Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
6 timer siden, JeanetteH skrev:

....holder jeg på å få siste finishen på huset før fotograf kl.1030. Jeg er IKKE klar for det, Også sitter jeg leser i forslagene til hva jeg skulle gjort før bilder er å bake og sette fram bakevarer, frokost på bordet, farge og tema burde gå igjen i husets møbler og puter. Altså... skal det koste like mye å dekorere huset som å møblere det i utganspunktet?

Du kan til og med leie stylist som kommer med varer du kan få leie - så får du matchende pynteputer i alle rom, en penere sofa som gjør at rommet virker større, freshe gardiner, en mer moderne bokhylle, etc. 

Jeg kan godt le litt når jeg ser urstygge møbler i prospekt, men det forhindrer meg ikke fra å kjøpe noe. Derimot blir jeg skeptisk om en betydelig andel av bildene er nærbilder av interiør og blomster - da kan ikke det jeg faktisk kjøper være så himla bra. "Her er badet, det har en deilig lavendelplante på en hylle, resten får du se selv på visning". 

1 time siden, JeanetteH skrev:

....lurer jeg på hvilken skuff/skap/bag/dyne jeg la tur klærene mine under/i...

Fnise litt forsiktig, og spørre om du vet hvor du har teaterklær? Om du husker i kveld?

Jeg sitter og mekker personlig almanakk til pappa i julegave, og satt til tre i natt for å sortere bildekandidater. Jeg sitter og gjør det enda. Dritt altså, hvorfor tar jeg så mye bilder? Fristen for å bestille for å få den til jul med garanti var i går :P Min søster og jeg pleier å dele så halve boka er bilder av hennes familie og andre halvdelen er bilde av hundene :P Hun trodde hun slet med å finne 40 bilder, jeg sitter og sorterer 1500 bilder. Hvorfor gjør jeg ikke dette fortløpende gjennom året? Jeg skal lage en til meg selv også, men det er ikke så hast om den ikke kommer før i januar.

  • Like 1
  • Svar 4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk mye fint og nyttig til jul. Veldig fornøyd med alle gavene, og en må  jeg bare dele her inne. Mannen har laget/malt meg med alle våre 10 hunder i spannet

Endelig hjemme etter en lang lang lang tur til og fra Stockholm. Utslitt, sulten, tørst, trøtt, stiv og støl! Men det er SÅ verdt det når jeg kommer hjem med en ny svensk, nordisk og INTERNASJONA

"Tror du det er dødelig?" "Nei." Den følelsen av lettethet.

Posted Images

Skrevet

Ny psyk og det er ikke lenger behov for å bevise at man er like fantastisk som Jesus for å være bipolar. Håper livet blir litt lettere nå. utenom det så er jeg dausjuk med skikkelig manne(dame)influensa og vil bare bli frisk.

  • Like 6
Skrevet
26 minutter siden, SFX skrev:

 

Fnise litt forsiktig, og spørre om du vet hvor du har teaterklær? Om du husker i kveld?

 

Aner ikke :P 

Bergansbuksen min fant jeg under dynen på soverommet :lol: Så får jeg håpe det holder med en jeans på teater og bare bytte bukse :lol: 

Så har jeg snakket med snekker-entrepenør og sendt mail om gulvene OG avtalt møte med kvik. Rolig dag i morgen? (eller nei for det KAN være snekkeren kunne komme på befaring i morgen OM han ble ferdig med det han drev med. og da bør jeg egentlig fylle hengeren igjen når jeg først skal kjøre til huset.

Skrevet

Dobbel :P 

Dum og dummere :lol: 

15585379_10157921059040072_8944233498789

Nei finne klær og ta dusjen jeg har gledet meg til siden i går. 

Skrevet
Visste dere det at båndtvang betyr ikke at hunden må være i bånd? Det holder med 100% kontroll.. det har nemlig politiet sagt til min kilde :aww: 

Men er ikke det sant da? [emoji55]
  • Like 1
Skrevet

Klisse innlegg, så bla over de som ikke liker det :lol:

Jeg må bare skryte litt av C! Jeg har manflu og føler meg skikkelig dritt, vært sengeliggende siden lørdag (bortsett fra når jeg er på jobb, men inatt kom feberen og så jeg skal være hjemme til natta!!) Men han styrer og ordner, går tur med bikkjene, tilogmed langt med jentene, lager middag og varter meg opp :heart: Idag har han tilogmed kjøpt 40 med utejulelys siden jeg sa igår at det hadde vært så fint med lys rundt hele boden, og han har kjøpt yndlings kjeksene mine :) Nå står han ute og henger opp lys :D

Flaks at han har hatt litt fri den uka her, for jeg hadde ikke klart meg uten han :heart:

  • Like 19
Skrevet

Elsker øra på Sinner :wub:  

 

Fullstendig utslitt i dag. Tok trekantpille i går kl 19 i går - har sovet relativt smertefritt hele natta - minus svak migrene - tok dop for den kl halv åtte i dag tidlig - og er fremdeles heeeeelt kake. Så jeg kutter glatt alle planer minus dyra i  dag gitt. :aww:  

Fikk en fin tur med hundene i sola, kaldt sa kasko, må finne potesokker...  Ut og fikse kaniner og gakker og hester straks, så blir det sløving resten av kvelden. Middagen er ferdiglaget, trenger bare å varme opp (lasange - laget i går) og skjære opp salat. Burde en hele haug, men kan ta alle burder i morgen. :aww: 

 

Skrevet

Jeg er normalt positivt innstilt til podens Harry Potter interesse ,  men når han drar tidenes tantrum fordi juleduken har Smygard -farger går det for langt. 

Nå er vi uvenner .  

  • Like 10
Skrevet
3 minutter siden, Mud skrev:

Jeg er normalt positivt innstilt til podens Harry Potter interesse ,  men når han drar tidenes tantrum fordi juleduken har Smygard -farger går det for langt. 

Nå er vi uvenner .  

Det er jo riktig farge :o Du må lære han å være slytherin :D 

  • Like 3
Skrevet
48 minutter siden, Bananen skrev:

Da har jeg fått et rom! Hurra. :D

Du får tviholde på det så lenge du kan! :P 

26 minutter siden, JeanetteH skrev:

Aner ikke :P 

Bergansbuksen min fant jeg under dynen på soverommet :lol: Så får jeg håpe det holder med en jeans på teater og bare bytte bukse :lol: 

Jeg tenkte ikke aftenkjole og minkpels, men jeg personlig skal skifte ut av det jeg går i nå. Som er lilla joggebukse og pysj, så classy er jeg på teater :D

Nå skal jeg hoppe i dusjen og finne noe som ikke er pysj, og kanskje jeg rekker å handle noen julegaver i Hamar. I dag har bare dagen løpt fra meg. Hundene skal få være med i bilen, så er jeg sikker på at Glam ikke kan slikke i ørene til Foenix. Hun har fått en heftig ørebetennelse, og det hjelper ikke at han er på flørter'n. Stakkars lille, hun har klort på seg sår inni ørelappene, og hos veterinæren i går ristet hun så på hodet mens vi sjekket og renset at hun slå flappene til blods. Så hun skal gå minst mulig med halsbånd, og ha skjerm og potesokker når hun er hjemme alene inntil medisinene har effekt. Det virker som om medisinene er gode, for når jeg masserer de inn i øregangene så velter hun over på rygg, stønner og grynter, folder frambeina rundt armen min, mens halen går og går. Foenix er litt rar :heart:

  • Like 2
Skrevet
6 minutter siden, Wachita skrev:

Det er jo riktig farge :o Du må lære han å være slytherin :D 

Han er griffing-gutt til sin hals, gitt :)

 

  • Like 2
Skrevet

Åh, dobbeltpost, men det strømmer inn med gode helseresultat i dag!

Glams søster er avlest med fire A'er, og det smakte godt etter at to brødre er avlest med AD. Og det gikk kjempefort - hun ble røntget på mandag!

Foenix har fått svar på to DNA-tester, og hun er ikke bærer. Det er ikke veldig utbredte sykdommer på rasen og har ikke høy prioritet i satsningsarbeidet fordi de som hovedregel opptrer i høy alder - men når DNA-testene finnes er det jo greit å få gjort det. De hadde julekampanje nå, så da fikk jeg 30 prosent rabatt på de testene - det koster mye pæng! Foenix hadde to andre tester fra før av, siden jeg delte det opp. Glam tok alle fire samtidig i sommer. Det kom på borti 4.000, om jeg husker rett, inkludert time hos veterinær for å ta blodprøve. Det er så mye pæng inn i avl... DNA-tester 4.000, HD og AD 2.000, MH 1.000, utstilling ikke kvantifiserbart siden det er en hobby - men det er krav til utstillingspremiering for avlsgodkjennelse. Og det er jo en kjensgjerning at det er lettere å bruke en hannhund du har sett på flere utstillinger, fulgt utviklingen til og vet at gjør det gjennomgående bra - enn å bruke en ukjent hannhund du aldri har sett live for de stilte bare den ene gangen som trengtes for å få nødvendig premiegrad. 

Det er litt festlig at folk tror det er mye penger å tjene på å ha en hannhund - det ville jo for meg vært langt mer lønnsomt og reist til Finland for å bruke Glam når den tiden kom. Men han er verdt minst en milliard, priceless og min besteste lille Glam. Jeg er så veldig glad i ham, bortsett fra når han slikker Foenix i ørene. Fjomp...

Nei, dusj var det.

  • Like 8
Skrevet

To dager til jeg skal på sykehuset igjen. Gleder meg for en gangs skyld, men prøver å dempe forventningene mine litt.  Ja det kan være jeg kan begynne å belaste beinet, starte med fysioterapi og ikke minst kjøre bil. Men det er faktisk mulig at det ikke har grodd som det skal, eller grodd nok.  Men jeg håper jeg er krykkefri til nyttår ihvertfall! Det synes jeg at jeg fortjener. 

  • Like 6
Skrevet
1 time siden, SFX skrev:

Jeg kan godt le litt når jeg ser urstygge møbler i prospekt, men det forhindrer meg ikke fra å kjøpe noe. Derimot blir jeg skeptisk om en betydelig andel av bildene er nærbilder av interiør og blomster - da kan ikke det jeg faktisk kjøper være så himla bra. "Her er badet, det har en deilig lavendelplante på en hylle, resten får du se selv på visning". 

Eller nærbilde av rennende vann fra springen. "Vi har innlagt vann! Røverkjøp!" Wtf...

23 minutter siden, Lola Pagola skrev:


Men er ikke det sant da? emoji55.png

Du ass. Ditt evige båndtvangstroll. :P:D 

 

Jeg er ferdig med eksamen!! Tror ikke jeg helt nailet noen av de, men herregud så deilig! Nå vil jeg ha sensur. Helst i morgen, takk. :teehe:

  • Like 6
Skrevet
48 minutter siden, JeanetteH skrev:

Så har jeg snakket med snekker-entrepenør og sendt mail om gulvene OG avtalt møte med kvik. Rolig dag i morgen? (eller nei for det KAN være snekkeren kunne komme på befaring i morgen OM han ble ferdig med det han drev med. og da bør jeg egentlig fylle hengeren igjen når jeg først skal kjøre til huset.

Travelt og slitsomt med huskjøp/salg altså... Misunner deg IKKE den prosessen kjenner jeg :D 

26 minutter siden, Stine skrev:

Klisse innlegg, så bla over de som ikke liker det :lol:

Jeg må bare skryte litt av C! Jeg har manflu og føler meg skikkelig dritt, vært sengeliggende siden lørdag (bortsett fra når jeg er på jobb, men inatt kom feberen og så jeg skal være hjemme til natta!!) Men han styrer og ordner, går tur med bikkjene, tilogmed langt med jentene, lager middag og varter meg opp :heart: Idag har han tilogmed kjøpt 40 med utejulelys siden jeg sa igår at det hadde vært så fint med lys rundt hele boden, og han har kjøpt yndlings kjeksene mine :) Nå står han ute og henger opp lys :D

Flaks at han har hatt litt fri den uka her, for jeg hadde ikke klart meg uten han :heart:

Ååååå... jeg bare elsker slike statuser, jeg :wub:

Nå har jeg gumlet i meg en diger nakkekotelett av kortreist mangalitzagris. Det var grisen sin, det :). Måtte liksom unne meg en smak av det kjøttet jeg kjøpte i går :ahappy:

  • Like 1
Skrevet
6 minutter siden, Mud skrev:

Han er griffing-gutt til sin hals, gitt :)

 

Har du sett disse figurene? Jeg har sååå lyst til å kjøpe hele serien til H. :) De er seriøst kule. 

Funko-Pop-Harry-Potter-Harry-Ron-Hermion

ijrk_harry_potter_pop_figs_grid.jpg

6561_HP_Dobby_hires_1024x1024.jpg?v=1453

 

  • Like 10
Skrevet
2 minutter siden, Mari skrev:

Har du sett disse figurene? Jeg har sååå lyst til å kjøpe hele serien til H. :) De er seriøst kule. 

Funko-Pop-Harry-Potter-Harry-Ron-Hermion

ijrk_harry_potter_pop_figs_grid.jpg

6561_HP_Dobby_hires_1024x1024.jpg?v=1453

 

Ask synes ikke de er kule :P

Han ønsker seg tryllestav. Jeg betaler ikke masse penger for en gummikvist .  Han har fått gullsnoppen da :)

 

Skrevet
Akkurat nå, Mari skrev:

You make it sound so dirty... 

Det føltes veldig sånn når han hadde mistet den på storsenteret og jeg gikk å småkjeftet på han. 'Jeg sa du skulle passe på snoppen din !" :lol:

Vi fant den igjen på do. passende nok :P

  • Like 17
Skrevet
2 minutter siden, Mud skrev:

Det føltes veldig sånn når han hadde mistet den på storsenteret og jeg gikk å småkjeftet på han. 'Jeg sa du skulle passe på snoppen din !" :lol:

Vi fant den igjen på do. passende nok :P

OMG :D Det var dagens!

Skrevet
7 minutter siden, Mud skrev:

Det føltes veldig sånn når han hadde mistet den på storsenteret og jeg gikk å småkjeftet på han. 'Jeg sa du skulle passe på snoppen din !" :lol:

Vi fant den igjen på do. passende nok :P

:lol::lol: 

Skrevet
28 minutter siden, Mari skrev:

Jeg er ferdig med eksamen!! Tror ikke jeg helt nailet noen av de, men herregud så deilig! Nå vil jeg ha sensur. Helst i morgen, takk. :teehe:

Morgen? Klarer du å vente så lenge altså?.. :P 

Hva er det du tar igjen?

7 minutter siden, Mud skrev:

Det føltes veldig sånn når han hadde mistet den på storsenteret og jeg gikk å småkjeftet på han. 'Jeg sa du skulle passe på snoppen din !" :lol:

Vi fant den igjen på do. passende nok :P

:lol: 

Skrevet
20 minutter siden, Line skrev:

Morgen? Klarer du å vente så lenge altså?.. :P 

Hva er det du tar igjen?

:lol: 

Nei, jeg klarer faktisk ikke å vente så lenge! Har du ikke noen kontakter du kan bestikke for meg eller noe? Jeg tar bachelor i rådgivning og voksnes læring :) Rart og veldig, veldig kult å være tilbake på universitetet etter så mange år. Nå er planen å ta masteren etterpå (kanskje i spes.ped om ikke rådgivning, ikke helt sikker enda) og så bli stipendiat. Og ignorerer totalt det økonomiske som popper bobla mi på nådeløst vis. :lol: 

  • Like 3
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...