Gå til innhold
Hundesonen.no

'Plen'-hva slags plentype foretrekker du hos deg selv og andre? ;)


Recommended Posts

Skrevet
4 timer siden, maysofie skrev:

Nå er det en gang slik at man vanker på Internett hvor bruk av apostrof brukes løst, når man så ikke vanker i alle hunde-utelaterte tråder og da ikke får med seg at det er en fortsettelse fra noe annet, så tilgir jeg meg selv (og de andre!) som ikke catchet meningen med det samme :aww: 

———

Som svar til tråden; jeg bryr meg filla, jeg, hvordan andre ser ut - men for min egen del så har jeg preferanser :P 

Altså, jeg lo ikke rått av at du misforsto, men det du skrev ble veldig morsomt sett ut fra trådens egentlige tema, spesielt fordi det tok litt tid å forstå at du faktisk mente det bokstavelig. Om forskjellen blir forståelig ;) Jeg mente ikke å være slem med deg, altså, bare å poengtere hvor festlig resultatet ble :)

  • Like 1
  • Svar 84
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg innså nettopp at det ikke er grønt gress det prates om  

Hva skal man si? Har tatt opp landskapsarkitektur på mine eldre dager.

Liker både velfrisert gressplen, og svaberg Kommer mer an på hvilket humør jeg er i Men en ting er helt sikkert, ingen skal få fortelle meg hvordan hagen min skal se ut! Hvis jeg ønsker at min h

Posted Images

Skrevet
1 time siden, Th3a skrev:

Helt klart 2. Tett, grønn kortklipt gressplen er det beste for både meg og hunden, hun liker ikke å ligge i for langt gress.

Nå lo jeg så høyt at det våkna tre bikkjer i full alarmberedskap her:lol::lol:

Foretrekker vel i grunn nr 2, nr 1 blir fort litt for rotete, og nr 3 er ikke et alternativ engang:P
Mine hunder får forøvrig ikke ligge på gressplenen min:aww::lol:

  • Haha 10
Skrevet
1 hour ago, QUEST said:

Du og dere andre som foretrekker svaberg,  syns ikke at det blir et problem med stubb eller ujevnheter etter full nedklipping? :P

Nei, i utgangspunktet ikke. Men jeg er vel heldig, får aldri nupper eller røde "kviselingende" greier. 
Er glætt et par dager før det blir mykt og vokser sakte med sikkert. 
Heller mer mot 1, men det er ikke svaberg hele tiden liksom. Full naturlig plen orker jeg ikke, det klør jo! 

Skrevet

Åh, denne tråden :lol: 
Alternativ 2 er mitt 1. valg, både i egen hage og hos 'naboen'. Til nød nr. 3, men kan fort bli litt hardt og trekkfullt. 

Guest Michellus
Skrevet

2 er enklest og greiest for min del, men 3 går det også. Bikkjene får dog ikke leke i hagen, nei (fyf.. jeg eksploderte i latter i det fullstappa toget på veien hjem). :lol:

Skrevet

Jeg elsker at jeg etter et fravær fra sonen siden før jul, møtes med dette når jeg kommer på at jeg vil vende tilbake. :heart: 

Det eneste jeg bruker penger på av grooming av egen kropp, er Monica, min polske voksevenninne som har sett meg i mer uverdige stillinger enn samtlige sexpartnere gjennom snart 38 år. 

Svaberg all the way. :punk:

  • Like 4
  • Haha 6
Skrevet
4 hours ago, QUEST said:

Øhm...jegtror muligens ( forhåpentligvis..:P) du ikke helt har fått med deg hva slags 'plen' det er snakk om...:D

 

2 hours ago, Ganzie said:

Nå lo jeg så høyt at det våkna tre bikkjer i full alarmberedskap her:lol::lol:

Foretrekker vel i grunn nr 2, nr 1 blir fort litt for rotete, og nr 3 er ikke et alternativ engang:P
Mine hunder får forøvrig ikke ligge på gressplenen min:aww::lol:

OH MY GOOOOOOD JEG LESTE IKKE RESTEN AV TRÅDEN ENGANG........................ God morgen liksom, litt for tidlig for meg da jeg skrev. EHHH... Glem det jeg skrev, ha en fin dag videre folkens... :ChristmasTree:

Skrevet

Lyset mitt gikk heller ikke opp før jeg leste innlegget hvor det gikk opp for @maysofie :lol:  

Er nok stort sett svaberg, kanskje ei finklipt plen midt på innimellom. Gubben er pent nødt til å klippe plena litt han og :D

  • Like 1
Skrevet (endret)

My goodness, for en herlig tråd! :lol: :vin: 

Holder selvsagt orden i egen hage!

Med kart og kompass for å finne fram og spytte ut kvist og kvast på veien,  så mister man fort litt piffen liksom :aww: 

Endret av LXT
Skrevet
18 timer siden, QUEST skrev:

Grønn? Det må da unektelig se litt eh..spesiellt ut? :D

 

HAHAHAHAHA, nå ser jeg hva du egentlig spør etter HAHAHAHAHAHAaaaaaaaaaaaaaaaa

  • Haha 8
Skrevet
5 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Jeg elsker at jeg etter et fravær fra sonen siden før jul, møtes med dette når jeg kommer på at jeg vil vende tilbake. :heart: 

Det eneste jeg bruker penger på av grooming av egen kropp, er Monica, min polske voksevenninne som har sett meg i mer uverdige stillinger enn samtlige sexpartnere gjennom snart 38 år. 

Svaberg all the way. :punk:

Velkommen tilbake, har lurt på hvor det ble av deg..:flowers:  Hm..du vil ikke dele lutt av dine erfaringer med voksing da..for oss som ikke har prøvd..:P Det høres jo alldeles grusomt ut..:shocked: Da dette med voksing ble en greie, så var det en bekjent av meg som fant ut at å vokse nøttene måtte jo være en strålende ide..Såe han fulgte oppskriften og smurte på.. Det var visstnok en skjellsettende opplevelse som aldri ble gjentatt..:lol:

  • Haha 5
Skrevet

Liker både velfrisert gressplen, og svaberg :aww: Kommer mer an på hvilket humør jeg er i :P

Men en ting er helt sikkert, ingen skal få fortelle meg hvordan hagen min skal se ut! Hvis jeg ønsker at min hage skal ha blåbær og røsslyng og alt for mye strå, så skal ikke en som bare kommer innom for kaffe få fortelle meg hvordan hagen min skal være. 

  • Like 1
  • Haha 10
Guest *Kat84*
Skrevet

Min første tanke når jeg leste overskriften var stor, inngjerdet, og usjenert. Jeg innser jo etter å ha lest svar her at det var litt feil. Med unntak av usjenert. Trenger ikke uvedkommende kikkende inn på verken den ene eller andre egentlig. :P

Men som med alt annet så holder jeg det enkelt, tidsbesparende, og fritt for dill. Gå over med riktig verktøy/redskap og bli ferdig med det :aww:

Det gjelder forresten uavhengig av hvilken plen det er snakk om. :P

 

Skrevet
13 hours ago, QUEST said:

Du og dere andre som foretrekker svaberg,  syns ikke at det blir et problem med stubb eller ujevnheter etter full nedklipping? :P


Det krever jo litt ja, jordsmonnet her er rimelig sensitivt så det krever litt ekstra pleie for å holde seg pent. :lol: Har hørt kokkosolje skal fungere fint, men har ikke testa det selv enda. Ellers hyppig utskiftning av redskaper, holde dem tørre mellom bruk og rene ikke minst.Å klippe med gresset, ikke mot, hjelper også. Sukkerskrubb etc har stort sett vært min go to løsning. :) 

  • Haha 1
Skrevet
12 hours ago, QUEST said:

Hm..du vil ikke dele litt av dine erfaringer med voksing da..for oss som ikke har prøvd..:P Det høres jo alldeles grusomt ut..:shocked: Da dette med voksing ble en greie, så var det en bekjent av meg som fant ut at å vokse nøttene måtte jo være en strålende ide..Såe han fulgte oppskriften og smurte på.. Det var visstnok en skjellsettende opplevelse som aldri ble gjentatt..:lol:

Jeg deler gjerne! :D 

Jeg har hatt to helt ekstremt kjipe opplevelser som gjorde at jeg holdt meg langt unna alt som hadde med voksing å gjøre i mange år, og som har lært meg hva som funker og hva en bør se etter:

1) Første gang jeg prøvde fikk jeg utdelt ei engangstruse som hun som voksa meg flytta rundt på underveis, noe som gjorde at hun jo aldri fikk helt oversikt, brukte fryktelig lang tid, og ga et resultat som minte mest om Skalle-Per fra Ronja Røverdatter. I tillegg brukte hun strips. 

2) Gikk til en veldig lekker klinikk i Oslo og møtte ei søt og ung dame som skulle vokse meg. Her var det ingen engangstruse involvert (noe jeg syntes var positivt), men hun likte visst å begynne bakfra. Så da jeg fikk beskjed om å stille meg i "doggy" oppå benken hennes og hun stripsa i vei så det ratsja i de fint tapetserte veggene, var jeg alt annet enn høy i hatten. I tillegg gjorde det helt ekstremt vondt, og jeg blei så hoven at jeg ikke kunne ta utholdenhetsprøve med Imouto, men måtte ligge med glufsa i været og en pose frosne grønnsaker mellom beina i en halv dag. True story. Det var sonenmesterskap samme dag, men jeg fikk ikke vært med på det heller. :lol: 

Så da innså jeg to ting: Aldri, aldri, aldri varmvoks/strips. Aldri noe annet enn helt clean, effektiv og vanlig voksing hvor du får ligge på benken og den som vokser er så effektiv og pragmatisk som mulig. Aldri voks deg for noen andre enn deg sjøl, for det ER vondt, og det er ingen som er verdt det med mindre du ønsker perfekt svaberg for egen del. At du tar del i et urealistisk krav til hvordan en voksen kvinnekropp skal se ut og på den måten støtter oppunder pornoestetikk får hver enkelt stå for sjøl. ;) 

Så om du skal vokse, så la plenen være minst 5 mm lang, og maks 1 cm lang. Dette for å unngå lugging. Du kan også ta et par paracet 45 min før timen, om du er veldig redd for smerte. Velg en vokser som tilbyr hardvoks. Dette er mye mildere for huden, og fungerer som smelta plastelina som smøres på huden i flere flak. Deretter stivner den, og vokseren vipper opp kanten før hun fjerner den. Det går raskere, er MYE mindre vondt og gir færre inngrodde hår, i tillegg til at det er mye mer nøyaktig. En vokser vil så og si alltid begynne på venusberget, og jobbe seg nedover. Du blir etterhvert ganske nummen, og det går overraskende bra. Finn ut om du er av typen som foretrekker nedtelling så du kan stålsette deg, eller om du bare vil at de skal røske av flaket med voks så du ikke veit at det kommer. Jeg foretrekker definitivt det siste, for jeg stålsetter meg ikke, jeg bare jazzer meg opp, og så blir jeg oppgitt etterpå fordi det egentlig ikke var så vondt. :P Sjekk ståa sjøl før du erklæres for ferdig, sånn at hun kan gå over en siste gang dersom du oppdager noe på avveie. Hvis du underveis eller idet du kler på deg oppdager at du har igjen litt stubb, be henne komme tilbake og gjøre seg ferdig så du slipper å ordne ting på egenhånd hjemme. Du betaler tross alt for det og bør slippe å nappe og barbere for å få perfekt resultat. 

Når håret begynner å gro ut er det mjukt og litt beskjedent, så det er greiere med litt plen etter voksing enn etter barbering, synes jeg, hvor det klør litt under groing og det blir stubbete og litt fiendtlig. 

  • Like 5
  • Haha 5
Skrevet
Akkurat nå, SandyEyeCandy skrev:

Jeg deler gjerne! :D 

Jeg har hatt to helt ekstremt kjipe opplevelser som gjorde at jeg holdt meg langt unna alt som hadde med voksing å gjøre i mange år, og som har lært meg hva som funker og hva en bør se etter:

1) Første gang jeg prøvde fikk jeg utdelt ei engangstruse som hun som voksa meg flytta rundt på underveis, noe som gjorde at hun jo aldri fikk helt oversikt, brukte fryktelig lang tid, og ga et resultat som minte mest om Skalle-Per fra Ronja Røverdatter. I tillegg brukte hun strips. 

2) Gikk til en veldig lekker klinikk i Oslo og møtte ei søt og ung dame som skulle vokse meg. Her var det ingen engangstruse involvert (noe jeg syntes var positivt), men hun likte visst å begynne bakfra. Så da jeg fikk beskjed om å stille meg i "doggy" oppå benken hennes og hun stripsa i vei så det ratsja i de fint tapetserte veggene, var jeg alt annet enn høy i hatten. I tillegg gjorde det helt ekstremt vondt, og jeg blei så hoven at jeg ikke kunne ta utholdenhetsprøve med Imouto, men måtte ligge med glufsa i været og en pose frosne grønnsaker mellom beina i en halv dag. True story. Det var sonenmesterskap samme dag, men jeg fikk ikke vært med på det heller. :lol: 

Så da innså jeg to ting: Aldri, aldri, aldri varmvoks/strips. Aldri noe annet enn helt clean, effektiv og vanlig voksing hvor du får ligge på benken og den som vokser er så effektiv og pragmatisk som mulig. Aldri voks deg for noen andre enn deg sjøl, for det ER vondt, og det er ingen som er verdt det med mindre du ønsker perfekt svaberg for egen del. At du tar del i et urealistisk krav til hvordan en voksen kvinnekropp skal se ut og på den måten støtter oppunder pornoestetikk får hver enkelt stå for sjøl. ;) 

Så om du skal vokse, så la plenen være minst 5 mm lang, og maks 1 cm lang. Dette for å unngå lugging. Du kan også ta et par paracet 45 min før timen, om du er veldig redd for smerte. Velg en vokser som tilbyr hardvoks. Dette er mye mildere for huden, og fungerer som smelta plastelina som smøres på huden i flere flak. Deretter stivner den, og vokseren vipper opp kanten før hun fjerner den. Det går raskere, er MYE mindre vondt og gir færre inngrodde hår, i tillegg til at det er mye mer nøyaktig. En vokser vil så og si alltid begynne på venusberget, og jobbe seg nedover. Du blir etterhvert ganske nummen, og det går overraskende bra. Finn ut om du er av typen som foretrekker nedtelling så du kan stålsette deg, eller om du bare vil at de skal røske av flaket med voks så du ikke veit at det kommer. Jeg foretrekker definitivt det siste, for jeg stålsetter meg ikke, jeg bare jazzer meg opp, og så blir jeg oppgitt etterpå fordi det egentlig ikke var så vondt. :P Sjekk ståa sjøl før du erklæres for ferdig, sånn at hun kan gå over en siste gang dersom du oppdager noe på avveie. Hvis du underveis eller idet du kler på deg oppdager at du har igjen litt stubb, be henne komme tilbake og gjøre seg ferdig så du slipper å ordne ting på egenhånd hjemme. Du betaler tross alt for det og bør slippe å nappe og barbere for å få perfekt resultat. 

Når håret begynner å gro ut er det mjukt og litt beskjedent, så det er greiere med litt plen etter voksing enn etter barbering, synes jeg, hvor det klør litt under groing og det blir stubbete og litt fiendtlig. 

Å herre..like før jeg pissa meg ut her..:lol::lol::lol: TAKK for morgenunderholdningen og ikke minst en alldeles fast overbevisning om at noe sånt skal jeg IKKE, IKKE utsette megs selv for! :blink::D

  • Like 3
  • Haha 1
Guest *Kat84*
Skrevet (endret)
Akkurat nå, QUEST skrev:

Yey! Jeg har blitt in igjen! :thumbs:

Venter du lenge nok blir det meste på mote igjen. :lol:

 

Endret av *Kat84*
Skrevet (endret)

Nr 2.

 

både plen og «plen» forøvrig. På sistnevnte har jeg vært innom alle tre alternativer og nr 2 er nok greiest for meg :teehe: takk for dagens latter, det tok tid før jeg skjønte det, hilsen trøtt småbarnsmor :lol: 

 

edit: må finne denne andre tråden nå :teehe: 

Endret av Aslan
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...