Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå - februar


Nimbus
 Share

Recommended Posts

Ryddet kjøkkenbenken og laget middag. Dermed må kjøkkenet ryddes igjen. Utrolig hvor lite som skal til før den kjøkkenbenken ser bomba ut :P 

I morgen skal jeg bestille time til tannrens for Twist. Han får lett tannstein, og jeg får ikke til å ta det skikkelig selv, og nå syns jeg kanskje tannkjøttet hans ser litt hissig ut et par steder. Kan hende jeg overdriver da, men jeg syns det er greit å få det sjekket i alle fall. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 207
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cæsar, den 9 år gamme tibben til bestemor døde i dag ? Han var hos veterinær for bare noen dager siden etter å ha falt om noen sekunder, men de sendte han hjem etter en urinprøve som ikke viste noe ga

I dag var jeg vitne til at et rådyr ble meid ned i 80-sonen. Dessverre døde det ikke, men fortsatte å løpe panisk rundt på knekte bein ? Det må være det jævligste jeg har sett i hele mitt liv.

Da skal det være trygt nå for han ble mest sannsynlig smitta for 2 uker siden. Det er de eneste hundene han har hatt kontakt med i tida før hvertfall.  I dag har jeg gjort noe jeg egentlig ikke e

Posted Images

Cæsar, den 9 år gamme tibben til bestemor døde i dag ? Han var hos veterinær for bare noen dager siden etter å ha falt om noen sekunder, men de sendte han hjem etter en urinprøve som ikke viste noe galt. Han hadde oppført seg helt normalt på tur og ellers, men da besta våkna etter ettermiddagsduppen så var han død. Jeg har så vondt av henne nå, hun var så knytta til han og han ga henne mye selskap. Dette blir tungt for henne altså ☹

  • Sad 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

God morgen, dette var tidlig. Jeg som sto opp tidlig for at hunden skulle få en lang tur- og så ligger hun å snorker...

Da ble det kakao på morgenkvisten, deilig å ta det litt med ro også.

 

Tonje: kondolerer så trist.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

14 timer siden, Debbie skrev:

God morgen, dette var tidlig. Jeg som sto opp tidlig for at hunden skulle få en lang tur- og så ligger hun å snorker...

Da ble det kakao på morgenkvisten, deilig å ta det litt med ro også.

Skal vi bytte hund? Denne her begynner å bråke med pipeleker kl 06 om morgenen :lol: 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I natt våknet jeg i tretiden, og gikk ned i første etasje. Fetter leet knapt på et øyelokk, og purket videre i sengen. :rolleyes: 

Det ble derimot andre boller da han hørte at jeg gikk inn på kjøkkenet og åpnet kjøleskapet. Da styrtet han ned trappen gitt. :lol: Han ble noe skuffet da han så at jeg kun hadde tatt ut en flaske vann da. :teehe: #matvrak

  • Haha 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

20 timer siden, Mirapusen skrev:

Skal vi bytte hund? Denne her begynner å bråke med pipeleker kl 06 om morgenen :lol: 

Det var før i tiden min gjorde slikt- hun er blitt gammel dame.

Nå er det snart middag, skikkelig dårlig middag men orker ikke noe annet.

Ha en fin kveld.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bonita er i så strålende form for tiden ❤ Etter bytte av fór til Acana og Vom og hundemat formelig stråler hun. 

Og jeg er så stolt over meg selv. Endret kosthold og er på 3T minst 2 ganger i uka. Var spesielt morro å faktisk øke litt på kgmotstand på apparatene iforhold til sist gang. Men nå er jeg helt gelé overalt. 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I går var jeg på årsmøte og hadde med valpen (han blitt 8 mnd i dag - hvor lenge kan jeg omtale han som valp?) og han oppførte seg eksemplarisk. Enda alt var nytt, men han var så flink. Sosial og grei, lå på plassen og sov og tok alt med stor ro. Så stolt og fornøyd med han :) Han tegner veldig bra så langt, han er en herlig hund. 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Just now, Potekroken said:

Jaktlabrador 

Oooh, jaktlabbe. ? Noen spesielle planer for valpen? Det er jo en rase som kan brukes til det meste. :)

 

 

I dag lot jeg meg friste av utvalget i ferskvaredisken på butikken, så da ble det torskerogn og torsketunger til middag. ???

Lenke til kommentar
Del på andre sider

6 timer siden, Artemis skrev:

Oooh, jaktlabbe. ? Noen spesielle planer for valpen? Det er jo en rase som kan brukes til det meste. :)

 

 

I dag lot jeg meg friste av utvalget i ferskvaredisken på butikken, så da ble det torskerogn og torsketunger til middag. ???

Planen er søk/spor, jakttrening og jaktprøver og litt lydighet. Har allerede forhørt meg med hundeskolen her ang kurs, så første kurs blir «fra valp til stjerne». Ellers blir det selvfølgelig en turkamerat, det kommer til å bli mange fjellturer. Håper den kommer til å like litt trekking på ski etterhvert også 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter å ha trålet diverse matbutikker lykkes det meg til slutt å finne én butikk som hadde matblod til salgs(én eneste boks). Så da ble det blodklubb til middag. ?  Hadde glemt hvor mettende det er, så jeg har nok til en hel hær. :lol:  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vært på visning i dag, men vi fikk ikke helt den følelsen av "ja! her vil vi bo!", så da leter vi videre. Den følelsen må være der synes jeg.

Samboer slapp av meg og hundene ved skiløypa på hjemveien så vi fikk gått på ski hjem. Midt i turen fikk jeg tlf fra australske gjeterhunder klubben med spm om jeg ville være leder. Jeg aner ikke hva sånt går ut på og har i grunn nok å bryne de små grå på med den nye jobben så jeg takket nei til lederjobben, men sa jeg kunne stille til valg som styremedlem da. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 2/7/2019 at 5:04 PM, Artemis skrev:

Etter å ha trålet diverse matbutikker lykkes det meg til slutt å finne én butikk som hadde matblod til salgs(én eneste boks). Så da ble det blodklubb til middag. ?  Hadde glemt hvor mettende det er, så jeg har nok til en hel hær. :lol:  

Åååååå, hvorfor inviterte du ikke meg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tatt bilder av pliktfølelse i dag. Han pleier være flink til å bli sittende/stående/liggende når jeg står oppreist, ter seg som et skolelys, men somehow har han tolket det at jeg setter meg ned på huk som: "Kom!" Forståelig nok. Et ekstra håndsignal mens jeg setter meg ned var alt som skulle til for å fikse den, men når jeg tar frem mobilen virker det som han er redd den skal fange mamsen, og han klarer ikke holde posisjonen, men haster inn for å redde turen fra den gledesdreperen der.  En real tålmodighetsprøve for begge å få lov til å ta bilder av de flotte sitt/dekk/stå han vanligvis har, da vi ikke snakker samme språk og har vidt forskjellige oppfatninger av hva den der svarte, flate greia er for noe, men vi fikk det da til etterhvert. Tjue bilder av naturskjønne omgivelser forsøplet av en lilla gummisnor, noen av dem også med hale og rumpestump på lagt i søpla, og så presenterer vi oss som om vi har litt fotoskills og hverdagslydighet sånn noenlunde på stell. Å få tatt fine bilder med langlina skjult eller litt penere dandert får være neste mål.    BTW, han har fått seg en praktisk custom klipp. Korrekt riesen frisyre drar nemlig inn sånne MENGDER med sand, en blir tullerusk. Fra å være vant med korthårede hunder på asfalt og gress i bymiljø, ble jeg virkelig smågal av all sanden de nydelige riesenbeina dro inn fra gårdsveiene her. Dessuten er flared jeans silhuett SÅ 90's. Vi gikk for en 2020 women's jeans fashion silhuett istedenfor. Praktisk. Ørene klarer jeg ikke klippe før det blir virkelig varmt, for han er så nuskesnusk kosemose søt med sånn spanielpels på dem. Litt sånn Lady og Landstrykeren hybrid look nå. Gen Z synes sikkert han ser ut som en skikkelig kjekkas hen/them/they. 
    • Dette albumet har flere låter han liker. Artisten har gitt ut flere: https://music.youtube.com/playlist?list=PLQKkIV10JKf_ZFZxjvkB-LUc00Kyiifhz&si=Hc2-qFcJVQEsqZ_G
    • Om økonomien er stram låner man bøker på biblioteket. 100% positiv hverdagslydiget (eller Hverdagslydighet fra valp til voksen som den nye versjonen heter), På talefot med hunden, eller andre gode hundebøker. Men ta en titt på fra Bølle til bestevenn-seriene, Maren bruker mye metoden der med å få hunden til å legge seg og være trygg i sengen sin.
    • Jeg har ikke lyst til å beskrive metode å trene inn ro med tekst på internett. Kroppspråk, toneleie, timing og ikke minst følelser. Jeg anbefaler å leie inn en instruktør. Det er alltid det beste, fordi de ser en utenifra. En ser ikke sitt eget kroppsspråk, og når en har fokus på hunden og barna så er det fort gjort å glemme eget kroppsspråk. Alternativt, om økonomien er veldig stram: Dunbar Academy abonnement? 
    • Jeg tenker at hvis du har en solid "gå og legg deg på plassen din"-kommando så er det en fin avledning når hun maser sånn. Men pass også på at hun ikke blir eksludert når det er barn inne i bildet. Ellers så er det kontrollert og rolig omgang med barn. Sett dere ned på litt avstand til en barnehage i hentetid, og belønn ro og kontakt. Gå tur sammen med små barn og/eller barnevogn, helst uten nærkontakt mellom hund og barn. Lær hunden at hun får være med selv om det er barn der, men at hun ikke trenger å bry seg om dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...