Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har en kjøkkenleverandør å anbefale? Huseby er en ganske aktuell men vil sjekke ut andre også. Ikea er uaktuelt, pris er ikke veldig viktig (men nevn gjerne hva prisen ble) , kvalitet, utseende og kundeservice er viktig.

Skrevet

HTH var i alle fall veldig hyggelige og kunne hjelpe mye som en del av pakken.

Men ikke prøvd enda.

Skrevet

Styr unna Sigdal, er ikke fornøyd med kvaliteten.

Der er vi uenige, for vårt Sigdal-kjøkken står enda som gull uten slitasje eller andre skavanker på 9(?)år :)

Ei venninne av oss fikk nettopp installert et Huseby-kjøkken. De var meget fornøyd med utvalg og det ferdige produktet.

Guest lijenta
Skrevet

Jeg vilel kikket på lokale kjøkkensnekkere kan tilby. utenom det så elsker jeg Øyfjell treindustri sine trekjøkke da.

Skrevet

Der er vi uenige, for vårt Sigdal-kjøkken står enda som gull uten slitasje eller andre skavanker på 9(?)år :)

Ei venninne av oss fikk nettopp installert et Huseby-kjøkken. De var meget fornøyd med utvalg og det ferdige produktet.

Kan være kvaliteten har endret seg siden dere kjøpte? Mitt er tre år gammelt og er ikke spesielt pent lenger. Spesielt benkeplaten har tålt lite. Og eg er definitivt ingen kokk, så det brukes ikke så altfor mye :)

Skrevet

Takk for svar. Noen som har erfaring med Svane? Har booka møte med Huseby og Svane om to uker ihvertfall.

Har sjekka ut litt de andre men er så vanskelig å finne riktig leverandør. Spesielt når samboeren har i hodet hvordan han vil ha det og han egentlig hadde bestemt seg for Huseby. Men han var enig i at det er lurt å sjekke andre også.

Vi skal ikke ha sånn kjøkken i tre, det synes han er kjedelig. :P Skal ha granitt benkeplater, mest sannsynlig svart og hvit på skuffer og skap og ganske mye fancy greier. Tenkte å bruke mellom 150.000 og 200.000, Uten montering det ordner vi selv.

Skrevet

Takk for svar. Noen som har erfaring med Svane? Har booka møte med Huseby og Svane om to uker ihvertfall.

Har sjekka ut litt de andre men er så vanskelig å finne riktig leverandør. Spesielt når samboeren har i hodet hvordan han vil ha det og han egentlig hadde bestemt seg for Huseby. Men han var enig i at det er lurt å sjekke andre også.

Vi skal ikke ha sånn kjøkken i tre, det synes han er kjedelig. :P Skal ha granitt benkeplater, mest sannsynlig svart og hvit på skuffer og skap og ganske mye fancy greier. Tenkte å bruke mellom 150.000 og 200.000, Uten montering det ordner vi selv.

Pappa og kona har Svane kjøkken. Det er råkekkert! De er veldig fornøyde og har ikke noe å utsette på noe i hvertfall :)

Skrevet

HTH har vel stort sett alltid upåklagelig kvalitet på sine kjøkken i alle fall. Min far installerte et fra HTH for tre år siden, og det virker innmari solid og moderne. Digge skuffer f.eks!

Selv har vi kjøkken fra KVIK. Fint er det, men det oser ikke kvalitet, selv om benkeplata er skikkelig fin og holder godt. Det er for øvrig en kompositt benkeplate vi har. Kjøkkenet for øvrig er veldig fint, men kunne gjerne fremstått som mer "luksus" spør du meg. :P

Skrevet

Kan også nevne at jeg kjenner noen som har hatt masse leveringsproblemer med Epoc gjennom Elkjøp. Gjaldt spesielt hvitevarer, men de er ikke fornøyd med service og levering.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Bestilte Huseby idag. Svane gav oss pris på langt mindre for mye mer. Huseby har gitt oss ekstremt gode priser, samt 30% på toppmodellene til miele. Blir nok veldig bra!

  • Like 1
Skrevet

Er det noen flere som har erfaring med kjøkken fra KVIK? Hadde i utgangspunktet tenkt å kjøpe fra HTH, men så fant jeg akkurat den typen front jeg vil ha hos KVIK.. Av det jeg har klart å google meg til er kjøkkenene fra KVIK vanskelige å sette opp (ingen god bruksanvisning) og litt dyrere enn HTH. Kvaliteten virker å være tilnærmet lik?

Skrevet

Det jeg har hørt om Kvik er at det er samme kjøkken som på IKEA, bare vanskeligere å sette opp..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Det tror jeg stemmer på en prikk! :lol: (Men IKEA har ikke riktige fronter..)

Jeg har KVIK, og er fornøyd med det :) Men kjøpte det i leilighet, så vet ikke hvordan det er å sette opp.

Hvilke fronter har dere? Gammelt? I og med at du nevnte det ikke oste kvalitet.. Det er jo et ganske dårlig tegn. Håper deres er et lite unntak!

Skrevet

Litt dårlig formulert over her fra meg. Det ER kvalitet altså. Men vårt er snart 8 år gammelt. Folk tror ennå det er nytt. Vi har hvite høyglans fronter med store skuffer uten håndtak. Greia er vel egentlig mest at det ikke er et heltre-kjøkken, og at det føles "lett". Men det ser veldig pent ut benkeplata eeeelsker jeg!

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Noen som har noen input på hvilke farge vi bør ha på veggene? Kommer til å ha lys grå fliser på gulvet  (de er litt mer grå enn bildet, lyset juger lit på fargen ) . Benkeplaten er granitt (steel grey, nesten sort)  og kjøkkenet er eggehvitt (den er ikke gulaktig som det ser ut som.  Det er åpen løsning til stuen rett etter terassedøren. Spiseplassen blir da mellom åpningen og døren til gangen, der er det også mur pga peis i stuen)  

received_10153663586386411.jpeg

Screenshot_2015-11-10-16-37-39.jpg

Screenshot_2015-11-10-16-38-00.jpg

Screenshot_2015-11-10-16-38-22.jpg

Skrevet

Hva med en slik gråblå farge typ kveldshimmel eller skyggeblå fra Jotun? Veldig pene farger som jeg tror hadde passet bra. Og det kan jo males om når man blir lei. 

Ellers er jeg veldig glad i hvite fasettfliser jeg da. :) 

På mitt kjøkken har jeg en gråbeige farge jeg er veldig fornøyd med, men husker ikke hva den heter - tror den heter lys hamp! Den er grå i noen typer lys og mer beige i andre typer lys. Knallfin farge fra butinox. 

  • Like 1
Skrevet
På 10.11.2015, 18.03.21, Maria skrev:

Hva med en slik gråblå farge typ kveldshimmel eller skyggeblå fra Jotun? Veldig pene farger som jeg tror hadde passet bra. Og det kan jo males om når man blir lei. 

Ellers er jeg veldig glad i hvite fasettfliser jeg da. :) 

På mitt kjøkken har jeg en gråbeige farge jeg er veldig fornøyd med, men husker ikke hva den heter - tror den heter lys hamp! Den er grå i noen typer lys og mer beige i andre typer lys. Knallfin farge fra butinox. 

Fargen var fin den.  Litt usikker på om vi skal male alle veggene, eller ha hvitt der kjøkkenet er og en annen farge på "spiseveggen" .   Er så vanskelig å se for seg, vil helst ikke male ved kjøkkenet igjen med det første, er ganske så dritt lei oppussing ogsånt :P   

Fasettfliser synes jeg ikke er så fint, vi skal mest sannsynlig ha glassplate mellom skaper og benkeplate. Men det tar vi etterhvert. 

Er så vanskelig, synes det er umulig å se for meg, spesielt når kjøkkenet er helt ribba :P  

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...