Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå oktober


Symra&Pippin
 Share

Recommended Posts

Tur gått, i oppholds tilogmed!! Så hentet medisiner til Freya, og da måtte jeg ut på en liten runde. Deretter innom Stormberg med den ødelagte buksa, og der hadde de igjen 1 stk vattert regnparkas. Litt betuttet så jeg at den var i str L og ikke XL som jeg bruker normalt i jakker derfra - men guess what?! :D Nå har jeg en varm regnparkas. Fæl farge, men det kan jeg leve med når jeg både holder meg varm og tørr.

Nå har vi spist, noen skitunger har ikke skjønt konseptet med manglende lykt og/eller lapp ved ringeklokka, og nå er det litt jobb. Kom jo brått på at jeg har en engelsktime jeg ikke hadde planlagt i morgen tidlig...

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 2.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det var jeg som har vært snill i år Fikk tilbakebetalt for ungufør for alle årene jeg har vært på aap. Julaften kom tidlig i år, for dette var ikke forventet overhodet! Jeg er i sjokk for å si de

Nå syns jeg mannfolka trenger litt positiv omtale her! Min ødelegger aldri noe i sinne, nekter meg aldri å låne noe han betaler for av streamingtjenester - (WTF??) er verdens snilleste med både meg, b

Jeg smelter. Valpelyder  twiggy er naturtalent.  Da gikk ihvertfall tiden  

Posted Images

Jeg og E gikk først sammen med to av venninnene hennes med foreldre, og så gikk vi alene når de andre ble lei. Bare til husene med lykter ved inngangspartiet? Og naboene til foreldrene mine da, men de kjenner vi godt. Blir litt annerledes da. Ingen ringte på hos oss, selv om vi kjøpte inn masse godis. Det var dumt :D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er vel ikke så bra tegn når jeg får smerter i knærne ved trening? Det er en del hopping og knebøy og i dag sa det stopp i det ene faktisk og det andre kjennes stivt ut. Kanskje gjør jeg øvelsene veldig feil? At de fleste i slekta på mamma sin side sliter med knærne er jo heller ikke oppløftende. Dårlig avl:sleep:

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du vet hunden din er døv/tunghørt når fienden hans kan gå omtrent oppå han uten at han reagerer :aww: Jeg trodde ikke Santo var i stua, så jeg slapp Dennis inn. Rakk til og med å hive Dennis ut igjen før Santo åpnet øynene (og de åpnet han fordi E gikk bort til han). Tidligere hadde de flydd på hverandre. :aww: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, MarieR skrev:

Så herlig :D

Konseptet var visst vellykket. Fornøyde unger (ja, bortsett fra en som ble livredd, men den var bitteliten og i følge med foreldre. Gikk bra når den fikk godis..) miljøtrening av hest - og så mistenker jeg at datteren synes det er kult å ri rundt utkledd :P

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er prinsippfast på at advent og jul tilhører adventstiden og utover - ikke oktober. Jeg elsker jula, men det skal være en lang og god høst etter sommeren først.

Men... Jeg ender alltid med for dårlig tid og for mye stress. Så i år gjør jeg et test-unntak, for å rendyrke kosen. Jeg skal ikke pynte, men jeg har begynt forberedelsene. Så i dag kjøpte jeg noen lilla kubbelys, de første julegavene er i hus, og jeg har tatt fram adventspynten for å sjekke hva jeg har. 

Så mange år er butikkene utsolgt når jeg kommer for å handle den uka som første søndag i advent er. Ikke i år, nå skal jeg forsøksvis kombinere tjuvstart med å være i rute og med å feire advent når advent er. Jeg regner med at tiden ikke blir bedre av at jeg jobber mer i år heller. Og lommeboka liker sikkert å porsjonere ut utgiftene.

Men du dæven så feil det føltes i butikken i stad. 

Hvilket er delvis løgn, for mitt indre barn hvinte i fryd over at det snart er advent...

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du verden så fort mus løper. Prrrrrr sier det oppi taket. :aww: De har fortsatt ikke funnet musefellene, kanskje jeg må lokke med noe som har sterk lukt, ansjos eller bacon eller noe sånt.

Men nå skal Symra og jeg ut og kveldstisse. Det er særlig hun som skal tisse da. Ute. I morgen har jeg et møte i lunsjpausen! Det er urettferdig.

 

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 minutter siden, SFX skrev:

Jeg er prinsippfast på at advent og jul tilhører adventstiden og utover - ikke oktober. Jeg elsker jula, men det skal være en lang og god høst etter sommeren først.

Men... Jeg ender alltid med for dårlig tid og for mye stress. Så i år gjør jeg et test-unntak, for å rendyrke kosen. Jeg skal ikke pynte, men jeg har begynt forberedelsene. Så i dag kjøpte jeg noen lilla kubbelys, de første julegavene er i hus, og jeg har tatt fram adventspynten for å sjekke hva jeg har. 

Så mange år er butikkene utsolgt når jeg kommer for å handle den uka som første søndag i advent er. Ikke i år, nå skal jeg forsøksvis kombinere tjuvstart med å være i rute og med å feire advent når advent er. Jeg regner med at tiden ikke blir bedre av at jeg jobber mer i år heller. Og lommeboka liker sikkert å porsjonere ut utgiftene.

Men du dæven så feil det føltes i butikken i stad. 

Hvilket er delvis løgn, for mitt indre barn hvinte i fryd over at det snart er advent...

Sånn er jeg å, men i år så jukser jeg litt :aww: 

Skal begynne å bake julekaker i midten av november, sånn at jeg får bakt det jeg vil bake :P alt skal fryses, før det blir tatt opp igjen til jul. Også har jeg kjøpt litt småting, fordi jeg er redd for at alt er utsolgt til jul :P

Enda godt jeg har en søster og mor som gleder seg like mye til jul som meg, for gubben syntes jeg er litt rar :lol: 

Og det er bare 27 dager til vi skal på julekonsert med Kurt Nilsen. Fikk ikke fatt i billetter til den som er i desember, de var utsolgt i mars. Gleder meg fryktelig mye!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Adventskalender er i boks, julegaver er i boks også skal jeg til Ullared på mandag for å handle julesnop :teehe: Jeg drar ikke dit kun i det ærendet altså, C skal hente en tralle rett i nærheten og siden jeg har fri så slenger jeg meg på :lol: Grunnen til at jeg er ferdig så tidlig er fordi vi skal flytte 1 desember, og jeg orker ikke å styre med jul og flytting samtidig :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 minutes ago, Siri said:

Det der var meg på siste kollokvie før eksamen i samfunnsøkonomi :lol:  Heldigvis var det jeg som hadde rett :lol: 

Jeg så ca slik ut gjennom hele semesteret jeg hadde med samfunnsøkonomi - dessverre så var det ganske betegnende for hvor mye jeg forsto :lol: 

 

Smula har fått tisserunde, og nå skal vi trille i seng :ahappy: 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi hadde besøk av unger på Halloween :D:D  Opptil flere gjenger, faktisk! Ble så overlykkelig at jeg ga de alt :lol: Første gang på 4 år det kom noen hit, ikke verst :D 

Også må jeg si at folk, spesielt her, er utrolig flinke til å bruke refleks. Vi kjørte en tur på butikken og alle som gikk halloween hadde godt med refleks på. :D 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • mushi unpinned og locked this emne
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
    • Eurasier er en selvstendig rase, og den krever en del aktivisering, på sine premisser. De har også hatt en del svakheter mentalt. Dette med usikkerhet er i høy grad genetisk, så det er viktig å gjøre god research på oppdrettere og linjer. God sosialisering er selvfølgelig også viktig, men eurasier er ikke en utpreget sosial rase. Når det gjelder "gneldring" så er det svært få hunder som gneldrer uten mål og mening så lenge de får den aktiviteten de trenger. Men noen raser er avlet for å vokte eller varsle, og de vil naturlig nok bjeffe når de opplever forstyrrelser, og terskelen der kan variere. Mange små hunder er avlet for å varsle, mens jeg kommer ikke på så mange store hunder (type str eurasier) som er kjent for å "gneldre". Noen spisshunder, som lapphundene, islandsk fårehund mm. kan bjeffe en del i arbeid og når de blir ivrige. Eurasier er forøvrig også en spisshund og ikke nødvendigvis helt stille. Om det er en rase som passer deg eller ikke er vanskelig å si, siden du ikke sier noe annet enn at du bor i leilighet. Skal du ha hund til tur og kos? Vil du gå kurs, og evt. drive med hundesport? Er det viktig at den går overens med andre hunder? Lett å trene/ha løs?  Hvor mye tid vil du bruke på pelsstell og støvsuging? Anbefaler å lese litt her, andre innlegg fra samme bruker på forumet, som har hatt en eurasier med sine utfordringer, men også kommet veldig langt med ham:   
    • Vurderer eurasier som neste hund, og ønsker å høre fra alle som har om både positive sider og utfordringer, anbefaling/fraråding av rasen. Hannhund eller tispe? Tisper er jo mindre, men da må en ta med løpetid og humørsvingninger med det etc. Hannhunder er kanskje mer stabil i humøret? Men samtidig større og mer 'territorielle? Er jo pluss og minus på begge sider. Bur idag I leilighet, liker og gå turer, men har ikke behov for en høyaktiv rase, ønsker heller ikke ha så liten da de har en tendens til og være gneldrete. Og lest og hørt at Eurasier er ganske stille på det punktet. Selv om de lager lyd selfølgelig, det er naturlig, men ønsker ikke sånn typisk gneldring.  Men blir jo litt usikker når en leser at de kan bli veldig skeptisk/nervøs til andre, en vil jo ikke 'feile' med hunden en skal få, ønsker jo velge riktig da det skal fungere i  mange år fremover. Kommer alltid tilbake til Eurasier da, falt litt for de, men har aldri hatt den type rase før. Har hatt labrador blanding, og spaniel før og de er jo litt mer førerorienterte.  Er det sånn at en må trene sosialisering i typ '3 til 4' timer hver dag eller holder det med 'minutter' noen dager,  det vil jo variere dager da man må jobbe etc sef. Blir jo sef mer enn noen minutter, men håper dere skjønner hva eg mener🙈 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...