Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
5 timer siden, Lola Pagola skrev:

Hjeeelp!

ENKELT kostyme som jeg kan fikse til i morgen... tips?? (ikke disney/marvel etc).

Sikkert litt klamt, meeeen klippe hull i bunnen av en sort søppelsekk og tre den over hodet. Dra en bøtte nedover hodet. Den bør fortrinnsvis ha et hull til øynene og nesen. Vipps, så er man en salvetube.

  • Like 3
  • Svar 2.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sonen, hils på den nye lille sjokoladepuddingen min 

Da blir det visst ny jobb på meg, lykke-ugla fra @Raksha funker!!! Det har vært en utrolig omstendelig prosess, sånn at jeg etter hvert følte at jeg burde få jobben bare på grunn av oppmøte. Først så

Se på den fine modellen da    

Posted Images

Skrevet
3 timer siden, Perfect Image skrev:

Jaran har vært mye troll :lol: ikke ansiktsmaling en gang, sot fra ovnen og en striesekk.

FB_IMG_1518096378892.thumb.jpg.3469a77548d24895c47eda203d44ad3e.jpg

Han er en av de søteste ungene jeg vet om. Enten han er troll eller ikke :wub:

  • Like 1
Skrevet
16 minutes ago, Malinka said:

Er det slik at hunder blir frekkere med alderen? Lady sto nettopp i sofaen ved siden av meg og strekte seg frem for å vaske tallerkenen min :lol: enda bra jeg ikke gikk fra maten slik jeg av og til gjør, det pleier nemlig ikke å være et problem. :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Definitivt! 

Just now, Siri said:

Eldre damer skal selvsagt ha visse privilegier :lol: 

Øyh, ikke bare damer! Hilsen Gutta.

 

  • Like 4
Skrevet
7 timer siden, Krutsi skrev:

Vet du hvilken eller hva garnet heter? 

http://www.kauni.com/nb/garn/effektgarn-8-2-100-ull

Jeg tror fargen til min genser er EQ. Håper det hjalp litt.

Hatt en kjempefin tur i mørket, ble jommen 8 km på glatt. Men er så mye gildere å gå sammen med andre,enn bare tusle helt alene.

Nå blir det en rolig kveld, med familieekspedisjonen og strikking.

Guest *Kat84*
Skrevet

Hjemme fra jobb, og klar for rapportering. Det var lite sjokolade som var bestilt inn, så forhåpentligvis betyr det at jeg får avslutte tidlig på lørdag i hvert fall. :whistle:  

Jeg er egentlig veldig klar for helg akkurat nå. Det var jeg forsåvidt på tirsdag også da, men... :aww:  
Sjef er klar for mat. Det er jeg også. Det er vel han som vinner og står først i køen for det som vanlig. Bortskjemte lille... :P 

Skrevet
22 minutter siden, Tonje skrev:

Noen som vet om det er hundeutstyrsbutikker i Hamar med godt utvalg? @Siri @SFX @Lola Pagola feks?

Anka Zoo og Anitas Hund og Katt er bra butikker i hvert fall :D De hører ikke til noen av kjedene. 
Anka Zoo ligger rett ved rundkjøringen ved XXL (ta til høyre i rundkjøringen - ligger i samme bygg som veterinærklinikken). 
Anitas Hund og Katt ligger i sentrum. 

Har vi gått på tur i lett snøvær og prinsessedyret har lekt trekkhund... det er visst morsomt så lenge alt går i gangfart :aww: 

  • Like 2
Skrevet
2 timer siden, Malinka skrev:

Er det slik at hunder blir frekkere med alderen? Lady sto nettopp i sofaen ved siden av meg og strekte seg frem for å vaske tallerkenen min :lol: enda bra jeg ikke gikk fra maten slik jeg av og til gjør, det pleier nemlig ikke å være et problem. :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja... Tuva er frekkere enn flatlusa, og hun har blitt helt idiot med å stjele ting, sokker, slipperser, luer etc og niholder på de :lol:

Skulle til Bergen, endte på Postnord på Langhus :lol:

Skrevet

Er så kaldt i huset i dag, så måtte fyre i peisen og lage en kopp te :aww: hjelp ikke med varmepumpe, 3 lag med ull, et teppe og en whippet på fanget :aww:

Tenker at det faktisk er litt kaldt her når border collie legger seg forran peisen :P

 

Skrevet
4 minutter siden, Stine skrev:

Skulle til Bergen, endte på Postnord på Langhus :lol:

Skikkelig forutsigbar arbeidsplass du har :lol: 

Akkurat nå, QUEST skrev:

Gurimalla..denne var jo søt..:wub: Noen som er ute etter en enkel omplasserings eh..dyr? :ahappy:

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=113711926&fks=113711926

Awww :wub:          :lol: 

Akkurat nå, Christine skrev:

Var det ikke noen her som ønsket seg Støver? :aww:

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=113684840

@Pippin&Symra :D 

  • Like 5
Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

@Pringlen behøver sikkert en støver til..:sleep: Ærlig selger , det skal sies.. :P

:lol: Ja, særlig en sånn en...

Red: men det må jo være midt i blinken for deg :P

Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Æsj..du er da så kresen altså.. :sleep: Den har jo åpenbart mange andre gode egenskaper.. :ahappy:

Ja, sikkert flott for deg :D

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Siri skrev:

Skikkelig forutsigbar arbeidsplass du har :lol:  

@Pippin&Symra

Spenning i hverdagen det der :lol: Men jeg er litt glad for at Bergen ble avlyst når jeg ser værmeldingene :sleep:

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

:lol:    Er det vanlig forekommende i rasen, at de ikke funker så godt på jakt? 

Nei, det tror jeg ikke. Var en schiller som vant SM i fjor, faktisk. Ellers er det mange gode revehunder i den rasen. Kjenner en som har en, den er helt rå.

Skrevet

Akkurat nå lurer jeg på hvorfor jeg stadig er inne for å sjekke postens pakkesporing. Jeg venter nemlig på et par skisko jeg har bestilt, men jeg får ikke brukt dem når de kommer, for jeg har ikke ski som passer til dem her. :lol: 

  • Like 1
Skrevet



Noen som vet om det er hundeutstyrsbutikker i Hamar med godt utvalg? @Siri @SFX @Lola Pagola feks?


Enig med Siri [emoji4] Jeg handler mest hos Anitas hund og katt, de er så hyggelige der, tar bilde av alle besøkende hunder, og ikke minst er det en butikk som holder til i gågata, synes det er viktig å støtte så ikke alt havner på senter... [emoji4]

Anka Zoo og Anitas Hund og Katt er bra butikker i hvert fall [emoji3] De hører ikke til noen av kjedene. 
Anka Zoo ligger rett ved rundkjøringen ved XXL (ta til høyre i rundkjøringen - ligger i samme bygg som veterinærklinikken). 
Anitas Hund og Katt ligger i sentrum. 
Har vi gått på tur i lett snøvær og prinsessedyret har lekt trekkhund... det er visst morsomt så lenge alt går i gangfart :aww: 


  • Like 2
Skrevet
12 minutter siden, Stine skrev:

Spenning i hverdagen det der :lol: Men jeg er litt glad for at Bergen ble avlyst når jeg ser værmeldingene :sleep:

:lol: Det skjønner jeg egentlig godt! Jeg hadde ikke orket å ha en jobb der jeg måtte ut på kjøretur i all slags vær og vind :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Sitter og ser på Insider FEM, og denne gangen handler det om mattilsynets jobb med dyr. 
Og jeg lurer på om de virkelig er så useriøse når det gjelder omplassering?? Sitter og måper her:shocked:

Skrevet
Just now, Ganzie said:

Sitter og ser på Insider FEM, og denne gangen handler det om mattilsynets jobb med dyr. 
Og jeg lurer på om de virkelig er så useriøse når det gjelder omplassering?? Sitter og måper her:shocked:

Jeg har ikke tilgang til programmet, hva gjør de? 

Skrevet

Omelett"røre" med masse nam oppi. Smøret smeltet i pannen. Slår av ovnen for å bli ferdig med røra. 

Så dør ovnen. Den er ikke ny, men har  jo fungert. Leiligheten er ny. Eh. Hva gjør jeg? Våkn opp ovn!! 

Sikringen har ikke gått. Er det noe hemmelig triks jeg ikke vet om? 

En sånn ting over ovnen peip, kan den ha "stoppet" strømboksen til ovnen? Slik den hvite tingen i skapet gjorde med vannet da jeg vasket der?

Aalt for fancy.. Hjelp!!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...