Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har du gjort sammen med hunden din i dag?


Recommended Posts

Skrevet

I dag har jeg bare vært på Millions missing arragementet i Bergen. Ikke gått så langt, men tog er litt skummelt, og det samme er mye folk/bråk, så nå er vi kjempesliten begge to. Fikk møtt @Snoffe da :ahappy:

20160610_143532

 

 

  • Like 3
  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har Aska og jeg blitt heisa ned med tau fra helikopter, satt av på fjellet, og så heisa opp igjen! Litt av en opplevelse!! Jeg var litt nervøs da det ble min tur. Tenk om Aska skulle få panikk..

Vi har gått sesongens første blodsporprøve. 1. premie og 2. plass (av 19 startende)

Idag dro vi til Valnesfjorden på skitur. Hadde en helt fantastisk tur i - 20. Aska var i tillegg en eksemplarisk trekkhund idag. Hun er en stor schæfer, og når hun virkelig tar i så merkes det! Er så

Posted Images

Skrevet

Tur på 8 km, halvparten på kronglete sti, resten på grusvei. Stoppa ved vannet så Blaze fikk vasse etter pinner. Var ute i nesten to timer. 

  • Like 1
Skrevet

I går ble det ganske rolig, 40 min ish på formiddagen, en lufting på tidligkvelden og 20 min før vi la oss. 

I dag har vi vært på lp trening en liten tur med bading etterpå :) 

  • Like 3
Skrevet

I går ble det en liten lufterunde før litt LP trening på kvelden.

I dag har vi gått 11 km og Mocca lå for det meste i trekk, så nå er hun ganske sliten :)

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk

  • Like 2
Skrevet
På 28. mai 2016 at 2:33 PM, WelshenNemi skrev:

I dag har vi vært på nesten 1,5t tur med lett kløv. Testet den nye kløven.

20160528_133755

 

 

Hun er bare så himla søt!! :wub:

  • Like 1
Skrevet

Etter tre dager på rad med hjernetrim var det på tide med en slappe dag. Ruslet en liten fjelltur og litt lek i vannkanten. Ute ca halvannen time. Kloklipp og potestell (les: dyremishandling ) når vi kom hjem. :P

  • Like 1
Skrevet

Absolutt ingenting! Men de koser seg på hytta med C, Vigdis har vært på fjelltur mens pensjonista nyter viss livet med å beite ned blåbærlyngen :lol: Jeg må si det er rart å være hjemme uten en eneste hund, første gang det har skjedd! Men det er litt digg og, jeg har en skål med jordbær stående i sofaen liksom :blink:

  • Like 2
Skrevet

I dag har vi vært på agility stevne, eller et løp på hver hund i uoffisielt tunnel-løp. Gamlefar en jo pensjonert, og dette var debuten til yngstefrøken, noe som gikk overraskende bra! Disk vel og merke på begge to, men sånn er det med en håpløs fører :lol: 

Vi passer også en annen hund, pga plassmangel i bil ble han hjemme, så vi skal gå en liten kløv-tur etterpå nå som sola har roet seg litt :) Også har han blitt børstet da, det trengtes for å si det mildt!

  • Like 1
Skrevet

Kom oss ut litt i rett tid for en gangs skyld, banen for oss selv også så det gikk ikke så mye tid til prat og unnasluntring. Vims har fått et ganske langt ipospor med 6 gjenstander som gikk supert, og deretter to lp økter som også gikk rimelig bra :) Varga fikk gå over vims sitt spor etter vims hadde gått det for å plukke evt overgåtte godbiter :) Deretter gikk vi oss en liten tur med to innlagte svømmepauser, ca en time. Så blir det nok en 20 min til kvelds.

  • Like 1
Skrevet

Ny dag i skogen med spor! Fornøyde hunder!

Akkurat nå, Stine skrev:

Burde skaffe meg et liv siden jeg synes det er fryktelig unødvendig å skrive en skrytestatus om en halt hund som gikk inn i ringen og gjorde jobben sin selv om eieren så godt at hunden hadde smerter.... Itilegg NKK ansatt.

Feil tråd? :P

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Teserere skrev:

Ny dag i skogen med spor! Fornøyde hunder!

Feil tråd? :P

Skrevet det for lenge siden :P

Guest Yellow
Skrevet

Jeg og hunden har vært ute ganske lenge i hagen på dagtid, jeg har da sett film blant annet på ipaden og hunden for det meste da har sovet og kikket på sauene på andre siden av gjerdet fra hagen, og så har vi gått 5 km kveldstur.  

Guest Yellow
Skrevet

I går: Samme som dagen før, sløving i hagen og lengre skogstur.

I dag har jeg laget godbiter mens de som godbitene er ment til oppførte seg som en rabiat, rabagasten er blitt stusset og stelt og vi har vært en dyrlege for kiropraktikk-/laserbehandling. Hun hadde ingen tro på at hunden kunne ha prolaps som jeg plutselig var redd for (:teehe:) , men hadde noen punkter som trengte litt behandling. Veldig ok med kirobehandling synes småen, verre med kloklipp som kom etterpå. 

Skrevet

40 min morgentur, i 16.30-tida var hundeluftern ute med dem i en god time, og da jeg kom hjem fra kurs i 19-tida ble de med meg på bakkeintervaller, var ute i en time. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...