Gå til innhold
Hundesonen.no

Student 2015-2016


Mackenzie
 Share

Recommended Posts

  • Svar 952
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fra nå av svarer jeg bare på navnet SandySosantCandy. Bare så dere veit det.  

Det er ikke hver dag jeg leverer masteroppgave etter å ha vært borte fra fagmiljøet i 6 år, er i full jobb, ikke får veileder før 3 mnd før innlevering og skriver mesteparten av oppgaven i løpet av de

Ja, jeg avsluttet like greit med en A på masteroppgaven jeg. 

Posted Images

9 minutter siden, Lillekrapyl skrev:

Dette med å be om begrunnelse på en karakter. Er det i sammenheng med å klage? Når ber en om begrunnelse? Hadde vært litt gøy å se begrunnelse kjenner jeg, men en ber kanskje ikke om det på en A? ;)

Trenger ikke å være fordi man tenker å klage. Jeg har bedt om begrunnelse på en A jeg ble overrasket over å få. :) Man kan be om begrunnelse hvis man ønsker å få mer informasjon om hvordan oppgaven ble vurdert. 

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ferie! :D

Anatomieksamen igår var veldig vanskelig, alle jeg har snakket med ble overrasket over det. Mye vanskeligere oppgaver enn de tidligere årene. Men, jeg regnet sånn i verstefall-poengsum, og da var det sånn 46% rett, det er hvertfall bestått. Umulig å si hvor mye jeg egentlig har riktig da, men tror ikke jeg får mindre enn det hvertfall!

Noen som vet hvordan karakterskalaen er i forhold til antall % riktig? Tenker da på sånne oppgaver med ett fasitsvar. Vet ikke om det finnes en sånn oversikt?

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

30 minutter siden, laikamor skrev:

Ferie! :D

Anatomieksamen igår var veldig vanskelig, alle jeg har snakket med ble overrasket over det. Mye vanskeligere oppgaver enn de tidligere årene. Men, jeg regnet sånn i verstefall-poengsum, og da var det sånn 46% rett, det er hvertfall bestått. Umulig å si hvor mye jeg egentlig har riktig da, men tror ikke jeg får mindre enn det hvertfall!

Noen som vet hvordan karakterskalaen er i forhold til antall % riktig? Tenker da på sånne oppgaver med ett fasitsvar. Vet ikke om det finnes en sånn oversikt?

Vi går ut ifra 

40-50 % E

50-60 % D

60-80 % C

80-90 % B

90-100 % A

Kan være litt feilmargin på de prosentsatsene

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

39 minutter siden, MegaMarie skrev:

Fikk E på statistikk eksamen, den jeg følte gikk dårlig. Trodde dog ikke det skulle gå så dårlig.. Jaja, ikke annet å gjøre enn å le av det, be om begrunnelse og konte den til sommeren :P

Du kan jo klage og få ny vurdering.

 

Venter på sensur her også - synes virkelig at det ikke trenger å ta tre uker når jeg var eneste kandidat :aww: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

18 timer siden, Line skrev:

Du kan jo klage og få ny vurdering.

 

Venter på sensur her også - synes virkelig at det ikke trenger å ta tre uker når jeg var eneste kandidat :aww: 

Ja, vurderer å klage, utifra hva som kommer frem fra grunnlaget vell og merke. Men uansett så er jeg ikke fornøyd med en D heller. Den eksamen var skikkelig teit lagt opp, så jeg satser på at konten blir bedre :) Jeg føler ikke jeg er så dårlig i faget i seg selv.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er spent på om det blir masterleseplass på meg, jeg. Vi har fremdeles ikke hørt noe, og nå er vel mastersemesteret strengt talt i gang. Ikke har vi fått innvilget opptak på masteroppgaven heller. Det er ikke alltid jeg er sånn fryktelig imponert over instituttet mitt. Det er nesten så vi skulle tatt saken i egne hender og satt oss til i kantina med et skilt det står "masterplasser ILP" på. Vi har jo i grunnen ikke noe annet sted å sitte, så. 

Men nå er jeg i alle fall på Ås. Det er nitten uker til oppgaven skal leveres og jeg har egentlig mest lyst til å ligge litt i fosterstilling og vurdere om jeg skulle blitt rørlegger eller slakter eller noe annet yrkesfaglig i stedet. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da var det på an igjen. 4 dager til eksamen! :o

Jeg er ikke litt motivert. Meldte meg opp til konteeksamen i matte da jeg fikk C på den eksamen, og jeg ville veldig gjerne ha B. Spurte om grunnlag på den, og det var en sterk C, så utrolig bittert at jeg ikke bare klagde på den og så om det kanskje kunne bli en B utifra det. Da jeg meldte meg opp tenkte jeg at matte er bare gøy, det blir sikkert bare kjekt å lese til den eksamenen. Det stemte ikke helt :lol: Jeg er sliten, og vil egentlig bare ha ferie litt til. 

Jeg får bare gjøre det beste ut av det. Prøve å motivere meg. Pensumet føles litt for stort ut for bare 4 dager med lesing, men jeg prøver å tenke på at kunnskapen ligger der allerede, den må bare børstes litt støv av og jeg må friske opp i et par ting som jeg har glemt helt bort. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Venter utolmodig på sensur på fysikkeksamen, den skal visst komme iløpet av dagen!

 

Også er jeg utolmodig mtp stipend/lån. Har betalt semesteravgift (betalte 29.12), men det står fremdeles ubetalt på den på studentweb. Kjipt..

 

 

Edit: litt i sjokk her: fikk A på fysikken :D Totalt 4stk i en klasde på ca 50 som fikk A, så jeg er storfornøyd. Følte det gikk bra, men ikke SÅ bra

  • Like 13
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har fått to karakterer i dag (en B og en bestått :) ), så da har jeg alle obligatoriske fag i boks! Mangler karakter i det siste faget på tjue poeng, men om jeg mot formodning skulle stryke i det har jeg uansett nok poeng for mastergraden min, og det faget er ikke obligatorisk. Så da mangler jeg "bare" masteroppgaven min for å få en mastergrad, da! :P 

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...