Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da har jeg fullført min første snapdag. DEt gikk nesten knirkefritt, mangler to snapper som ikke ble sendt pga dårlig dekning i fjøset mitt. Så nå kan dere leve i uvisshet om hvilke spennende innblikk dere gikk glipp av :rofl:

  • Like 3
  • Svar 639
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men vi trenger ikke en tråd med ukens snappere.  Vi trenger en med påmelding. Folk melder seg på selv. EN mnd av gangen. Typ:  Uke 1 Mandag  Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag  Søn

Men folkens da, hvorfor må dere på død og liv ha snapen en dag det skjer noe spesielt? Holder det ikke med snaps fra dagliglivet? Man MÅ ikke finne på noe ekstraordinært på dagen sin for å underholde

Synes det er dumt at de som har hatt snappen før får reservert plass (og flere dager!) mens de nye som vil inn må vente ukesvis. Ville det ikke vært bedre å satt "på vent" de som har hatt brukeren før

Posted Images

Skrevet
6 timer siden, Koriander skrev:

Jeg lurer på om jeg skal tørre å melde meg på en dag neste uke, kanskje. Hvor mange er det som følger hundesonen på snapchat? Det er vel ikke sånn skummelt mange? 

Det er vel 120-150 stk som ser bildene du legger ut hvis jeg husker rett! 

Skrevet

Må bare beklage hvis noen syntes det ble rart eller slitsomt i dag :hmm:

En hel haug videoer, og klipp av videoer, har falt ut. Dermed mistet mye sammenhengende pjatt og lite action...

Skrevet
Akkurat nå, maysofie skrev:

Må bare beklage hvis noen syntes det ble rart eller slitsomt i dag :hmm:

En hel haug videoer, og klipp av videoer, har falt ut. Dermed mistet mye sammenhengende pjatt og lite action...

Gikk fint for min del :)men synd mye falt ut:hmm:

Skrevet
1 time siden, Kristin_nord skrev:

Hvordan er responsen på snappen nå etter at snappen ble ny? Selv glemmer jeg helt av å sjekke storyer ?

Syntes det er like god respons som før oppdatering :) 

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet
På 2.3.2018 at 11:01 AM, Bøllefrøken skrev:

Om noen sender meg innlogging kan jeg ta snsppen i dag:)

Var det du som hadde rottisvalper på snappen igår? ? herlige! 

Men har et lite spørsmål, håper det ikke tas som kritikk, men når du skulle avle på Dundra, hvordan vektla du helsen va gemyttet i valget på avlstispe? For fikk inntrykk av at hun ikke var helt OK med andre hunder?

Skrevet
13 minutter siden, Smartingen skrev:

Var det du som hadde rottisvalper på snappen igår? ? herlige! 

Men har et lite spørsmål, håper det ikke tas som kritikk, men når du skulle avle på Dundra, hvordan vektla du helsen va gemyttet i valget på avlstispe? For fikk inntrykk av at hun ikke var helt OK med andre hunder?

Ideelt skulle jeg ønske at hun ikke hadde så mye lyd i møte med andre hunder, men hun er langt i fra noen verstingeksempel i rasen. Rottweiler er ikke en rase man kjøper seg for å kunne gå på hundejordet for å sosialisere, så atferden hennes er i mine øyne langt fra å diskvalifisere henne som avlshund. Selv om hun har mye lyd og tolererer lite fra femmede hunder, er det fullt håndterbart. Når det er sagt er dette selvsagt noe jeg har informert valpekjøperne om, og hannhunden er veldig grei i møte med andre hunder.

Gemyttet er jo også veldig mye mer enn hvordan en hund er i hundemøter, og på andre områder er hun super:ahappy:

  • Like 2
Skrevet
26 minutter siden, Bøllefrøken skrev:

Ideelt skulle jeg ønske at hun ikke hadde så mye lyd i møte med andre hunder, men hun er langt i fra noen verstingeksempel i rasen. Rottweiler er ikke en rase man kjøper seg for å kunne gå på hundejordet for å sosialisere, så atferden hennes er i mine øyne langt fra å diskvalifisere henne som avlshund. Selv om hun har mye lyd og tolererer lite fra femmede hunder, er det fullt håndterbart. Når det er sagt er dette selvsagt noe jeg har informert valpekjøperne om, og hannhunden er veldig grei i møte med andre hunder.

Gemyttet er jo også veldig mye mer enn hvordan en hund er i hundemøter, og på andre områder er hun super:ahappy:

Veldig enig :) men litt godt å høre at det er en tanke bak valget :) 

  • Like 1
Skrevet

Jeg rakk akuratt ikke å sjekke snap før dagens snapper hadde logget av, men ville si at jeg synes det var veldig interessant og morsomt å se hvordan du som er døv gjør ting med hundene! Det var kjempekoselig å se snapen idag! :)

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...