Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bare nysgjerrig, men hvilke utstillinger har/vil/ønsker dere å delta på i år??

Reiser dere langt for å delta på en utstilling eller holder dere heller til lokale utstillinger, og eventuelt når skal dere??

Jeg holder meg foreløpig til lokale utstillinger som ikke er for langt unna, men har ennå ikke helt bestemt meg for hvilke vi skal delta på?

Skrevet

Jeg har listet opp  34 utstillinger som jeg vurderer, men jeg må se an hvem som dømmer, om det er noen som har pels, hvor fort de tar det de trenger ut fra årets mål, om jeg får fri fra jobb, og hva lommeboka tillater. Det er en kombinasjon av valpeshow for min nye valp, lokale utstillinger, rasespesialer, NKK-utstillinger i Norge, utenlandske utstillinger, dobbeltutstillinger (telles da som to), trippelutstillinger (telles da som tre). Jeg forventer derfor at den lista kuttes kraftig ned. I tillegg er det plass til både rallylydighet og lydighet i kalenderen, men stevner er det så mange av at jeg gidder aldri å kjøre langt for det. Jeg har også ni-ti ringsekretæroppdrag og et dommeroppdrag i kalenderen for i år.

Hittil i år har vi vært på én utstilling, og ett rallystevne.

Skrevet

Er vel bare rasespesialen og Dogs4All som er banka her, tror jeg... men hadde tenkt å ta en tur til Finland for å se om vi får fatt i et finsk championat. Også har jeg gratis påmelding til den største svenske spesialutstillingen for begge hundene (siden de ble BIR og BIM på den utstillingen i fjor - og dermed fikk gratis påmelding som premie), og dit må vi kanskje dra da. Ellers har vi jo et mål om denne Nordic Champion-tittelen, så da må vi vel en tur til en slik utstilling i Sverige eller Danmark også (og om vi skal til Finland, så satser vi på at det også er en slik nordic utstilling). 

Vi dropper de små, lokale utstillingene tenker jeg. 

Skrevet

Jeg har høye ambisjoner om årets veteran og på topp 20 av mestvinner lista. Så planen er de fleste NKK i "nærheten" og noen små på Leto + 2 stk i Sverige, spesialen i Sverige og Norge og muligens den nasjonal i Danmark.

Så får vi se da, jeg pleier aldri å holde meg til planen :lol:

  • Like 1
Skrevet

Målet er å få en int sløyfe i år pluss resten av certa jeg trenger til vanlig nuch (med unntak av det jeg trenger etter fylte to år).Han er jo unghund, så det er vel begrenset hva som er nødvendig å dra med seg? Gleder meg til rasespesialen og D4A! :) 

Prøver å få til en helg i Danmark, men ser mørkt ut.

Skrevet

Håper på 2-3 i Tyskland, 2 i Danmark,  noen NKK, noen små, noen valpeshow, kanskje. Sånn blir det neppe. Har også lyst til å dra til WDS men det tipper jeg ikke går. Jeg starter i jobb etter endte studier ca 1. juli og først når jeg ser turnusen der vet jeg hvilke utstillinger som kan være aktuell fremover etter dette. Før dette er det litt andre ting som også gjør at utstillinger nedprioriteres. Skal nok være fornøyd om jeg får til noen her til lands, 2 i Tyskland/Danmark. :) 

Skrevet (endret)

Ih! Kanskje jeg må begynne å tenke på utstillinger igjen? Jeg skal på hundefestivalen i Selbu med eller uten valp. Og hvis jeg faktisk har valp så skal jeg vel farte litt rundt på valpeshow utover høsten og vinteren, bare for trening og sosialisering. Oppdal 23 September kanskje?

Endret av Symra&Pippin
Skrevet (endret)

Skal på et par-tre stykker, men det blir som arrrangør, uten å stille hund. Og kanskje en tur på nærmeste NKK utstilling for å heie og være sosial. 

Endret av Lola Pagola
Skrevet

Planlagt Leto i april, norske spesialen i mai, og svenske spesialen i juli. Så regner jeg med det blir NTK Sarpsborg og Lillestrøm. Og så vurderer jeg sterkt å dra til ISM i Nederland i oktober!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...