Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har en kjøkkenleverandør å anbefale? Huseby er en ganske aktuell men vil sjekke ut andre også. Ikea er uaktuelt, pris er ikke veldig viktig (men nevn gjerne hva prisen ble) , kvalitet, utseende og kundeservice er viktig.

Skrevet

HTH var i alle fall veldig hyggelige og kunne hjelpe mye som en del av pakken.

Men ikke prøvd enda.

Skrevet

Styr unna Sigdal, er ikke fornøyd med kvaliteten.

Der er vi uenige, for vårt Sigdal-kjøkken står enda som gull uten slitasje eller andre skavanker på 9(?)år :)

Ei venninne av oss fikk nettopp installert et Huseby-kjøkken. De var meget fornøyd med utvalg og det ferdige produktet.

Guest lijenta
Skrevet

Jeg vilel kikket på lokale kjøkkensnekkere kan tilby. utenom det så elsker jeg Øyfjell treindustri sine trekjøkke da.

Skrevet

Der er vi uenige, for vårt Sigdal-kjøkken står enda som gull uten slitasje eller andre skavanker på 9(?)år :)

Ei venninne av oss fikk nettopp installert et Huseby-kjøkken. De var meget fornøyd med utvalg og det ferdige produktet.

Kan være kvaliteten har endret seg siden dere kjøpte? Mitt er tre år gammelt og er ikke spesielt pent lenger. Spesielt benkeplaten har tålt lite. Og eg er definitivt ingen kokk, så det brukes ikke så altfor mye :)

Skrevet

Takk for svar. Noen som har erfaring med Svane? Har booka møte med Huseby og Svane om to uker ihvertfall.

Har sjekka ut litt de andre men er så vanskelig å finne riktig leverandør. Spesielt når samboeren har i hodet hvordan han vil ha det og han egentlig hadde bestemt seg for Huseby. Men han var enig i at det er lurt å sjekke andre også.

Vi skal ikke ha sånn kjøkken i tre, det synes han er kjedelig. :P Skal ha granitt benkeplater, mest sannsynlig svart og hvit på skuffer og skap og ganske mye fancy greier. Tenkte å bruke mellom 150.000 og 200.000, Uten montering det ordner vi selv.

Skrevet

Takk for svar. Noen som har erfaring med Svane? Har booka møte med Huseby og Svane om to uker ihvertfall.

Har sjekka ut litt de andre men er så vanskelig å finne riktig leverandør. Spesielt når samboeren har i hodet hvordan han vil ha det og han egentlig hadde bestemt seg for Huseby. Men han var enig i at det er lurt å sjekke andre også.

Vi skal ikke ha sånn kjøkken i tre, det synes han er kjedelig. :P Skal ha granitt benkeplater, mest sannsynlig svart og hvit på skuffer og skap og ganske mye fancy greier. Tenkte å bruke mellom 150.000 og 200.000, Uten montering det ordner vi selv.

Pappa og kona har Svane kjøkken. Det er råkekkert! De er veldig fornøyde og har ikke noe å utsette på noe i hvertfall :)

Skrevet

HTH har vel stort sett alltid upåklagelig kvalitet på sine kjøkken i alle fall. Min far installerte et fra HTH for tre år siden, og det virker innmari solid og moderne. Digge skuffer f.eks!

Selv har vi kjøkken fra KVIK. Fint er det, men det oser ikke kvalitet, selv om benkeplata er skikkelig fin og holder godt. Det er for øvrig en kompositt benkeplate vi har. Kjøkkenet for øvrig er veldig fint, men kunne gjerne fremstått som mer "luksus" spør du meg. :P

Skrevet

Kan også nevne at jeg kjenner noen som har hatt masse leveringsproblemer med Epoc gjennom Elkjøp. Gjaldt spesielt hvitevarer, men de er ikke fornøyd med service og levering.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Bestilte Huseby idag. Svane gav oss pris på langt mindre for mye mer. Huseby har gitt oss ekstremt gode priser, samt 30% på toppmodellene til miele. Blir nok veldig bra!

  • Like 1
Skrevet

Er det noen flere som har erfaring med kjøkken fra KVIK? Hadde i utgangspunktet tenkt å kjøpe fra HTH, men så fant jeg akkurat den typen front jeg vil ha hos KVIK.. Av det jeg har klart å google meg til er kjøkkenene fra KVIK vanskelige å sette opp (ingen god bruksanvisning) og litt dyrere enn HTH. Kvaliteten virker å være tilnærmet lik?

Skrevet

Det jeg har hørt om Kvik er at det er samme kjøkken som på IKEA, bare vanskeligere å sette opp..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Det tror jeg stemmer på en prikk! :lol: (Men IKEA har ikke riktige fronter..)

Jeg har KVIK, og er fornøyd med det :) Men kjøpte det i leilighet, så vet ikke hvordan det er å sette opp.

Hvilke fronter har dere? Gammelt? I og med at du nevnte det ikke oste kvalitet.. Det er jo et ganske dårlig tegn. Håper deres er et lite unntak!

Skrevet

Litt dårlig formulert over her fra meg. Det ER kvalitet altså. Men vårt er snart 8 år gammelt. Folk tror ennå det er nytt. Vi har hvite høyglans fronter med store skuffer uten håndtak. Greia er vel egentlig mest at det ikke er et heltre-kjøkken, og at det føles "lett". Men det ser veldig pent ut benkeplata eeeelsker jeg!

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Noen som har noen input på hvilke farge vi bør ha på veggene? Kommer til å ha lys grå fliser på gulvet  (de er litt mer grå enn bildet, lyset juger lit på fargen ) . Benkeplaten er granitt (steel grey, nesten sort)  og kjøkkenet er eggehvitt (den er ikke gulaktig som det ser ut som.  Det er åpen løsning til stuen rett etter terassedøren. Spiseplassen blir da mellom åpningen og døren til gangen, der er det også mur pga peis i stuen)  

received_10153663586386411.jpeg

Screenshot_2015-11-10-16-37-39.jpg

Screenshot_2015-11-10-16-38-00.jpg

Screenshot_2015-11-10-16-38-22.jpg

Skrevet

Hva med en slik gråblå farge typ kveldshimmel eller skyggeblå fra Jotun? Veldig pene farger som jeg tror hadde passet bra. Og det kan jo males om når man blir lei. 

Ellers er jeg veldig glad i hvite fasettfliser jeg da. :) 

På mitt kjøkken har jeg en gråbeige farge jeg er veldig fornøyd med, men husker ikke hva den heter - tror den heter lys hamp! Den er grå i noen typer lys og mer beige i andre typer lys. Knallfin farge fra butinox. 

  • Like 1
Skrevet
På 10.11.2015, 18.03.21, Maria skrev:

Hva med en slik gråblå farge typ kveldshimmel eller skyggeblå fra Jotun? Veldig pene farger som jeg tror hadde passet bra. Og det kan jo males om når man blir lei. 

Ellers er jeg veldig glad i hvite fasettfliser jeg da. :) 

På mitt kjøkken har jeg en gråbeige farge jeg er veldig fornøyd med, men husker ikke hva den heter - tror den heter lys hamp! Den er grå i noen typer lys og mer beige i andre typer lys. Knallfin farge fra butinox. 

Fargen var fin den.  Litt usikker på om vi skal male alle veggene, eller ha hvitt der kjøkkenet er og en annen farge på "spiseveggen" .   Er så vanskelig å se for seg, vil helst ikke male ved kjøkkenet igjen med det første, er ganske så dritt lei oppussing ogsånt :P   

Fasettfliser synes jeg ikke er så fint, vi skal mest sannsynlig ha glassplate mellom skaper og benkeplate. Men det tar vi etterhvert. 

Er så vanskelig, synes det er umulig å se for meg, spesielt når kjøkkenet er helt ribba :P  

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...