Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en tarantell ved navn Tella, som legges i spoiler :) 
(Ikke for de med edderkoppskrekk)

Spoiler

_MG_7225red.jpg

Og en haug med hybelkaniner! 

  • Like 7
Guest Jonna
Skrevet

Føler meg nesten litt rar som "bare" har hunder. :huh:

Men har en lånehest når det passer meg da, dessverre kommer det aldri til å bli mer enn lånehest når det passer pga jobb. 

 

Skrevet

Skalvisjå - ved siste opptellng:

Tre katter

To hester (ponnier)

To akvarier i drift og ett tomt. 

11 voksne kaniner og ca 40 kaninunger

50 melkekyr + kalver, kviger og ungokser - totalt ca 100. (De er ikke "våre" sånn sett da, samdrift). 

Et tresifret antall mus, fordelt på hus og to fjøs :aww:  Jeg lykkes desidert best som museoppdretter. 

 

  • Like 2
Skrevet

1 pusekatt ?

Men vandt til mange dyr hjemmefra. Foreldrene mine har 300 kuer/okser/melk/kjøtt + snart mange kalver, 40 ish sauer, 6 høner, 1 hane og 2 pusekatter. Når jeg bodde hjemme var det itillegg hunder, hest og kaniner hjemme, i tillegg til diverse andre dyr?

  • Like 1
Skrevet

Vi har en stor og majestetisk orange Maine Coon gutt på 10-12 kg. Han er 6 år og egentlig ganske mager. Faren hans ble veid til 20 kg når vi hentet Tiger`n. 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har teoretisk sett en 16 år gammel katt også, men den bor sammen med min søster på sørlandet (klimaflyktninger hele gjengen :P). Tidligere hadde jeg oppdrett av Hellig Birma, så har hatt noen katter oppgjennom.

2monh94.jpg

Rino, verdens snilleste pusegutt. Skikkelig fornøyd da det kom valp i hus :lol: 

  • Like 3
Skrevet

Bengalkatt, det mest irriterende vesen på jord. Lager sinnsyke mjauelyder, og kvekker som en fugl.:|

Har hatt deguser, kanin og x antall hamstere tidligere, men selv om jeg elsker dyr så må jeg bare innse at jeg kommer aldri til å bli like glad i andre dyr som i en hund, så jeg har sluttet å ta inn all verdens søte skapninger. :lol:

  • Like 2
Skrevet

Har katt i tillegg. Eller evt hund i tillegg, alt etter hvordan man ser på det :P Han heter Max og blir 14 år i år. Fineste fyren :wub:  Han kom til oss fra Dyrebeskyttelsen da han var 2 år. Det er noe eget å få ha et dyr så lenge :ahappy: Han oppfører seg ofte som en hund og slike sære beskrivelser av katter passer ikke på ham. Jeg tror han ser på seg selv som en hundkatt :teehe:

 

image.jpeg

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

I tillegg til to hunder har jeg fast ca ni voksne kaniner, og et varierende antall kaninunger i løpet av sommerhalvåret:)
Og et blomstrende hybelkaninoppdrett i tillegg:pinch:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...