Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kan dette regnes som et hodeplagg?      

Posted Images

Skrevet

Pøbel kan også! Tok bare med noen luer i farten, tror jeg har flere liggende et sted.

31706871195_df71dde0f7_z.jpg

Viktig med hodelykt på kveldstur.

31591438281_61a348f6f6_z.jpg

"æææss, jenteluuus!!" (Bananens lue).

31560473912_ff305d8af9_z.jpg

"I'm a hip hopper, yes I am!" (samboers lue).

  • Like 13
Skrevet

Flirer meg ihjel.. ingenting som kan se så fårete og misbilligende ut på en gang som en stakkars bisk (eller pus eller ilder) med hodeplagg.. og så er det jo noen som tilsynelatende forsøker å gi "annerledes" inntrykk.. (en liten blomst med en gris i kjeften eller Pigg og hans helt vanvittige øyne.. :P Han minenr meg om et eldgammelt bilde av Marlon Brando som forsøker å se intens og sexy ut i "Sporvogn til begjær", så helt latterlig overdrevet ut..)

  • Like 1
Skrevet

Jeg ble så inspirert at jeg måtte plage Toddy litt. 

Men etter at jeg byttet telefon og photobucket endret seg får jeg ikke lagt ut bilder på sonen mer :(

 

 

Skrevet
Jeg ble så inspirert at jeg måtte plage Toddy litt. 
Men etter at jeg byttet telefon og photobucket endret seg får jeg ikke lagt ut bilder på sonen mer [emoji20]
 
 


Kom på at jeg har taptalk som jeg aldri bruker fordi jeg ikke får redigert etc [emoji14]
Se! Fin! ad27d4a189c264d9a88a8aeea52b521c.jpg

Sent fra min SM-G389F via Tapatalk

  • Like 16
Skrevet
10 timer siden, TonjeM skrev:

Flirer meg ihjel.. ingenting som kan se så fårete og misbilligende ut på en gang som en stakkars bisk (eller pus eller ilder) med hodeplagg.. og så er det jo noen som tilsynelatende forsøker å gi "annerledes" inntrykk.. (en liten blomst med en gris i kjeften eller Pigg og hans helt vanvittige øyne.. :P Han minenr meg om et eldgammelt bilde av Marlon Brando som forsøker å se intens og sexy ut i "Sporvogn til begjær", så helt latterlig overdrevet ut..)

HAHAHAHAHAHAHA :D *Pigg ble øyeblikkelig høy på pæra og sa at det var helt greit å vise fram bildene til alle tisper du kjenner*

1 time siden, Mud skrev:

 


Kom på at jeg har taptalk som jeg aldri bruker fordi jeg ikke får redigert etc emoji14.png
Se! Fin! ad27d4a189c264d9a88a8aeea52b521c.jpg

Sent fra min SM-G389F via Tapatalk
 

 

Bad Santa... hvis blikk kunne drepe :D:D:D

1 time siden, JeanetteH skrev:

13584709_10157122707300072_4626016579471

13603742_10157122708840072_9086611926604

Er ikke hodeplagg men :P 

13584833_10157122709460072_1784000377603

13613656_10157122707575072_3093454621062

 

Det siste bildet... Arya ser så ut som om hun går på noe :D:D:D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...