Gå til innhold
Hundesonen.no

Matvegring i varmen


tmp
 Share

Recommended Posts

Er det flere som erfarer dette for tiden?

Mine er vanligvis matvrak, men de siste dagene har begge hoppet over flere måltid, ev spist bare litt. De får v&h blandet med tørrfor. De er i fin form og har ganske normal avføring, men lurer jo litt på om det er magetrøbbel eller bare varmen.. Jeg mistenker det siste. Albert har siste tiden tydelig favoritisert de frosne "kjøttbollene" (v&h). Han får vanligvis del av vom-pølse, tørrfor og noen frosne boller. Om sistnevnte ikke har vært i matskålen, kommer han tilbake til mennesket med store våte bedende øyne :P om han da har fått, spiser han villig først de før han har spist opp resten. 

De siste par dagene har begge bare "pillet i" maten eller stått helt over. Lurer derfor på om det er vanlig, som med mennesker, at de kan miste matlysten i varmen?

Tror jeg skal kjøpe med meg et lass kjøttboller hjem i dag i alle fall :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Min blir sløv i varmen, men aldri opplevd redusert matlyst med han unntatt når han har vært dårlig. Det får forøvrig aldri jeg selv heller, ikke når jeg har vært skikkelig dårlig heller. ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, SandyEyeCandy skrev:

Tilogm Aiko blir litt mindre sulten i varmen. :D Jeg pleier å gi dem rå og frosne kyllinglår/vinger som de kan ligge og knaske på, det pleier å være en hit. 

De fikk frosen rå andelår i går og det gikk også ned :-) men kom opp igjen hos en :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

15 timer siden, tmp skrev:

De fikk frosen rå andelår i går og det gikk også ned :-) men kom opp igjen hos en :hmm:

Vims her tåler ikke å spise frossen mat, kommer alltid opp igjen. Halvtint går bra :) 

Har ikke opplevd nedsatt matlyst pga varme her, men det er jo ikke så ulogisk at det kan forekomme. Siden det gjelder begge og har kommet med varmen(?) så hadde jeg nok ikke vært så bekymret i første omgang hvertfall , bare forsøkt å gi de frossen mat istedet :) 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hunder trenger ikke spise hver dag, slik er de ikke laget. Det er noe annet med f.ex. hester, da hadde jeg blitt bekymret om de ikke spiste. Men hunder klarer seg lenger. Jeg spiser også mindre og sjeldnere i varmen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min får frossen eller halvtint vom&hundemat i skiver så lenge det er varmt ute, frokosten får han grytidlig så den går ned som vanlig med tørrfor. Må opp tidlig for å gå tur, han vil ikke ut før blæra nesten sprenges på dagtid :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Keo er av typen som mister litt matlyst i varmen, seinest i dag fikk han frossen kalkunhals han ikke ville gjøre noe annet enn å sleike på. Han er ikke like gira på å trene det inn heller, men det går.

Dager hvor vi er i aktivitet på tross av varmen, spesielt etter svømming, så er matlysten relativt vanlig, det kan hende han ikke vil ha maten akkurat der og da, men han spiser iallefall :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...