Gå til innhold
Hundesonen.no

Tispe eller hannhund når man skal konkurrere?


Recommended Posts

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg foretrekker hannhunder, også når det gjelder trening og konkurranse ? Dette tullet med løpetid hele året er mer unntaket enn regelen og jeg kjenner flere tisper som fungerer dårlig før, under OG e

hvorfor?  er da vitterlig flere her som snakker mer enn fint om hannhunder og at de gjerne vil ha bare hanner.  Selv om noen av oss da ikke vil det så sier jonfortsatt tråden klart og tydelig at noen

Aldri mer hannhund  

Skrevet
På 4.4.2018 at 11:12 PM, mushi skrev:

Etter å ha lest denne tråden er inntrykket mitt at ingen burde kjøpe hannhund, uavhengig om du konkurrerer eller ikke. :hmm: 

Næh. Jeg har hatt både hannhunder og tisper, og jeg liker absolutt hannhunder best. 
Det er kun en av tispene jeg har hatt jeg har trent aktivt med, og hun var fryktelig hormonell og ute av drift i forbindelse med løpetid, både før og etter. Det at hun var såpass tungtrent var nok også raseavhengig, men hun gikk inn i en dyp depresjon i forbindelse med løpetid, og ville bare ligge i sengen min og furte dagen lang. Hannhunder er mer slitsomme de to første årene, men jeg synes det er mer sprut i de og at de er mer stabile når de først er blitt voksen. 
Jeg har hatt en hannhund som jeg sleit mye med snusing på, men ved gode tips og endel trening fikk jeg faktisk avlært han å snuse i treningssammenheng og konkurranse. Det handler mye om jobben man legger ned de to første årene, men såklart finnes det hormonbomber som aldri klarer å komme over alle de snasne tispene som vandrer på vår jord. 

Skrevet
Just now, maysofie said:

For skøys skyld. Ved morgendagens LP-stevne er det tilsammen påmeldt 23 tisper og 7 hannhunder :lol: 

30 påmeldte på et lp-stevne er vel i utgangspunktet ganske bra i alle tilfelle?

Jeg får rapportere tilbake fra rallystevne etter å ha sett startlista da.

Skrevet
På 4.4.2018 at 11:12 PM, mushi skrev:

Etter å ha lest denne tråden er inntrykket mitt at ingen burde kjøpe hannhund, uavhengig om du konkurrerer eller ikke. :hmm: 

Næh, ville ikke at tispe om jeg så fikk penger for det :teehe: (gode) hannhunder :wub: 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...