Gå til innhold
Hundesonen.no

Lynwyr Nav - border collie


Recommended Posts

Skrevet

Da har jeg vært i helga hos @maysofie og hentet verdens søteste bc valp :wub: vidunderet heter Nav og jeg håper han skal bli gårdens gjeterhund og redningshund. Om vi kommer i mål blir spennende, lærerikt blir det uansett :ahappy: nå er vi nettopp kommet hjem, han har sjarmert hele familien i senk (de andre gutta mine er ikke helt overbevist enda men vi satser på at det går seg til) og han er bare så herlig og stødig og kul kar :wub: jeg er helt forelska :D definitivt verdt å trosse flyskrekken min for å hente :D når man i tillegg fikk blitt bedre kjent med @maysofie og den superkoselige mammaen hennes pluss selvfølgelig Lyn, Keo og Floss var turen komplett! Tusen takk for at vi ble så godt motatt og tusen takk for tilliten Maysofie, dette blir spennende :wub:

 

IMG_4327.JPG

IMG_4339.JPG

  • Like 29
Skrevet
Endelig noen som spør, har lurt på det samme selv men har liksom ikke turt å si noe [emoji38] 
Et nav er det som er inni et hjul som holder det sammen. Aldri falt meg inn at det er bedriften nav. [emoji56]

Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk

  • Like 3
Skrevet
2 hours ago, mushi said:

Et nav er det som er inni et hjul som holder det sammen. Aldri falt meg inn at det er bedriften nav. emoji56.png

Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk
 

Enten det nav inni hjul eller som bedriften NAV, så er det jo unektelig et spesielt navn...:teehe: :ustol: :wink:

  • Like 2
Skrevet

Jeg vet ikke videre om inspirasjonen bak navnet, men syntes det er litt morro at Nav også kan stå for navigasjon, når Lynwyr betyr ‘koordinatorer’. Passer godt for en gutt som skal bli gjeter- og redningshund :lol: 

(Det kom forøvrig ørt og førti spørsmål om navnet da jeg hadde sonen-snappen :P)

  • Like 4
  • Haha 1
Skrevet

Takk for koselige kommentarer :D

Ang navnevalget så uttales det som NAV etaten ? Maysofie ville at valpene skulle ha enstavelsesnavn som er tradisjonelt på bc og da ville jeg ha ett navn som var litt annerledes :innocent:  Men hvis noen spør heretter skal jeg si at inspirasjonen er pga det maysofie har skrevet i quoten under - det er jo kult da :D

13 timer siden, maysofie skrev:

Jeg vet ikke videre om inspirasjonen bak navnet, men syntes det er litt morro at Nav også kan stå for navigasjon, når Lynwyr betyr ‘koordinatorer’. Passer godt for en gutt som skal bli gjeter- og redningshund :lol: 

(Det kom forøvrig ørt og førti spørsmål om navnet da jeg hadde sonen-snappen :P)

 

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet
På 3.2.2018 at 4:41 PM, roxie88 skrev:

 

IMG_4826.JPG

Han er altså så lik Floss, det skulle jeg aldri trodd! Med en liten dæsj av både mor og far i tillegg, selvsagt :lol: 

Fine ungslanten :heart: 

  • Like 1
  • Haha 1
Skrevet

Fikk prøve seg på sau for første gang på søndag :D Var skumle greier, det som var mest skummelt var de andre 5 bc som var der - men det gikk mye bedre enn jeg hadde trodd :ahappy: Interesse for sau hadde han også så dette blir spennende fremover :wub:

 

 

27858416_10155851694846352_3587151862998566_n.jpg

  • Like 5
  • 4 weeks later...
Skrevet

Nav har vært på stranda i dag og spist alt han kom over - var vist mye snacks der :P Ikke at jeg skjønner at frossen blåskjell og kråkebolle skal være godt :P

 

28958863_10155923001176352_7003334230492

28827992_10155923001256352_2332775100463

 

28618920_10155923001181352_6933933933346

Ørene har enda ikke bestemt seg for om de skal stå opp eller ned eller om de skal gjøre hver sin vri :P 

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...