Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 256
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I natt kom 7 valper til verden her hjemme. En med hareskår blir engel. 5 ttisper og en gutt. Alle har det bra Mer oppdatering og bilder senere. 

På neste løpetid planlegger jeg valper etter Twiggy  AD Cometstaff Japanese Lantern - Hun er en supertrivelig og sprudlende staff med akkurat det gemyttet jeg ønsker i dem. Hun er intens på trenin

Valpene er 13 dager gamle, og har begynt å åpne øynene  Jeg har fordelt navn. Dette blir mitt Gemstones-kull  Her er edelstenene: Fastback's Axinite Flash (hannen) Fastback's Am

Posted Images

Skrevet
On 16.11.2017 at 10:43 AM, Teserere said:

Det stemmer! Hun ser ut til å bli veldig fin, hun og Agate (tispe 1) er mine favoritter av jentene :) 

Mine favoritter også :wub: For en fin gjeng!

  • Like 1
Skrevet
På 16.11.2017 at 0:46 PM, SFX skrev:

Såå søte! Selv mamma Twiggy (jeg antar det er henne?) er jo søt, der hun forsøker å få seg litt leverpostei :wub: 

Det er Twiggy ja, bare litt misunnelig på valpene :lol: 

 

På 16.11.2017 at 7:52 PM, Kristin_nord skrev:

Amber er min favoritt emoji7.png hun hadde jeg stjelt om hun hadde baller og jeg var rik emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvorfor ikke bare ta hannen? De er jo nesten like :P

 

På 17.11.2017 at 0:13 AM, SFX skrev:

Psst! Trenger ikke å være rik om du skal stjele, det er for så vidt hele poenget at det blir gratis! 

Må ikke du sette griller i hodet hennes nå!! :fish:

  • Like 1
Skrevet
På 19.11.2017 at 5:32 PM, Debbie skrev:

Denne tråden må stenges øyeblikkelig

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeg får jo nesten lyst på staffevalp:wub:

Hadde ikke det vært en fin liten maskot da :lol:

 

På 20.11.2017 at 10:08 AM, 2ne skrev:

Enig med @Debbie

 

Guri så søte de er :heart: 

Søte som sukker - og litt pøbler innimellom :teehe: Men jeg er ikke lei enda!

 

På 20.11.2017 at 10:18 AM, Stine skrev:

Til å ha feil farge er de vannvittig søte! :heart::heart::heart:

Feil farge??? What?! :P

 

16 timer siden, Malamuten skrev:

Synes de har vært heldig med fargene sine jeg :wub: Fine små! 

Jeg er veldig fornøyd med dem :ahappy:

  • Like 1
Skrevet
18 minutes ago, Teserere said:

Søte som sukker - og litt pøbler innimellom :teehe: Men jeg er ikke lei enda!

Det er akkurat sånn de skal være, det :ahappy: 

Skrevet

Min keeper blir tispe 1 - Fastback's Amatrix Glow <3

Kennel Fastback sitt bilde.

Tispe 3 - Fastback's Amber Dazzle / Fonda flytter til min oppdretter i Sverige :wub:

Kennel Fastback sitt bilde.

Hannen - Fastback's Axinite Flash / Jaxx blir sonenhund på deleie med meg :D

Kennel Fastback sitt bilde.

Tispe 2 - Fastback's Amethyst Shimmer blir kanskje lydighetshund? Det blir bestemt ila et par dager.

Kennel Fastback sitt bilde.

Tispe 4 - Fastback's Agate Shine

Kennel Fastback sitt bilde.

Tispe 5 - Fastback's Aquamarine Sparkle

Kennel Fastback sitt bilde.

 

Det er fortsatt 1 ledig valp :) 

  • Like 17
Skrevet
Just now, Teserere said:

 

Det er fortsatt 1 ledig valp :) 

Haha, svigermor vil ha seg hund igjen, og gubben foreslo kanskje en sånn dere terrier. De er jo fine. Sånn kampundterrier. Så jeg viste ham bildene.

Menneh... hun skal ha en enkel og sosial hund som kan gå løs overalt og går overens med alt og alle, så jeg har nedlagt forbud mot noe staff (ikke hun som har sagt hun vil ha det heller, heldigvis).

  • Like 2
Skrevet

De er så søte at det er nesten så jeg ønsker meg en staffevalp nå :ahappy: 

Jeg antar at oppdretteren din og du var enige om at dere skulle ha en hver av de to tispene? Gode valg begge to :ahappy: 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...