Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppgraderte hundesonen


Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Ett amerikansk sonen medlem kommer ikke inn etter server bytte. Sånn kort problemet: 

"slettet all historikk i nettleseren. Søker hundesonen.no og kommer bare til at forumet er skrudd av" 

 

sender henne direkte link og hun får

 

"Not found via linken din"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/17/2015 at 5:37 PM, Ozzy skrev:

Hva mener du med høyre menyen? På det bildet ser jeg hodet til de som har skrevet, men jeg får jo ikke sett emnet som er svart på sist og nicket samt klokkeslett til de som har skrevet der. 

Beklager, da var det jeg som misforstod. Det er ikke noe "feil" med nettbrettversjonen, det skal være sånn.

Under profilbilde så ser du hvor lenge det er siden siste innlegg og jeg regner med at du kan holde på bildet for å se hvem som har svart. Jeg er dessverre tom for batteri på min iPad, men jeg ser at det kommer opp en infobox om jeg holder musen over profilbildet og håper dette går på tablet også :)

 

Screenshot_2015-09-17-16-17-59.png

 

asd

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/17/2015 at 7:25 PM, maysofie skrev:

Edit: Tidligere om man trykte på en tråd i listen over nylige aktive kom man opp på samme side og innlegg man sist leste, vil dette bli tilgjengelig etterhvert?

Jeg er veldig glad i slike funksjoner og kommer til å prøve å lete frem alle mulige senere.

Om dette var standard på forrige versjon er det nok innbakt her også. Linkene kan være flyttet, så jeg anbefaler å trykke på alt som man kan trykke på :)

Husk at "lesehistorikken" din er ny, på ny versjon og at det dermed kan ta litt tid før slike funksjoner automatisk trer i kraft.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/17/2015 at 7:40 PM, maysofie skrev:

Hvorfor kan jeg ikke velge ingen av alternativene i Metode som skal brukes når jeg følger innhold automatisk? Jeg vil ikke ha noe på mail overhodet.

Ei heller får jeg valgt at jeg ikke vil ha varsling på epost om noen kommenterer noe jeg følger. Får ikke valgt hverken eller i den boksen.

@maysofie: Nå har vi endret på hva som er standard og åpnet for muligheten til å endre dette selv. Beklager at det ikke var slik fra begynnelsen! :)

Endret av RAH
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Går det att stänga av den lilla svarta boxen som poppar upp varje gång jag gör något bara för att tala om för mig vad jag precis gjort? Och samma sak, det att sidan "scrollar" sig själv nerifrån och upp när jag går till nästa sida i en diskussion?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En liten ting til, fra min si de. Qouter og sånt sier "for 12 timer siden" uten klokkeslett. 

Er det mulig å endre tilbake til nick - klokkeslett på quoter og klokkeslett på innlegg? litt mer slik det var før? Sikkert bare en vane, men nå sliter jeg med å få med meg hvem som faktisk er quotet.

Endret av raksha
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette gjorde skikkelig vondt i vanen :S


Edit: men det blir sikkert bra! Man glemmer jo fort hvordan det var før. Men savner litt mer skille mellom ting, alt flyter liksom litt over i hverandre nå, alt er så lyst.

Er forumet mye smalere nå forresten?

Kunne og ønske at svar og siter var litt mer som knapper, ikke bare rene linker.

Endret av Lola Pagola
Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Teserere, linker skal åpnes i ny fane/vindu. Jeg antar at dette blir fikset når cron jobben (vaktmesteren) nevnt tidligere i tråden er ferdig med sitt. Hvis ikke må jeg inn å fikse dette manuelt.

@Kaja: Klikk på bjellen øverst, så får du opp en link varslingsinnstillinger. Her kan du gjøre som du ønsker :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@TrasselTrollet, jeg er usikker på om du kan skru av notifikasjonene som kommer opp og har dessverre ikke tid til å sjekke dette nå. Du kan se om det hjelper å skru av noen av varslingsinnstillingene.

At forumet skroller til toppen når du klikker på neste side er ikke mulig å endre. Det som skjer er at forumet henter inn nye poster i bakgrunnen og tar deg til toppen (da det er normalt å starte å lese fra toppen). På denne måten sparer du mye lastetid ved at serveren henter og leverer mindre innhold.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det är inte det att jag hamnar på toppen på nästa sida som är problemet i sig utan den extremt onödiga "rörelsen" av det. Hur jag nu skall kunna förklara det bättre? Det är själva "animationen" av rörelsen som är problemet.
Jag lär mig säkert med tiden att titta bort varje gång jag trycker på nästa sida men jag tycker det bör tas med i betraktade att all sådan onödig rörelse kan vara extremt svårhanterad för folk som lätt drabbas av yrsel tex.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...