Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal vi organisere Secret Santa i år?  

26 stemmer

  1. 1. `Kort og godt - er det ønske om at vi organiserer Secret Santa i år?

    • Ja
      26
    • Nei
      0


Recommended Posts

Skrevet

Et par år har det på Hundesonen av brukerne blitt organisert Secret Santa - en koselig gavelek i adventsmåneden hvor en gave til en maks fastsatt verdi (for eksempel 50 kroner) sendes til en på forhånd utdelt og påmeldt bruker, med en hilsen som skal hinte til brukerens nick for å gjøre gjettingen noe enklere. 

To personer har stått for organiseringen, og fordelt brukere til Secret Santa, delt ut adresser, og latt sine egne adresser være avsenderadresse for ikke å avsløre avsenderen allerede ved utpakkingen.

Andre regler for leken kan avklares om det er interesse for å arrangere dette også i år.

Svarfrist: 1. november.

Skrevet

Det er så mange som har meldt sin interesse allerede, at jeg tenker at dette er gjennomførbart - så egen tråd for å snakke om Secret Santa (med regler i første post) og en tråd for ønskelister er opprettet.

God forlenget adventstid, alle sammen :D

  • Like 1
  • Enits locked this emne
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...