Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bruker dere belte med lomme til tur og trening med hund? Mine stakkars jakker lider under byrden av husnøkler, bilnøkler, bæsjeposer, godbiter og mobilen når jeg går tur med hund, så jeg vurderer å få meg et hundebelte som kan fungere som oppbevaring for en rull bæsjeposer, godbiter og kanskje mobilen. Men jeg er en gammel 80-tallsmodell, og jeg sliter litt med tanken på...tørr jeg si det? Magetaske/rumpetaske. Grøss! Jeg får med en gang et mentalt bilde av en glorete sak i gult, grønt, rosa og svart med en form for hip-hop stil. det gjør vondt langt inn i sjela!

Så da spør jeg dere, har dere belter med oppbevaring som dere kan ta på utenpå jakken, og som har godbitposen lett tilgjengelig? Linker eller bilder blir mottatt med glede!

Skrevet

Etter at jeg sydde meg treningslommer bruker jeg de stort sett både på tur og trening. Ellers er det jo flere merker som har belter med lommer til nettopp hundetrening.

De godbitposene jeg liker best har også en liten glidelåslomme på siden, jeg sørger for alltid å ha et par poser der, så da hekter jeg den i beltet eller har den i jakkelommen, når jeg ikke har belte.

Skrevet

Har dette til trening:

wspemu.jpg

Jeg bruker disse på tur jeg. :) Var dritt lei av å ha klissvåte, grusete leker, våte godbiter og mobiler og nøkler i skjønn forening i lommene på jakka, og når jeg ikke hadde jakke så fikk jeg liksom ikke med meg det jeg ville ha. Ser sikkert litt snålt ut, men det driter jeg i, det er praktisk, behagelig og i tillegg beskytter det litt dersom det er skikkelig møkkavær. Og jeg ser ikke ut som jeg er gravid fordi lommene er stappfulle.

Skrevet

Jeg har magebelte med krok foran og taske bak. Ser litt nerd ut men synes den er okei. Veldig god plass i den hvertfall!

:P

88012e9283e8e6fbc331b065656868ea.jpg

Siden jeg først er på jobb kikka jeg litt rundt og fant disse:

fb01a93410a56d54519bd2c44230c8bf.jpg

e007044181180ab428e774cb4b0de8ec.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Ooh, det så greit ut! Den ligger vel ganske flatt hvis lommene er tomme?

Ja, den ligger helt flatt. :) Jeg bruker ikke baklomma på tur, det ser litt merkelig ut, men har godbiter i en lomme, to baller i den andre og mobil/nøkkel/bæsjeposer i de små lommene.

  • Like 1
Skrevet

Ja, den ligger helt flatt. :) Jeg bruker ikke baklomma på tur, det ser litt merkelig ut, men har godbiter i en lomme, to baller i den andre og mobil/nøkkel/bæsjeposer i de små lommene.

Hvilket merke er det? Tror kanskje jeg må ønske meg ett slikt til bursdagen min :)

Skrevet

Den på bildet er vel Helsitar, det finnes noen varianter av dem. Om du har en symaskin og vet hvordan den virker så er det relativt enkelt å sy selv.

Det hadde selvfølgelig vært best å sy selv. Da kan man jo lage perfekt størrelse på lommene, og dersom man ønsker belter i flere farger så kan man jo det også, alt ut i fra hva slags jakker man bruker. Flaks for meg at jeg er glad i svart, for jeg kan ikke sy, til tross for at jeg har en maskin stående. :icon_redface:

Skrevet

En annen fordel med å sy selv er at man kan gjøre beltet som man vil. Jeg lagde spor hvor jeg har et regulerbart nylonbelte med klips, men kan forsåvidt bruke et vanlig belte der om man vil. Jeg synes strikk er upraktisk fordi lommene lett kan gli om man har litt vekt i dem.

Skrevet

@Justisia Kan ordne over helga. Den er relativt lik den på bildei form, bare i annen farge. Er i USA nå. Siden jeg er arbeidsledig kan jeg også sy på bestilling, men må sjekke pris på materialer og sånt før jeg kan gi noen pris på det. Om jeg faktisk skal tjene noe på det så blir det fort 400-500 kr for et belte.

Skrevet

@Justisia Kan ordne over helga. Den er relativt lik den på bildei form, bare i annen farge. Er i USA nå. Siden jeg er arbeidsledig kan jeg også sy på bestilling, men må sjekke pris på materialer og sånt før jeg kan gi noen pris på det. Om jeg faktisk skal tjene noe på det så blir det fort 400-500 kr for et belte.

Det er litt det jeg tenker på med å sy selv, for stoff, glidelåser, klips og metallringer koster penger det også. Og så må man kanskje lage 2-3stk for å bli fornøyd. Og brått så er det ikke så mye man sparer på å lage det selv ;) 

Skrevet

Det er litt det jeg tenker på med å sy selv, for stoff, glidelåser, klips og metallringer koster penger det også. Og så må man kanskje lage 2-3stk for å bli fornøyd. Og brått så er det ikke så mye man sparer på å lage det selv ;) 

Nei, man sparer ikke så mye på det, men man får det slik man vil ha det. Uten strikk, for eksempel. ;)

  • Like 2
Skrevet

Add pocket - synes det er perfekt om sommeren eller når jeg bare skal gå tur og ikke vil ha med meg så mye. Plass til lommebok, nøkler, hundeposer og godis eller ball/leke.
Går også godt under trekkbelte uten å være i veien.

 

addpocket.jpg

AddPocket_.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...