Gå til innhold
Hundesonen.no

Fungerer noe annet enn skinnsofa når man har hund?


Petra
 Share

Recommended Posts

Har aldri hatt skinnskofa før nå, og det har gått fint. Men ikke veldig praktisk. La på pledd på sofaen som måtte vaskes jevnlig, og putetrekkene på sofaen. Da er det mye enklere med skinnsofa. Jeg foretrekker personlig ikke skinn, da det ikke er det jeg liker aller best. Men siden jeg ikke elsker å bruke tid på vasking og skuring, oppsamling av hår osv, så prøver jeg å gjøre det enklere for meg selv der jeg kan.
Derfor har jeg akseptert skinnsofa, og en del av de er faktisk ganse gode å sitte i også :P

Skinnsofa er også veldig holdbart. Husker mamma sin var langt over 30 år og på moten igjen da hun kvittet seg med den. Ene og alene fordi hele huset ble pusset opp. Men sofaen var like fin! Selv etter 5 unger, diverse besøk, burstagspartyer og det som er. Noe hund har det også vært, ikke mye. Katt har det vært i 18 år. Og det eneste man har hatt behov for å gjøre er å tørke litt av den innimellom. Så jeg må innrømme at det er praktisk.

Endret av LXT
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hatt begge deler og foretrekker skinn. De to siste årene har vi hatt stoffsofa fra Habitat og det går bra, men mannens allergi mot katt blir værre, så den blir ikke værende.

Det er forskjell på stoff og stoff (sånn som det er ulike typer skinn) og det vi har, er av solid kvalitet og det må man nesten ha når man har dyr. Det kommer ikke løs tråder enda katten kan stikke inn klørne sine og den tåler at labradoren krafser i den. Den må støvsuges og vaskes av ofte, da. Med skinn er det nesten bare å blåse hårene av, mens med stoff må det støvsuges og tørkes med fuktig klut.

Ingen av dyrene får gå oppi når de er sølete eller våte, men de røyter jo, så jeg foretrekker å støvsuge den ca tre ganger i uka, når jeg nå ellers støvsuger. Blir vel litt hva man vil ha av husarbeid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for alle svarene!

 

Ser ut som om Siri oppsummerer de fleste svarene ganske presist :D  Men noen av dere er fornøyd med stoffsofa også. Har dere korthårede hunder? I så fall drar de kanskje med seg mindre sand og slik inn enn langhårede?

 

Mine er nokså langshårede, røyter en del og absolutt ikke av typen som tripper forsiktig rundt sølepyttene :P  I tillegg er de belemret en eier som hater alt av husarbeid  :icon_redface:  Da er det kanskje like greit å safe med en ny skinnsofa  :) 

Jeg har en ikke-røytende med masse pels (=teppe i sofaen) og en mini som knapt slipper hår. Begge samler drit som om de var født til det. Men jeg er ekstremt nøye på at møkkete bikkjer ikke har noe i sofaen å gjøre. Så derfor funker stoffsofa helt ypperlig. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har prøvd vanlige h-seler med mye justering, samt trekkseler og mye annet.. jeg har ikke prøvd en step-in sele, så det skal jeg prøve - takk for tips!
    • Den det lenkes til er en vanlig H-sele, ala det jeg foreslo over. Frontfestet sele vil jeg ikke anbefale når press på luftrøret er et problem, særlig hvis hunden faktisk trekker. Jeg vil ikke anbefale å feste båndet foran i det hele tatt, da det skjeve trekket antageligvis vil presse mer.
    • Frontfestet sele? Store prisforskjeller på de som er laget spesifikt for frontfeste, og på like funksjonelle, vanlige justerbare seler på Felleskjøpet og Dogman (billigst på Plantasjen), som ikke er spesifisert som frontfestede, men har en ring en kan klipse båndet i foran.  Jeg har to stk sånne fra Trixie (M/L og L/XL) for billigsalg med brevpost, men de er ikke like justerbare i alle retninger som den fra Dogman, som antakelig tillater deg å feste båndet på ryggen og gå turer som vanlig, om du åpner den godt i halsen og korter kraftig inn under buken    Edit: Denne. En ser knapt metallringen foran på dette bildet, men den er der. Tre ulike størrelser, som ligger hver for seg i menyen: https://plantasjen.no/no/p/h-sele-iris-svart-20mm-svart-517766
    • Presser en vanlig slik H-sele for mye på luftrøret? https://dyresjappa.no/produkt/hundesele-regulerbar-svart/ Isåfall ville jeg sett etter en step-in sele ala dette, bare pass på at den ligger lavt nok foran:https://www.musti.no/basic-first-step-in-sele-svart Ellers ville jeg brukt halsbånd med grime en del for å begrense trekkingen, rett og slett.  
    • Hei! Jeg har kommet borti en ny utfordring. Min egenavlede Aussie på 7mnd hoster/harker/høres ut som den har astma når den trekker i sele. Dette har pågått i hele sommer og jeg har prøvd å finne en sele som minimerer problemet, men enda ikke lyktes.   Valpen er undersøkt av veterinær for to uker siden hvor vet tror den kan ha hatt kennelhoste og at luftrøret fremdeles er irritert. Almenntilstanden er god og har vært hele vegen. Vi skal la vær å gå tur (kun aktivisering i hagen, på rally-treninger osv) på tre uker for å se om det hjelper at luftrøret får ro. Nå har det gått to uker til uten bedring (fremdeles harking når jeg holder på luftrøret) så jeg ser for meg at vi må inn igjen for røntgen osv. Denne hostingen/harkingen kommer kun når man legger press på luftrøret, aldri ellers. Dessverre er dette en hund som er ivrig på tur og trekker en del. Men det høres jo ikke bra ut.. hvis noen har erfaring med det samme så skriv gjerne litt om det også!   Jeg ser ikke for meg at vi finner ut av/får løst dette problemet med det første, og spør derfor dere om noen vet om en spesialsele som er utviklet for å unngå press på luftrøret? Evt om noen spesialsyr?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...