Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund med WOW!-faktor


Daldorf
 Share

Recommended Posts

For å være skikkelig useriøs; jeg ønsker meg en hund som får frem "WOW!!!" hos de som ser den (i hvert fall blant andre hunde-folk).

Hvilke rase/hund kan det være? Renraset eller blanding; samma det!

Tips? Legg gjerne med bilde :D

(og da bryr jeg meg ikke om hva hunden skal brukes til, hvor god helse rasen har, pels-stell osv. Bare "WOW!" :ahappy: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Irsk ulvehund   (Den til venstre altså... )   En dag, en dag...

En helkupert riesen har gjerne den effekten    

Azawakh er jo ganske WOW. Jeg syns alle de store myndene har en WOW faktor! Jeg føler at ALLE snur seg etter dem, uansett om de liker dem eller ikke.   Fordi de er så annerledes, spesielle, store

Posted Images

Store, flotte akitahanner med den rette utstrålingen er noe man snur seg etter. Min er ikke av den store sorten, men har opplevd at folk har gispet/sagt "wow" inn i telefonen idet de har passert oss, det er litt kult. 

F.eks Unshou:

374890_306688642708092_1829051945_n.jpg.

Også er jeg enig i det som blir sagt om mynder - Irsk ulvehund og saluki spesielt er noe jeg synes har stor wow-faktor. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skulle til å si film av BC som gjeter - men nei, da blir jeg bare rørt til tårer..

Så det må bli cattledogs i arbeid med kveg. Det er WOW! for meg. 

For noen år siden fant jeg en Tervueren hanne som bodde i Finland via google som jeg også WOWet mye over, men jeg finner han ikke igjen og husker ikke hva han het, men gud bedre han var den vakreste hunden jeg har sett.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

5 minutter siden, Pringlen skrev:

Borzoi, når de gjør den jobben de opprinnelig er laget for. Det er WOW :)

 

Det er helt sinnsykt, faktisk! :D Vi var jo på harejakt i statene i november, både jeg og søstra hylgrein og hadde ståafro på armene der vi stod langt ute på prærien :)

461180_10156668550730204_546730307549020

Mamman til nyeste tøtta vår på jakt :wub:

 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Mumle Mu skrev:

Det er helt sinnsykt, faktisk! :D Vi var jo på harejakt i statene i november, både jeg og søstra hylgrein og hadde ståafro på armene der vi stod langt ute på prærien :)

461180_10156668550730204_546730307549020

Mamman til nyeste tøtta vår på jakt :wub:

 

Fantastisk :wub: Jeg blir aldri lei av å se den gamle russiske filmen med ulvejakt. Men så begynner jeg også nesten å grine av å se filmer av mongolere som jakter med ørner :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 minutter siden, Pringlen skrev:

Fantastisk :wub: Jeg blir aldri lei av å se den gamle russiske filmen med ulvejakt. Men så begynner jeg også nesten å grine av å se filmer av mongolere som jakter med ørner :)

Jeg tror kanskje vi er litt feil som griner av sånne ting, andre griner liksom over at dyret blir felt :P

Ligger en helt fantastisk video med saluki og ørn på youtube, men finner den selvsagt ikke igjen :(

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Maries

Det er så mange, var helt dårlig på EDS :P

Alle store mynder, alle mastiffer, curlycoated, kaukasisk ovtjarka, chesapeake bay, kommondor, puli, ridgeback. riesen, ulvehund + mange fler ;)  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Klematis skrev:

For meg så må det bli thai ridgeback. Møtte en, og den var så lekker at jeg nesten begynte å sikle.

 

Enig! 

Raja på bilde under er virkelig en hund med WOW-faktor! :wub:

11888147_890603281033321_239335848294377 

Ellers snur jeg meg og ser etter både molossere og de store myndene :) Fellesnevneren for min del er vel store hunder egentlig :P Raser som ikke er så vanlige er også litt ekstra morsomt å møte på! 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...