Gå til innhold
Hundesonen.no

10 TING du ikke kunne klart deg uten


Recommended Posts

Skrevet

Jeg leser en småsøt bok av Dillon, som handler om å bare ta vare på det viktigste i livet. Hovedpersonen vil etter en skilsmiss, flytting osv- rydde opp i livet sitt og bare beholde 100 ting. Da snakker vi ikke om møblement eller nødvendigheter.

Men hva er dine 10 TING du absolutt ikke kan kvitte deg med?

 

Skrevet

For et vanskelig spørsmål... tror ikke jeg hadde klart å kun skulle beholde ti ting. Jeg begynte å skrive listen, men den ble raskt fylt av arvegods av veldig stor sentimental verdi som farmors ring, pappas klokke, bøker, brev, album, gaver fra nære som er gått bort osv. 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Artig tankeeksperiment jeg ville bare ha litt klarere 'rammer' på hva som ikke skulle regnes med :) 

Da kan du utfordre deg selv med å tenke utenfor rammene

Akkurat nå, Anette skrev:

1. Hundene mine

Er hundene dine ting??

Skrevet
Just now, Debbie said:

Da kan du utfordre deg selv med å tenke utenfor rammene

Er hundene dine ting??

Nei, men jeg klarer meg faktisk uten det meste, jeg trenger hundene mine. Hvor jeg bor,hva jeg eier og har har lite å si. 

 

Kan godt ramse telefonen min, macen, klokka mi, men jeg klarer meg helt fint uten. 

Skrevet

Jeg eier ikke 10 ting - som i gjenstander -  jeg ikke kunne klart meg uten. Tror ikke jeg kommer på ene eneste ting faktisk. 

Men av annet innhold i livet er det mye jeg ikke ville vært foruten  :)

Skrevet
Akkurat nå, Debbie skrev:

Da kan du utfordre deg selv med å tenke utenfor rammene

Akkurat her syns jeg man trenger rammer for å svare :) Hva regnes som ting og hva er egentlig møbler? Er f.eks hvitevarer å regne som møbler eller ikke? Klimatiske forhold vil også ha en hel del å si. Bor man på Svalbard vil man antagelig føle behov for en del andre ting enn de som bor i varmere strøk , bare for å nevne noe :) 

  • Like 1
Skrevet

Klarer heller ikke å komme på 10 ting :)  Platesamlingen min gråt jeg når jeg mistet i boligbrann for noen år siden, det var et stoort tap men det var det eneste. Den klarte jeg meg egentlig ikke uten og savner hver dag men ellers er det vel bare Walters aske som er viktig nå...

Skrevet

10 ting jeg ikke ville klart meg uten: Bolig, strøm, innlagt vann, pc, internett, hvitevarer, toalett, dusj, klær, mat. Dette er ting jeg ikke ville klart meg uten, altså nødvendigheter. Fravær av disse ville ført til betydelig redusert livskvalitet og i verste fall død.

Trivsel: Tegnesaker, mobil, piano, figursamlingen min, bil, original kunst, Nintendo switch. Dette er ting som betydelig øker livskvaliteten min, men som jeg selvfølgelig kunne klart meg uten. 

Skrevet
Just now, Elisabeth00 said:

10 ting jeg ikke ville klart meg uten: Bolig, strøm, innlagt vann, pc, internett, hvitevarer, toalett, dusj, klær, mat. Dette er ting jeg ikke ville klart meg uten, altså nødvendigheter. Fravær av disse ville ført til betydelig redusert livskvalitet og i verste fall død.

Trivsel: Tegnesaker, mobil, piano, figursamlingen min, bil, original kunst, Nintendo switch. Dette er ting som betydelig øker livskvaliteten min, men som jeg selvfølgelig kunne klart meg uten. 

Altså, man DØR ikke uten wifi eller? :sleep:

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, Pringlen skrev:

Fungerende toalett :P

Et temmelig relativt begrep..:P Jeg har bodd 10 år med kun innlagt kaldtvann på kjøkken og utedo. Var det kaldt,  frøs vann som man sølte på kjøkkengulvet.. Det var heller ikke uvanlig at vannet frøs når det var riktig kaldt. Altså hverken dusj eller andre bekvemmeligheter. Hadde det ikke vært for at jeg trivdes på plassen , så hadde det nok vært svært mye mindre forlokkende dog.. Flyttet rett fra nyoppusset leilighet til gammelt hus , litt av en overgang kan man si. :) 

Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Et temmelig relativt begrep..:P Jeg har bodd 10 år med kun innlagt kaldtvann på kjøkken og utedo. Var det kaldt,  frøs vann som man sølte på kjøkkengulvet.. Det var heller ikke uvanlig at vannet frøs når det var riktig kaldt. Altså hverken dusj eller andre bekvemmeligheter. Hadde det ikke vært for at jeg trivdes på plassen , så hadde det nok vært svært mye mindre forlokkende dog.. Flyttet rett fra nyoppusset leilighet til gammelt hus , litt av en overgang kan man si. :) 

Oi. Vi hadde et år med samme fasiliteter. Det holdt lenge :P

Skrevet

Strikkepinnelageret, heklenållageret, garnnøste, garnnøste, garnnøste, saks, kniv, pappas ring, mammas ring, garnnøste.

Mat og drikke er så basale at jeg antar de ikke teller som ting. 

Skrevet

TING. Altså utenom barna mine, mannen min og hundene mine. Som er PERSONLIGHETER. Og ikke ting. 
Huset mitt. Bilen min. Hytta. Komfyren min. en kjele. En kniv. (til matlaging). Albumet med bilder av min avdøde datter. Keramikken etter min farmor (som hun laget). Madrass og dyne. 

:)
Jeg er ikke så opptatt av ting... jeg vil ikke bli eid. 

Skrevet

Synes det er vanskelig å svare. Man må jo ha mobil, bruker den for eksempel mye i jobbsammenheng, men det er på en måte noe jeg ha, ikke nødvendigvis vil. Jeg er glad i bøker, men om mine brant opp så hadde jeg jo bare begynt å samle igjen. Album med gamle bilder er fint å ha. Og så er jeg veldig glad i huset mitt. Ellers klarer jeg liksom ikke å komme på noe jeg ikke kunne levd lykkelig uten.

Skrevet

Med ting så tenker jeg løsøre i veldig vid forstand. Ikke hus med hvitevarer osv. Jeg hadde klart meg uten alle, men noen av dem gjør livet enklere og noen av dem gjør livet rikere: 1. Bilen (løsøre? :P ). 2. Telefonen (dog et tveegget sverd) 3. Beretta'n. 4. Gitaren min (sparte og spinket til en hinsides dyr en for mange år siden, nå spiller jeg lite eller ingenting, men den betyr veldig mye for meg). 5. Fotoutstyret mitt 6. Sjakkbrettet. 7. Kaffebrenneren 8. Jaktstøvlene 9. Dunjakke 10. Fiskeutstyret.

I tilfeldig rekkefølge. Men bil må jeg ha.

Skrevet

Bilen er vel det eneste. Jeg er veldig glad i leiligheten min med alt det innebærer også, men jeg har bodd i hytte uten vann og strøm (i 15 minusgrader...) og jeg klarte meg åpenbart :lol: Moro var det dog ikke. Å ikke ha bil derimot ville begrenset bevegelsesfriheten såpass at jeg hadde fått livskvaliteten fullstendig ødelagt og sannsynligvis dødd :fear:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...