Gå til innhold
Hundesonen.no

Belte med lommer


Eloise
 Share

Recommended Posts

Bruker dere belte med lomme til tur og trening med hund? Mine stakkars jakker lider under byrden av husnøkler, bilnøkler, bæsjeposer, godbiter og mobilen når jeg går tur med hund, så jeg vurderer å få meg et hundebelte som kan fungere som oppbevaring for en rull bæsjeposer, godbiter og kanskje mobilen. Men jeg er en gammel 80-tallsmodell, og jeg sliter litt med tanken på...tørr jeg si det? Magetaske/rumpetaske. Grøss! Jeg får med en gang et mentalt bilde av en glorete sak i gult, grønt, rosa og svart med en form for hip-hop stil. det gjør vondt langt inn i sjela!

Så da spør jeg dere, har dere belter med oppbevaring som dere kan ta på utenpå jakken, og som har godbitposen lett tilgjengelig? Linker eller bilder blir mottatt med glede!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter at jeg sydde meg treningslommer bruker jeg de stort sett både på tur og trening. Ellers er det jo flere merker som har belter med lommer til nettopp hundetrening.

De godbitposene jeg liker best har også en liten glidelåslomme på siden, jeg sørger for alltid å ha et par poser der, så da hekter jeg den i beltet eller har den i jakkelommen, når jeg ikke har belte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har dette til trening:

wspemu.jpg

Jeg bruker disse på tur jeg. :) Var dritt lei av å ha klissvåte, grusete leker, våte godbiter og mobiler og nøkler i skjønn forening i lommene på jakka, og når jeg ikke hadde jakke så fikk jeg liksom ikke med meg det jeg ville ha. Ser sikkert litt snålt ut, men det driter jeg i, det er praktisk, behagelig og i tillegg beskytter det litt dersom det er skikkelig møkkavær. Og jeg ser ikke ut som jeg er gravid fordi lommene er stappfulle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, den ligger helt flatt. :) Jeg bruker ikke baklomma på tur, det ser litt merkelig ut, men har godbiter i en lomme, to baller i den andre og mobil/nøkkel/bæsjeposer i de små lommene.

Hvilket merke er det? Tror kanskje jeg må ønske meg ett slikt til bursdagen min :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den på bildet er vel Helsitar, det finnes noen varianter av dem. Om du har en symaskin og vet hvordan den virker så er det relativt enkelt å sy selv.

Det hadde selvfølgelig vært best å sy selv. Da kan man jo lage perfekt størrelse på lommene, og dersom man ønsker belter i flere farger så kan man jo det også, alt ut i fra hva slags jakker man bruker. Flaks for meg at jeg er glad i svart, for jeg kan ikke sy, til tross for at jeg har en maskin stående. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En annen fordel med å sy selv er at man kan gjøre beltet som man vil. Jeg lagde spor hvor jeg har et regulerbart nylonbelte med klips, men kan forsåvidt bruke et vanlig belte der om man vil. Jeg synes strikk er upraktisk fordi lommene lett kan gli om man har litt vekt i dem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Justisia Kan ordne over helga. Den er relativt lik den på bildei form, bare i annen farge. Er i USA nå. Siden jeg er arbeidsledig kan jeg også sy på bestilling, men må sjekke pris på materialer og sånt før jeg kan gi noen pris på det. Om jeg faktisk skal tjene noe på det så blir det fort 400-500 kr for et belte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Justisia Kan ordne over helga. Den er relativt lik den på bildei form, bare i annen farge. Er i USA nå. Siden jeg er arbeidsledig kan jeg også sy på bestilling, men må sjekke pris på materialer og sånt før jeg kan gi noen pris på det. Om jeg faktisk skal tjene noe på det så blir det fort 400-500 kr for et belte.

Det er litt det jeg tenker på med å sy selv, for stoff, glidelåser, klips og metallringer koster penger det også. Og så må man kanskje lage 2-3stk for å bli fornøyd. Og brått så er det ikke så mye man sparer på å lage det selv ;) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er litt det jeg tenker på med å sy selv, for stoff, glidelåser, klips og metallringer koster penger det også. Og så må man kanskje lage 2-3stk for å bli fornøyd. Og brått så er det ikke så mye man sparer på å lage det selv ;) 

Nei, man sparer ikke så mye på det, men man får det slik man vil ha det. Uten strikk, for eksempel. ;)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Add pocket - synes det er perfekt om sommeren eller når jeg bare skal gå tur og ikke vil ha med meg så mye. Plass til lommebok, nøkler, hundeposer og godis eller ball/leke.
Går også godt under trekkbelte uten å være i veien.

 

addpocket.jpg

AddPocket_.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...