Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må si du bor standmessig @Lola Pagola ! Sonenfest hos deg!  

koselig å høre! [emoji4][emoji4] Sant å si er det der bare hytten min, men ville ikke skryte for mye ? Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

Jeg kan ta torsdag:) Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

Skrevet

Jeg vil også ha en dag! Men da blir det med noen pusekatter også [emoji14] bare sett meg opp og gi meg beskjed [emoji12] her er nesten alle dager like ?

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

Skrevet
39 minutter siden, Kristin_nord skrev:

Jeg vil også ha en dag! Men da blir det med noen pusekatter også emoji14.png bare sett meg opp og gi meg beskjed emoji12.png her er nesten alle dager like ?

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk
 

Fint du vil ha en dag! Vi setter ikke noen opp, man melder seg på når uketråden legges ut, så blir det ikke så mye arbeid for oss som skal organisere det :) 

14 minutter siden, plutte skrev:

Eg kan prøve ein regnværshistorie med lavt og vått aktivitetsnivå neste veke. ?

Jepp, du får melde deg på når vi legger ut neste tråd :)

Skrevet
Jepp, du får melde deg på når vi legger ut neste tråd [emoji4]

Noen fast dag uketråden kommer da? Er så dårlig på å følge med [emoji23]

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

Skrevet
Akkurat nå, Kristin_nord skrev:


Noen fast dag uketråden kommer da? Er så dårlig på å følge med emoji23.png

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk
 

Det blir i helgene hvert fall. Kanskje søndager, men jeg kan ikke love noe. 

  • Like 1
Skrevet

Kult! Akkurat lagt til sonen på snap, spennende! Jeg kan ta en dag eller flere når jeg er på ferie i DK med 4 hunder ?

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Hvis jeg rekker å skrive meg opp på neste liste når den kommer så skal dere få bli med på agilitystevne neste helg :aww: 

Skrevet
18 timer siden, Christine skrev:

Hvis jeg rekker å skrive meg opp på neste liste når den kommer så skal dere få bli med på agilitystevne neste helg :aww: 

Åå, det burde jo jeg også :D Vi skal og forhåpentligvis på agilitystevnet neste helg!

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet
Akkurat nå, MegaMarie skrev:

Åå, det burde jo jeg også :D Vi skal og forhåpentligvis på agilitystevnet neste helg!

Vi får kuppe helga :innocent:

Skrevet

Jeg har fått lov til å pusle litt med oppsett av snapchat, så siden det er sommer tenker jeg vi kan sette opp så langt vi kommer :) men førstkommende helg er allerede ønsket, sett dere opp på datoer dere ønsker eller bare rekk opp ei hånd [emoji3]

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

  • Like 3
Skrevet
Kanskje litt langt fram i tid enda, men eg kan ta lørdag 24. Juni (veke 25?) [emoji5]

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk



Det går i orden det [emoji5]

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet
12 minutes ago, Kristin_nord said:


Kunne du tenke deg mandagen som kommer? :)

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk
 

Kan jeg godt :) blir bare en helt vanlig dag :P

  • Like 1
Skrevet
Kjekt å følge med! Casper er så fin, @Lola Pagola, så veldig kjekt å åpne masse snaps av han! :wub:
 

koselig å høre! [emoji4][emoji4]
Må si du bor standmessig @Lola Pagola ! Sonenfest hos deg! [emoji14]
 

Sant å si er det der bare hytten min, men ville ikke skryte for mye ?

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

  • Like 5
Skrevet
6 timer siden, Lola Pagola skrev:


koselig å høre! emoji4.pngemoji4.png

Sant å si er det der bare hytten min, men ville ikke skryte for mye ?

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk
 

Ja , Jeg forstår deg godt.. Denne janteloven har virkelig fått fotfeste hos den gemene hop :P

Casper er supersøt når han vil legge seg :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...