Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Irsk ulvehund   (Den til venstre altså... )   En dag, en dag...

En helkupert riesen har gjerne den effekten    

Azawakh er jo ganske WOW. Jeg syns alle de store myndene har en WOW faktor! Jeg føler at ALLE snur seg etter dem, uansett om de liker dem eller ikke.   Fordi de er så annerledes, spesielle, store

Posted Images

Skrevet

Aussie, selvsagt, red merle med hale, det er wow for meg...
Knabba bildet fra heavnly revenges kennel
12783793_10205969775748130_7424150027459



Korthåret collie har alltid vært 'wow' i mine øyne. Aner ikke hvorfor egentlig :P Bildet er stjelt fra clingstones
friends2011.jpg



Gammel hunden min Misty hadde wow faktor for mange av de som så henne. Veldig spesiell med den glatte pelsen, den gyldene fragen med hvite avtegn og isblå øyne...  Hun var spretten ca 19 kg, raskt og muskuløs samtidig som hun var slank og velbygget <3  Hun var en blanding av golden retiever, border collie, siberian husky og amstaff.
304329_10151168088105091_698999874_n.jpg
 

  • Like 3
Skrevet (endret)

Topscore-Contradiction-2-e1361318320971.

Hvite storpudler i kontinentalklipp har stor wow-faktor hos meg :ahappy: 

hilde_parainen2007.jpg

Det går forsåvidt an med sorte storpudler i kontinentalklipp også :ahappy: 

Endret av 2ne
Lagt til bilde :)
  • 2 weeks later...
Skrevet
På 11.3.2016 at 6:23 PM, Kaja skrev:

Ikke jeg, forferdelige slitsomme å bo med ? fine å se på da. 

Har hørt rykter om det, ja. :P
 

På 14.3.2016 at 1:38 PM, Mardina skrev:

Jeg liker din smak, når det gjelder hunder :D 

*Hilsen tidligere :heart: Airedale terrier :heart: eier *

Takk! Airedales er herlige hunder. :wub:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Mye personlighet fremfor rase for min del men det er noen raser som fremhever seg litt mer enn andre: storpuddel, bracco Italiano, bayersk viltsporhund, strihåret vorshte, irsk ulvehund, greyhound og afghansk mynde. 

Hilsen gr 1 /8 damen.... :aww::P

Skrevet

På noen raser feks, på en utstilling er det noen raser jeg blir fasinert av, og stående og studere, gjerne fordi de er spesielle, merkelige ect. Sånn type storpuddel i den puddelklippen, det er et fint håndverk, og klippen så merkelig. Eller grand danois, hvor store de faktisk er. Engelsk bulldog, fordi de har en så spesiell konstruksjon.

Men jeg tenker ikke "wow - for en smaching lekker hund!" 

Noen andre som har det slikt? At de blir fasinert? :) Men ikke den wow-følelsen

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...