisk er at mamma gjorde det samme i fjor, to dager senere enn gubben min nå. Dvs at hun fjernet gipsen 21. desember. 

Radii er veldig fornøyd, da. Hun slipper å være hjemme alene. Må bare passe på å få trent litt på det også innimellom, så ikke vi havner tilbake på scratch i den treningen. 

Skrevet

Veldig koselig serie den serien på NRK, så vidt jeg kan se er det kun den ene sesongen som er kommet.

Her er jeg småsjuk, og ganske lei for å si det mildt. Og i år sliter jeg med det mentale også, jeg som pleier å elske høsten.

  • Like 2
Skrevet

I går hadde vi en koselig tur, hvor vi traff en nabo (også med en hannhund), som vi gikk turen med. Så stoppet vi et sted og lot hundene være løse. De gikk veldig godt overens, men så løp min hund bort til naboen for å hilse på henne. Og da ble hunden hennes ganske så sint ? Og da sier naboen "han vil ikke at jeg skal hilse på andre hunder"

Så da svarte jeg henne at den er vel ikke noe han skal bestemme. Men det ser ut som at det var flere ting hun ikke fikk lov til av hunden sin.

HÆ?! Hvordan behandler man slike hunder? Hadde min hund "bestemt hva jeg ikke skal gjøre" så ville jeg ha satt hunden min vekk et sted (bundet den til et tre om jeg så måtte), og hilst på ALLE hunder i verden, før den hadde fått oppmerksomhet fra meg igjen. Sikkert ikke korrekt måte å takle noe slikt på, men slikt hadde jeg aldri funnet meg i fra min hund! 

Skrevet

Jeg er akkurat i starten på eksamenstida. En mnd nå med ekstra hardkjør, så blir det ferie. Har kjøpt meg dagslyslampe og håper det vil gjøre susen for energien og humøret!

Skrevet

Noen her som har erfaring med halalkjøtt i Norge? Skal ha noen kollegaer på besøk om et par uker, hvor hun ene er muslim og kun spiser halalkjøtt. Usikker på om de har det i vanlige dagligvarebutikker? Vi har noen asiatiske forretninger som sikkert selger, men er det vanlig at de selger norskslaktede dyr, eller importert? Jeg vil ikke støtte slakt uten bedøvelse. 

Hva gjør man ellers når man får besøk som av religiøse grunner ikke spiser det man serverer? Har tenkt å ha en kyllingform, så er ikke det greieste å bare kutte ut kyllingen i heller. 

Skrevet
10 hours ago, laikamor said:

Hva gjør man ellers når man får besøk som av religiøse grunner ikke spiser det man serverer? Har tenkt å ha en kyllingform, så er ikke det greieste å bare kutte ut kyllingen i heller. 

Jeg er ekstremt sær i matveien av medisinske årsaker, og når jeg skal i selskap tar jeg med egen mat. Jeg forventer da virkelig ikke at verten skal ta hensyn til alle mulige slags religiøse, medisinske og etiske særegenheter.

  • Like 1
  • Thanks 1
Skrevet
15 minutter siden, Wilhelmina skrev:

Jeg er ekstremt sær i matveien av medisinske årsaker, og når jeg skal i selskap tar jeg med egen mat. Jeg forventer da virkelig ikke at verten skal ta hensyn til alle mulige slags religiøse, medisinske og etiske særegenheter.

Ikke sikkert hun forventer tilpasset mat. Kan hende hun ville spist det uansett av ren høflighet, men så lenge jeg vet om det så tenkte jeg det var greit å tilpasse litt. 

Enig i at man ikke alltid skal måtte tilpasse altså, spesielt slike ting som faktisk er et aktivt valg. 

Vurderer å se på veganske alternativer, er vel kommet mye erstatningsprodukter der. 

Skrevet

Har ikke de fleste butikker halal-alternativer nå? Jeg ville nok gjort det enkelt og valgt noe helt annet som både hun og andre kunne spise. Men en litt stor matvarebutikk med godt utvalg bør ha halal.

Skrevet
36 minutter siden, simira skrev:

Har ikke de fleste butikker halal-alternativer nå? Jeg ville nok gjort det enkelt og valgt noe helt annet som både hun og andre kunne spise. Men en litt stor matvarebutikk med godt utvalg bør ha halal.

Jeg får kikke litt ekstra når jeg handler. Har ikke noen større dagligvarebutikker her, men mulig de har halal likevel ?

Skrevet

Er det noe som er så ille som å vente på røntgenresultater fra NKK? ?

Deleie-hunden hadde sin time i dag, og kjenner at jeg nærmest er mer spent på den enn egne. Når klinikken ikke har sendt over bildene enda så gjør det alt enda værre, hei kontrollbehov!

Ryggen var heldigvis fri per nå, det var vell det viktigste etter å ha oppdaget spondylose på moren hennes. Så får vi bare krysse fingre og tær for at det holder seg slik, at veterinær har rett i fine hofter og at avleseren hos NKK står opp på riktig side av senga?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...