Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

@raksha nede i høyre hjørne finner du Legg til andre filer > Sett inn bilde fra URL.

Jeg anbefaler dog at man laster ned bildet først for så å laste det opp, for om bildet fjernes fra ekstern server så vil den ikke være synlig lenger.

Endret av RAH
  • Like 1
  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Skrevet (endret)

Det har sikkert vært nevnt her før, men jeg orker ikke bla meg gjennom 13 sider nå..... :P Men er det mulig å få vekk den "Nyeste innlegg" og "Nylig opprettede emner" oppe på høyre side? Jeg synes det er fryktelig irriterende å ha den der. Ikke er jeg interessert i se hva de f.eks skriver i Den store baby og barnetråden :P 

Ellers synes jeg sonen ser fin ut. Det vil alltid være noen som klager, men vi venner oss til dette også, det er jeg helt sikker på :D 

Endret av Mardina
  • Like 2
Skrevet

Det har sikkert vært nevnt her før, men jeg orker ikke bla meg gjennom 13 sider nå..... :P Men er det mulig å få vekk den "Nyeste innlegg" og "Nylig opprettede emner" oppe på høyre side? Jeg synes det er fryktelig irriterende å ha den der. Ikke er jeg interessert i se hva de f.eks skriver i Den store baby og barnetråden :P 

Ellers synes jeg sonen ser fin ut. Det vil alltid være noen som klager, men vi venner oss til dette også, det er jeg helt sikker på :D 

Dette er vi flere som ønsker oss. 

 

Og timestamp på innlegg, ikke  hvor lenge det er siden det ble skrevet. 

 

Skrevet
jeg har aldri opplevd forumet så bra som nå jeg! Bruker stort sett Windows Phone.

Samma her, har iPhone med Tapatalk og Mac, alt fungerer supert og har gjort det siden oppdateringene fant sted :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

@Frida og fuglehundene Kan du velge å fjerne den eller er den aldri der? Det er mulig å fjerne den permanent, men det er ikke mulig at brukere kan velge selv.

Ved oppgraderingen så hadde jeg ikke sidebar, men brukere klaget på at forumet var for bredt.

Skrevet

@Frida og fuglehundene det er dessverre mange som bruker sidebar og mange synes at forumet blir for bredt uten. Derfor blir det stående for nå. Takk for innspill og beklager at vi ikke kan tilfredsstille dette ønsket på nåværende tidspunkt :)

Selv liker jeg ikke at det er mye white space når man blar lengre nedover i en post og leker med noen ideer for hva som kan gjøres.

Skrevet (endret)

Er det jeg som er blind, eller er det ingen "vis nytt innhold"-knapp på nettbrettversjon? Jeg leter og leter, men finner den ikke! Ser det er noen som har ønsket seg denne vekk lenger oppe, så den finnes nok på pc-versjon (kommer ikke inn i det hele tatt på pc, bruker opera). Ikke fjern den! Jeg foretrekker å bruke forumet på den måten.

leter også etter "gå til siste uleste innlegg" i tråder. Og en snarvei tilbake til nytt innhold. 

Hvordan endrer jeg til nettleserversjon på nettbrett?

Tapatalk fungerer ganske bra da, om enn tregt.

Endret av rosinbolle
Skrevet
Jeg får ikke lengre lov til å skrive på hundesonen gjennom pcen. I skrivefeltet er det en sirkel som "laster", og jeg får ikke skrevet noe i feltet. Har forsøkt flere nettlesere uten hell. Må skrive dette fra mobilen [emoji14] 

Får fortsatt ikke lov til å skrive innlegg via PCen..

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Er det jeg som er blind, eller er det ingen "vis nytt innhold"-knapp på nettbrettversjon? Jeg leter og leter, men finner den ikke! Ser det er noen som har ønsket seg denne vekk lenger oppe, så den finnes nok på pc-versjon (kommer ikke inn i det hele tatt på pc, bruker opera). Ikke fjern den! Jeg foretrekker å bruke forumet på den måten.

leter også etter "gå til siste uleste innlegg" i tråder. Og en snarvei tilbake til nytt innhold. 

Hvordan endrer jeg til nettleserversjon på nettbrett?

Tapatalk fungerer ganske bra da, om enn tregt.

Stjerna kanskje? Hvis det er det samme som på mobil.

Skrevet

Hundesonen er det eneste forumet jeg har vært på, som har den der sidebaren. Skjønner bare ikke poenget med at den er der.... For min del hadde det ikke gjort noe om forumet ble litt bredere, hvis den ble borte.... Men får vel prøve å venne meg til den.... :P

 

Skrevet

Hundesonen er det eneste forumet jeg har vært på, som har den der sidebaren. Skjønner bare ikke poenget med at den er der.... For min del hadde det ikke gjort noe om forumet ble litt bredere, hvis den ble borte.... Men får vel prøve å venne meg til den.... :P

 

Veldig enig med deg! Synes den er overflødig når man har funksjonen "nye innlegg", som også er mye mer oversiktlig.

  • Like 1
Skrevet

Jeg vil heller ha sidebaren enn at forumet blir 50% bredere, da blir det veldig kronglete å lese innleggene. Kanskje det blir litt som på Facebook, blir jo vant til å overse både chatten og reklamen på siden?

  • Like 1
Skrevet

Men det er jo så bredt allerede, bare at det er et hvitt tomrom under sidebaren i stedet for?

Åja, sånn ja. Ja, skjønner hva du mener. Men jeg tenkte på at alternativet er kanskje at bredden på forumet vil øke utover mot høyre hvis det ikke er sidebar der, og at hvis det stemmer så vil jeg heller ha sidebaren. Hva som er fakta vet jeg ikke :D . 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
    • Tusen takk for utfyllende svar! Det er absolutt slitsomt ja.. Burde selvsagt lagt til at han er røntget og resultatene viste plettfri både AD og HD. Vi fikk i tillegg tatt et pr ekstra bilder av ryggen hans da han har hatt noe smerter i ryggen ila året, men heller ingen avvikende resultat der. Skal sies at veterinærene som har sett på han når har har hatt vondt i ryggen (ved to anledninger) kan ikke finne noe ved kontroll og de mener det kan være muskulært. Så absolutt ikke umulig at en fysioterapeut hadde vært hensiktsmessig mtp akkurat det.  Men for å gi litt mer utfyllende kontekst så skjer ikke disse utbruddene i forbindelse med noe som skulle utløse noe smerter og dermed utløse utbrudd. Som regel så kommer det i etterkant av at han har rullet i snø/gress feks, eller at vi har måttet begrense han mye, mye kort bånd. Eller hvis vi «maser» på han eller krever noe av han, gå pent og ikke dra feks. Så det lille vi ser av et mønster er at det henger sammen med stress eller frustrasjon, og overtenning. Å vi har lite tro på at han gjør det fordi det er en form for lek for han, fordi det aldri ender positivt for verken han eller oss. Han vinner aldri disse kranglene, men det gjør ikke vi heller..🥲 For å svare litt på punktene du spør om (setter stor pris på at det spørres, da vi ofte opplever at folk antar at vi er problemet og gjør alt feil, uten å spørre) 1. røntgen er tatt, og kontakte fysioterapeut er ikke en dum ide.  2.riktig og nok aktivitet synes jeg også vi har godt dekket. Han får 3 turer om dagen, en kort på morgenen og en på kvelden (ca 30 min) i tillegg til en lengre tur på 45-75 min etter arbeidstid. Vi bor for tiden i leilighet i Oslo så å lufteturene skjer i bånd. I tillegg er vi ofte i skogen og på privat hundejorde der han få løpe løst. 3. munnkurv og grime har vi også kjøpt ja, å på kurset vi gikk rett før jul fikk vi hjelp til innlæring av disse. Munnkurven har vi skjønt at er litt for liten så den har blitt tilsidesatt. Og grime øver vi fortsatt på, men den blir også et stressmoment for han og han klikker ofte både av å ha den på og få den av. Så vi har ikke kommet så langt at vi kan gå tur med den enda, da det ender mer manisk graving for å få den av, til tross for at vi prver å flytte fokuset hans fremover. Men vi håper å få den bedre til etterhvert. 4. Har vært i kontakt med oppdretter ang dette å til tross for å ha drevet oppdrett i 25år så har heller ikke hun hørt om denne oppførselen. Foreldre er helt fine. De søsknene vi vet om er ikke utenfor «normalen» av unghund oppførsel. 5. Mulig vårt neste steg igjen blir å kontakte en adferdskonsulent ja, som er spesialisert innenfor mer adferd enn trening. For som sagt så har vi forsøkt å trene dette bort på forskjellige måter uten å nå frem. Trenger nok noen som kan evaluere hele han og mønstrene hans, å det er det vi har trodd vi har fått tidligere. Men som regel er det en og en time, å om han ikke klikker ila den timen så får man heller ikke sett problemet. Å da er vi ofte like langt, å ender med å bli fortalt treningsmetoder vi kan prøve men som overhodet ikke fungerer når han tipper, å dermed blir et større stressmoment for han.    Vi holder til i Oslo nå men flytter til Nes i mai. Instruktørene vi har hatt på besøk er en vi fikk anbefalt fra oppdretter, fra Hamar. En dame fra hundeskolen som holdt valpekurset, Norges hundeskole. Og en vi fikk anbefalt, frøken dognanny.  Vi var ikke missfornøyde med noen av disse men har forstått at de kanskje ikke har den rette kunnskapen for vårt problem..
    • Dette høres slitsomt ut for dere! som du sier, dette er ikke normalt, ikke for noen raser, jeg håper dere kan få hjelp. Bra du nevner at dere har vært til veterinær. Er han røntget? Jeg ville også fått besøk av en hundefysio som kan sjekke muskulaturen, de har ofte bedre kompetanse på muskulære problemer. Kan jeg spørre hvilke instruktører dere har hatt inne og hvilken kompetanse de har? Hvor i landet bor dere? Det er stort spenn i kompetanse og metoder. Jeg stoler på de fleste jeg kjenner til som er listet på https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund, men der er det også variasjon i kompetanse. Et annet spørsmål er om dere har hatt inn instruktører som hovedsaklig driver med hundetrening, eller om dere har hatt inn hundetrenere med fokus og kompetanse på adferd. For noen er det stor overlapp, mens andre er det skille. Er det standard eller jaktgolden? Har du snakket med oppdretter? Hvordan er mentalitet på foreldre og søsken? Erfaringsmessig er det uansett dumt å vente på at en hund skal "vokse av seg" noe som helst av problemer. En del adferd må man riktignok bare forebygge og "holde ut", men jo mer en hund får "øvd" seg på adferd, jo bedre sitter den. Ting jeg ville sjekket ut/prøvd. 1. Fysioterapeut. Rønting av hofter og albuer hvis dette ikke er gjort enda. 2. Nok og "riktig" aktivisering. Utelukke ballkasting og annen jaktlek som kan forhøyd stress. Mentale oppgaver som søk, trening av triks og lydighet i korte økter hver dag, og nok fysisk aktivitet. Minst 1-2 timer tur med snusing og varierende tempo daglig. 3. Lære inn å ha på munnkurv med positive metoder og bruke den på tur. Eventuelt også grime. 4. Snakk med oppdretter, om de kan være til hjelp og kan si noe mer om foreldre og søsken. 5. Finne riktig hundetrener. Det kan dessverre være en krevende oppgave. Men jeg har enda en del kontaktnettverk hvis du oppgir hvor i landet du bor.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...