Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har du gjort sammen med hunden din i dag?


Recommended Posts

Guest Yellow
Skrevet

I dag har jeg og hunden tatt bussen til sentrum, dratt en tur på dyrebutikken der og sittet ute på café i sola. :) 

  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har Aska og jeg blitt heisa ned med tau fra helikopter, satt av på fjellet, og så heisa opp igjen! Litt av en opplevelse!! Jeg var litt nervøs da det ble min tur. Tenk om Aska skulle få panikk..

Vi har gått sesongens første blodsporprøve. 1. premie og 2. plass (av 19 startende)

Idag dro vi til Valnesfjorden på skitur. Hadde en helt fantastisk tur i - 20. Aska var i tillegg en eksemplarisk trekkhund idag. Hun er en stor schæfer, og når hun virkelig tar i så merkes det! Er så

Posted Images

Skrevet

Da er vi hjemme fra en liten lydighetstrening som ble avsluttet med et spor. Var masse hunder på banen. Vi trente på fri ved foten og ruta. + en innkalling (uten stå'en). Gikk bra! Sporet gikk også bra. 

  • Like 1
Skrevet

Lite :yawn:

Morgenlufting i nabolaget med innlagt frokostsøk. Ettermiddagstur på 45 min ish med litt passeringstrening for "Frk verden hadde vært bedre uten andre hunder". Litt stuetrening på kvelden, utstillings trening på Lykke, bakparstkontroll og balansetrening på Harly. 

Skrevet

En liten tur for begge to, med innlagt feltsøk for Tidi :ahappy: Første gjenstand løp hun målrettet ut, fikk ferten av på overvær, fant gjenstand, plukket og kom inn med den! Helt ny gjenstand, ingen problem for Tidi :D . Andre gjenstand var ikke like lett. Mye forstyrrelser rundt akkurat der vi la ut feltsøket. Men den ble med inn etter litt påvirkning. Det var også en ny gjenstand.

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Gått en time på tur. Hilste på dette flotte paret, som virket lite sky og veldig kontaktsøkende. Kom litt i snakk med en dame som fortalte at hun mater disse for hånd og pleier å svømme med dem, og at hun er SÅ glad i dem. Veldig hyggelig :) 

image.jpeg

Skrevet

Gått fin tur i solskinnet, vært i fugleparken og hilst på ender. Uno syns det var aller mest stas å finne de snøflekkene som er igjen, der lå han langflat og kosa seg. Ellers har han øvd seg på å hoppe over bekk, det var kjempeskummelt først men gikk helt fint når matmor hadde hoppa over et par ganger :P Fikk hilst på naboens jack russel da vi kom hjem, nå når de har snusa litt og roa seg sammen kanskje det blir mindre bjeffing fra den kanten :) Nå er beina spylt, godbiten slukt og masse vann drukket, og helten har lagt seg rett ut ved siden av luftrenseren på soverommet!

 

IMG_0946.JPG

  • Like 2
Skrevet

I dag har vi vært på 2 timers tur, mesteparten med kjettingtrekk :) gikk "bare" 6,5km(mye for meg), men var lenge ute og koste oss i solen. Nemi tok seg like godt en liten lur når vi tok pause halvveis :teehe:

20160412_161704

 

 

  • Like 2
Skrevet

Ble en halv mil på sykkel i dag med 6 hunder fordelt på to personer.

Ble relativt varmt, og så hadde vi en hund som fant ut halvveis at hun heller ville være anker enn trekkhund, så turen var fort gjort [emoji28]

  • Like 1
Skrevet

I dag har vi gått sånn ca 5 km tur og kost oss masse i sola.. På turen fikk vi øvd masse på å sitte i ro når det kommer biler.. Meeko er redd biler, for de er det ikke mange av der vi bor :lol: så det krever sin opplæring det å gitt.. Ellers er han stø på høyre, venstre og fram kommando - så matmor er stoooooolt ! 

13010874_804786706332541_7815566617862275975_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

I dag har vi egentlig gjort lite fornuftig. Gått en formiddagstur på en times tid, sløva i sola sammen og lekt litt på altanen. Trasket 30min med Keo før vi dro opp til hundeinnhegninga for å trene litt lydighet og tømme litt energi. Fikk to-tre økter hver (1kg apport og FVF på Keo, kontakt/FVF og sitt og bli på Lyn, masse forstyrrelser med Lyns løpetid, folk, frisbee og fotball ved siden av banen) før de baset løse med lek, herjing og gjeting av hverandre i en time.

image.jpeg

  • Like 2
Skrevet

En liten oppvarmingstur med intervaller opp en skråning også litt jogging  og trekk tilbake til treningsbanen. Deretter ag trening i hyggelig selskap. Nedgåing i nabolaget når vi var komt hjem også litt stretching på Harly. En kort kveldslufting i nabolaget før leggetid.  

Skrevet

Litt over 2 timer båndtur i bykjernen på dagen og 40 minutters tusletur rundt på feltet her på kvelden, med en fort-og-gæli økt med enkel lydighet underveis. [emoji4]

Skrevet

I dag har vi hatt besøk, og herjet fra oss på et stort åpent området med litt ball. Så tuslet vi hjem, slappet av en halvtimes tid før vi satte oss i bilen og kjørte til et lite vann hvor de nok en gang fikk herje fra seg og ta årets første bad. Det var litt sur vind, så vi ble ikke der så fryktelig lenge, men vil tenke at til sammen har de vært ute i nesten 2 timer i dag. Tidligere på dagen før vi fikk bsøk slappet de bare av ettersom jeg vasket halve leiligheten. Tenkte egentlig å ta en liten treningsøkt med schäfer-dyret, men hodepinen tok litt overhånd dessverre. Men slitne er de ihvertfall!

Guest Yellow
Skrevet

I dag har jeg og samboer vært på hundekurs uten hund (samt litt shopping), og da har hunden vært hos og blitt passet av "oldeforeldrene" imens. Har nok hatt det helt topp der, ble ikke hysterisk glad over å se oss igjen engang. 

Skrevet

I går var vi ute en halvtimes tid på formiddagen, en 40 min på sykkel på tidligkvelden også trening for vims. 

I dag har vi vært ute i en drøy time i bånd og litt løping på stranden for hollenderne. Blir vell en liten runde etter middag også tenker jeg. 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...