Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som du ser i tittelen kan jeg ikke selv ha hund hjemme eller i huset skjennerelt pga allergi i familien, men saken er at jeg elsker hunder. Jeg har veldig lyst til å være litt med hunder i alle fall. Jeg lurer på om noen har noen råd? 

Har sett litt på finn men de fleste der trenger hundepass og ikke turer eller et par timer avlastning. 

Jeg kjenner ingen i nærheten som har hund så er ikke så mange å spørre. Vet ikke helt hvor man bør spørre for å finne folk som kanksje trenger litt hjelp til å gå tur med en hund, finnes det noen sånne steder? Hadde du blitt fornærmet om noen hadde spurt deg om du trenger litt hjelp til tur med din hund når du er ute å går?

Skrevet
Akkurat nå, Whiteradish skrev:

Hadde du blitt fornærmet om noen hadde spurt deg om du trenger litt hjelp til tur med din hund når du er ute å går?

Fornærmet hadde jeg vel ikke blitt, men svaret hadde vært soleklart nei. Aldri i livet om jeg overlater hunden min til en fremmed person. Jeg overlate henne forsåvidt ikke til kjentfolk heller :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg hadde også svart soleklart nei om noen stoppet meg på tur og spurte om å få låne en eller begge hundene mine :P

Legg inn annonse/heng lapp på butikken. Alltid noen som har dårlig samvittighet for hunden, men ikke vet helt hvor de skal starte for å få hjelp :)

  • Like 1
Skrevet

Kanskje du kan høre med en hundebarnehage eller noe sånt om de trenger hjelp til å lufte hunder? Eventuelt kan du legge en annonse på finn hvor du skriver at du kan være behjelpelig med lufting av hunder :)

Tror det er en bedre taktikk enn å spørre hundeeiere på gata om du kan lufte hundene deres. Tipper folk kanskje kan bli litt misstenksomme, i og med at det ikke er en spesielt vanlig forespørsel å få.

Skrevet

Heng opp lapp på butikken eller sjekk om det er noen hundelufterfirmaer i nærheten hvor du kan jobbe litt?

Jeg har overlatt hunden min til en jeg møtte på tur, jeg. Vi kom i prat og hun nevnte at hun drev med hundelufting (fordi det ikke var egen hund hun gikk med), og så fikk jeg behov for litt hjelp her i forrige uke så sendte jeg henne en melding. Men jeg foretar jo en viss vurdering da.

Annonse på finn eller nabohjelp-appen kan også funke.

Skrevet

Her i byen har vi ei facebookgruppe for lufting, pass og hjelp med hund, du kan jo sjekke om de har noe sånt der du bor? Der kan man legge ut både at man trenger hjelp og at man tilbyr hjelp. Det er jo også den appen for hundepass, som jeg ikke husker nå hva heter, noen andre her inne vet sikkert. Der kan man lage en profil og tilby hundepass eller lufting alt etter som hva man har å gi. Så kan du sjekke om hundeklubben i nærheten har mulighet for at du kan legge ut en annonse hvor du tilbyr å gå tur med hundene. Det er alltids noen som trenger hjelp/avlastning, så det er bare å finne det rette mediumet å tilby det i. Facebook er jo sånn sett veldig greit.

Skrevet
11 timer siden, Wilhelmina skrev:

Fornærmet hadde jeg vel ikke blitt, men svaret hadde vært soleklart nei. Aldri i livet om jeg overlater hunden min til en fremmed person. Jeg overlate henne forsåvidt ikke til kjentfolk heller :P

Helt enig med Wilhelmina her :) Med tanke på dagens hundelovgivning, lar jeg ikke engang fremmede ta på mine hunder, så av flere grunner hadde jeg aldri latt en fremmed person lufte mine hunder. Som noen andre i tråden her også nevnte, så hadde jeg også  blitt mer enn mistenksom.. Like mistenksom som om en random person hadde kommet opp til meg å spurt om de kunne passe mitt barn..Øh..nei, så absolutt ikke! :P * tenkt mitt..*

Skrevet

Jeg kunne fint overlatt hunden min til andre... MEN! Da skal jeg bli kjent med vedkommende først og vite litt om vedkommende... :) Dog skal det sies at jeg sjelden har behov for pass av hunden min... :) Han er stort sett med overalt... :) 

Skrevet

Det finnes mange åpne grupper å Facebook som treffer mange. Her i Trøndelag har vi hund i Trondheim, hund i Trøndelag osv. Finn en sånn gruppe i nærheten av deg og skriv at dy ønsker å låne en hund i blant ?sikkert noen som ønsker å låne bort samme om de trenger hjelp eller ikke. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...