Gå til innhold
Hundesonen.no

Albert krøllbert og løvebarnet Bob Hund


Recommended Posts

  • 1 month later...
Skrevet

Badesesongen er godt i gang, og hundene lever et hardt liv...her softer de på båten mens de ligger til tørk etter kveldens svømmetur :P

Screenshot_2016-07-20-12-04-03.png

 

  • Like 3
  • 2 weeks later...
Skrevet

I dag har hundene vært med på jobb, og guri som jeg ønsket de kunne vært det litt oftere!!Men det er desverre bare sånn jeg kan gjøre søndager når ingen andre er der :/  Finfin dag med sol og vind i håret, så en liten rusletur i byen og softis ble det også :-)

DSC_0020_1.jpg

  • Like 4
  • 2 months later...
Skrevet

Denne tråden må nå også inkludere familiens nykomling Bob Hund, som er valp etter vår Albert. Han har bodd hos oss 1,5 mnd nå og er blitt godt husvant den lille geskeftlige rakker'n.

Albert var jo i starten mildt sagt skeptisk til krapylet og skjønte nok ikke rekkevidden av den lille romanen fire mnd før :P

Det har gått seg til sakte men sikkert og nå er han blitt kjempeflink! Fremdeles kan han oppføre seg litt "sur gammel gubbe" i blandt, men det er så godt å se hvordan de har tilpasset seg hverandre. Sånn smått med lek har begynt å vises også. Tror nok han blir å se han som en ressurs etter hvert. 

Bert og jeg er igang med Agilitytrening etter lang sommerferie, mens Bob og resten av familiens tobeinte er godt i gang med valpekurs. Han er også blitt en godt etablert kontorhund, men ikke med meg desverre.

For øyeblikket er Bobs mamma på ferie hos oss, så vi har hele fine krøllefamilien hjemme:

20161008_171204.jpg                                           Mamma Pernille Langstrømpe, pappa Albert og løvebarnet Bob Hund (13 uker) på skogstur.

IMG_20161009_134036.jpg                                                       Nybadet, nyfløffet, trøtt og deilig liten løvegutt på fanget :wub:

 

 

  • Like 6
  • 5 weeks later...
  • 3 months later...
Skrevet

Jeg er stadig forelsket i disse to :wub:

Far og sønn, Bert og Bob, løvehjertet og løvekongen, gubben og bebben, kjært barn har mange navn. Bob har vokst og grodd seg til og er nå hele 8 mnd, lille store gærninger min. Pappa Albert er som altid bare snill og god og blitt tre år ?

 

tmp_11203-1487517515780-2091448834.jpg

  • Like 10
Skrevet
1 time siden, puddellover skrev:

Vakre krølleguttene:wub: Hvordan har de det sammen nå?:ahappy:

Nå har de stor glede av hverandre :heart: Albert er flink til å oppdra og samtidig veldig overbærende ovenfor den gærne turbosønnen :) Og så er de partners in crime og sammen gir oss litt grå hår i blandt :P

  • Like 6
  • 9 months later...
Skrevet

Kjekkasen Bob Hund har vokst seg stor, litt sånn wanabe-storpuddel nesten, og er blitt  hele 1,5 år. Han er fremdeles full av rampestreker, vill og gal og ivrig i alt han gjør. Hans største interesse er alle rådyrene som lusker rundt huset og i skogen vår, litt til frustrasjon og litt til fasinasjon for oss mennesker :P  Jaktinnstinktet er stort, noe som gjør at vi må være restriktive på å ha han løs da det er masse vilt her. Vi har begynt å prøve oss på agility, noe han synes er veldig gøy, så det satser vi på å fortsette med.

Albert er fremdeles, og som alltid, den inderligste gladeste kosegutten. Vi sysler med agility så mye vi har tid (dvs alt for lite egentlig) og koser oss i skogen.

Vi har rakk å få snørekjørt et par ganger på ski før snøen den smelta igjen. Det er kult, og funker kanon når resten av flokken er foran, ellers er det så som så. Bob vil nemlig ha flokken samlet og tenker mer bakover enn fremover om noen viktige personer går bak oss for eksempel. Det er en utfordring!

Her er litt bildespam av gullgutta gubben og bebben :wub:

IMG_2563.jpg

IMG_2557.jpg

IMG_1873.jpg

IMG_1581.jpg

IMG_1370.jpg

IMG_1151.jpg

IMG_1078.jpg

IMG_0889.JPG

  • Like 5
  • 1 month later...
Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Fine hunder og bilder.. :) Dvs..de eneste bildene jeg ser er fra dine to siste innlegg :/

Takk, gullgutta er fine de :wub: Ser også at i de tidligere trådene er bildene ikke synlige.. Aner ikke hvorfor :no::icon_confused: 

  • Like 1
  • 8 months later...
Skrevet (endret)

Hei hei, stikker innom en liten tur for å oppdatere med et par bilder. Gutta trives og har det fint!

Albert har fått seg jobb på Oslo Nye Teater, skuespiller og teaterstjerne blitt <3 Her er han sammen med sine kollegaer som spiller Selma og Casper 

Premiere 1. november :)

Høst ved Akerselva 

Bob har blitt grå siden sist, men like fin <3

Bildene vises ikke, og vet ikke hva som skjedde :( må prøve å fikse senere. 

Endret av tmp
Hvor ble det av bildene :(
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...