Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, Desember


Recommended Posts

  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud!  Dere vet den eksamenskarakteren jeg fikk, som var midlertidig? Vel, jeg har fått den endelige: Jeg fikk A!!!!!!!!!!!

Jeg må legge det ut her også Min lille Nora er mestvinnende berner sennenhund tispe i Norge i 2015

Oh, forresten så sendte jeg inn dette bildet av Nora og meg til konkurransen "Jakten på kjæledyret" for noen uker siden, og i forige uke fikk jeg telefon om at jeg hadde fått andreplassen og vunnet 1

Posted Images

Skrevet

"Lyn, skal vi gå ut og tisse?"
Lyn går til ytterdøra, setter seg og venter så lykkelig.
"Keo, skal vi gå ut og tisse?"
Keo hopper opp på spisestuebordet og strekker seg, avslutter med et aldri så lite ul
:blink::blink::blink:

Hvem er den uoppdragne gjeterhunden, tro? :lol:

  • Like 7
Skrevet
6 timer siden, Margrete skrev:

Fordi den bortskjemte ungen ikke kommer seg opp på egenhånd og morra syr puter under armene på han og nekter å innse at han på ett tidspunkt må klare seg selv :P

Og da lurer jeg på hva slags sikkerthetskurs han har tatt, jeg da *yrkesskada*

 

 

I dag fikk vi refleksvest til hund, i gave fra Gjensidige - og de mener tydeligvis at tervueren er str "large" - og det kan jo hende at de egentlig er det. Men ikke lille smule-Supra, så denne refleksvesten går nesten to ganger rundt kroppen hennes. Men de skulle sende en i medium da, så får vi håpe den passer :)

Skrevet
Akkurat nå, AnnikenK skrev:

Og da lurer jeg på hva slags sikkerthetskurs han har tatt, jeg da *yrkesskada*

 

Han går på maritim linje her i Oslo, og en del av utdannelsen er sikkerhetskurs.

  • Like 1
Skrevet
13 minutter siden, SoppenCamilla skrev:

Herregud! 

Dere vet den eksamenskarakteren jeg fikk, som var midlertidig? Vel, jeg har fått den endelige: Jeg fikk A!!!!!!!!!!!

Grattis grattis og alt det der :D . Men du vet at det bør feires med en aldri så liten julehistorie???  :whistle: 

  • Like 4
Skrevet

Fint å komme hjem til Casper etter å ha vært på jobb siden mandag :) men har dårlig samvittighet må jeg bare si,  han var fra seg i flere timer etterpå, som et frimerke, satte meg i sofaen og han la seg på fanget og skalv, avbrutt av gledeslogring og forsøk på ansiktsslikking. Fortsatt oppfører han seg litt som om jeg nettopp kom inn døra, og det gjorde jeg klokken 12... :P god da, får meg til å føle meg uerstattelig :lol:  

Han har hatt det supert hos foreldrene mine da, de digger jo ham. Pappa la seg på gjesterommet så Casper skulle få ligge i senga med mamma :lol: det var visst ikke aktuelt at han skulle ligge alene på gulver nei... 

  • Like 7
Skrevet
26 minutter siden, Siri skrev:

Grattis grattis og alt det der :D . Men du vet at det bør feires med en aldri så liten julehistorie???  :whistle: 

Haha! Jeg har to eksamener til, men kanskje en romjulshistorie?

 

  • Like 3
Skrevet
2 timer siden, Pringlen skrev:

Off så kjedelig :( Og så lurer jeg på; skjer det noen gang at dyr skader seg utenom kveld og helg?

Joda, det gjør faktisk det. Har hatt to beinbrudd gjennom årene, begge på hverdager, og påkjørsel også på en hverdag. Ellers har vi selvsagt også opplevd litt andre akutte ting (dog litt mindre alvorlige) i helgene, som dypt potekutt som måtte sys og akutt lungebetennelse (der hunden ble feiloperert da de mente det var magedreining, men det er en annen sak, vet ihvertfall hvilken klinikk jeg aldri drar på igjen). 

Skrevet

Nå må jeg finne en måte å få mer energi på altså. Gå fullstendig tom før kl 3 uten å ha gjort noe særlig funker ikke i lengden.  Prøve å huske å kjøpe kaffe i  morgen, se om det hjelper.  

Skrevet

I morgen er Mocca endelig ferdig med kortisonkuren sin. Hun har blitt ekstremt sulten av de pillene altså. Så det blir godt og være ferdig :)

Nå skal jeg kose meg på sofaen med Mocca og lille valp som faktisk er sliten :ahappy:

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet
49 minutter siden, SoppenCamilla skrev:

Haha! Jeg har to eksamener til, men kanskje en romjulshistorie?

Romjulshistorie godtas :jump::jump:

Nå er Yasmine gjennombørstet og barbert under potene - og har fått både skjegg- og rumpevask (hun slipper selvsagt snoppevask :aww:). Da er hun vel klar for utstilling på søndag, da. 

  • Like 3
Skrevet
3 timer siden, Margrete skrev:

Oh det hørtes artig ut! smileys-applause-156875.gif Akkurat nå kjenner jeg at kunne ha brukt litt ekstra strøm  :thumbsdown: 

Kjør på! :D 

Skrevet

Det var brukkent ben ja, men heldigvis ikke hasen, eller noe. Jeg klarte ikke å følge helt med, jeg blir så satt ut. Men fikk med meg at 4 små ben var brukket rett av, og det var en luksjon. Ny røntgen på mandag for å se om det gror bra, hvis ikke blir det operasjon. Dette her gjør vondt i matmors hjerte.

Fikk bestilt meg piano i dag da.

Skrevet
1 time siden, Dicte skrev:

Det var brukkent ben ja, men heldigvis ikke hasen, eller noe. Jeg klarte ikke å følge helt med, jeg blir så satt ut. Men fikk med meg at 4 små ben var brukket rett av, og det var en luksjon. Ny røntgen på mandag for å se om det gror bra, hvis ikke blir det operasjon. Dette her gjør vondt i matmors hjerte.

Fikk bestilt meg piano i dag da.

Huff, god bedring :hug: 

Skrevet
14 minutter siden, Caroline skrev:

Men den er ikke på Netflix (ikke enda ihvertfall). :( 

Gå til Netflix, velg "romantikk" og sorter etter høyest bedømt. Da får du ofte bra filmer i toppen :) 

Skrevet
Akkurat nå, mushi skrev:

Gå til Netflix, velg "romantikk" og sorter etter høyest bedømt. Da får du ofte bra filmer i toppen :) 

Joa, men jeg vil ha The Notebook, hehe. Ser en annen nå. :)

Skrevet
Akkurat nå, mushi skrev: Gå til Netflix, velg "romantikk" og sorter etter høyest bedømt. Da får du ofte bra filmer i toppen [emoji4] 

Joa, men jeg vil ha The Notebook, hehe. Ser en annen nå. :)

De har den på netflix New Zealand, Mexico, etc. Google hvordan få amerikansk netflix. Så stiller du den til Mexico og vips har du filmen!

Skrevet

Da er pinnebogen satt i vann. Står over natten så håper jeg det blir passe salt :)

Jeg er utålmodig for dette arbeidskravet i fysikk enda... fikk beskjed igår at den var godkjent, men at jeg skulle få kommentarene idag. Har enda ikke fått noen kommentarer, og nå syns jeg det begynner å bli litt seint. Var 4 ulike som rettet klassens arbeidskrav, de tre andre ga tilbakemelding tirsdag og onsdag. Hater at akkurat hun som retter min er så treig!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...