Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Haha, jeg følger aldri med på nyhetene. Alt for mye deprimerende. Jeg liker å leve i min egen lille boble hvor alt er fint og flott i verden :D

Jeg leser aviser om morgenen mens min fine mann og jeg drikker kaffe på Kaffebrenneriet. Plutselig en dag bladde jeg over til ei dobbeltside hvor det med feite typer sto "Blatter kan samle verden". Men herrriiiguuuud, hvor fjern og lite orientert om internasjonal politikk er jeg som ikke aner hvem denne redningsmannen er? tenkte jeg flau og fortvila, og begynte febrilsk å lese. Så innså jeg at det dreide seg om fotball, og da følte meg ganske lurt, og det var ikke så viktig lenger. :lol:

  • Like 1
  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sterkt av NKK, og jeg støtter selvsagt deres uttalelser fullt ut: http://web2.nkk.no/no/nyheter/Taler+hundeverdenen+midt+imot.b7C_wlvW4n.ips

Signert! Synes det er direkte motbydelig av FCI å gi Kina en slik event med tanke på hva som foregår der borte

Signert! Jeg reagerte med en gang jeg leste NKKs referat hvor det stod at Kina hadde fått WDS 2019. Helt fint at de legger det til Asia (aner ikke hvilket riktignok), men da burde de valgt et land

Skrevet

Vad skulle det innebära för NKK och norska uppfödare om NKK faktiskt blir utestängt från FCI?

I min bok, ikke så mye endringer. Ingen CACIB utstillinger i Norge, og norske titler vil vel da være eneste norske hunder kan oppnå siden vi ikke lenger kan stille i utlandet da hunden ikke er registrert i FCI tilknyttet kennelklubb. Mulig de andre nordiske går da NKK jo også har et samarbeid i NKU (Nordisk Kennel Union) med disse landene.

Tviler litt på at det går så langt, men om det gjør så betyr det jo ikke noe i det daglige. Kan jo være at enkelte utenlandske oppdrettere da ikke vil selge til Norge f.eks. Men jeg ser ikke helt at det skjer på bakgrunn av at NKK er sterkt imot behandlingen av hunder i Kina.

Skrevet

Har andre lands kennelklubber slått følge med NKK? Synes jeg leste noe om at den svenske kk ville gjøre noen tiltak? Synes NKK er skikkelig tøffe her, og støtter dem fullt ut ! FCI begynner å ligne på FIFA ...

  • Like 2
Skrevet

Var innom FCI's hjemmeside i dag for å finne ut hvor EDS var i årene som kommer. WDS lista ser slik ut:

WORLD DOG SHOWS
City of the show Dates of the show Milano (ITALY) 6/11/2015 - 6/12/2015 - 6/13/2015 - 6/14/2015 Moscow (RUSSIA) 6/23/2016 - 6/24/2016 - 6/25/2016 - 6/26/2016 Quito (ECUADOR) 7/9/2017 Amsterdam (THE NETHERLANDS) 8/9/2018 - 8/10/2018 - 8/11/2018 - 8/12/2018 Madrid (SPAIN) 4/23/2020 - 4/24/2020 - 4/25/2020 - 4/26/2020

Ok, jeg satser på Amsterdam 2018 med en beardistispe fra en bestemt svensk oppdretter. Da må jeg vel be den oppdretteren om å starte planleggingen nå? Hvem vil være med å kjøre sammen i campingvognkaravane?

Skrevet

Ok, jeg satser på

Ok, jeg satser på Amsterdam 2018 med en beardistispe fra en bestemt svensk oppdretter. Da må jeg vel be den oppdretteren om å starte planleggingen nå? Hvem vil være med å kjøre sammen i campingvognkaravane?

Jeg vil gjerne til WDS 2018, så om alt går i boks kjører vi jo samme veien :)

  • Like 1
Skrevet

I min bok, ikke så mye endringer. Ingen CACIB utstillinger i Norge, og norske titler vil vel da være eneste norske hunder kan oppnå siden vi ikke lenger kan stille i utlandet da hunden ikke er registrert i FCI tilknyttet kennelklubb. Mulig de andre nordiske går da NKK jo også har et samarbeid i NKU (Nordisk Kennel Union) med disse landene.

Tviler litt på at det går så langt, men om det gjør så betyr det jo ikke noe i det daglige. Kan jo være at enkelte utenlandske oppdrettere da ikke vil selge til Norge f.eks. Men jeg ser ikke helt at det skjer på bakgrunn av at NKK er sterkt imot behandlingen av hunder i Kina.

Tack för svar! :flowers:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hvis NKK skulle bli suspendert fra FCI i et år eller to, så er jeg rimelig sikker på at vi aktive utstillere kjapt finner en løsning på å få stilt i utlandet. Omregistrere hunden(e) til Sverige eller Danmark ved å ha en svensk/dansk "medeier" på hundene, f,eks.

I Norge kan man jo stille så mye man ønsker likevel - de vanlige nasjonale utstillingene vil jo ikke bli særlig berørt av dette uansett. På de internasjonale vil det da ikke lenger være særlig utenlandske utstillere, en det er det.

Men jeg synes dette er et så fantastisk bra standpunkt av NKK at jeg tar gjerne det "problemet" om det kommer! Jeg håper bare at flere kennelklubber tør å følge etter og støtte NKK i dette. Hvis det blir en større gruppe som er enige så er det klart at FCI ikke stenger de ut, liksom..

og Pippin&Symra - regn med meg! :-)

Susanne

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Er bare asiatiske land som kommer til å få delta da, og ikke alle de en gang. Fantastisk :lol:

Guest Belgerpia
Skrevet

Hunder fra Norge må i 30 dagers karantene, mens hunder fra Sverige og Danmark bare må i 7 dagers karantene???

*ler*

Ja, det blir en interessant verdensutstilling.

Guest Jonna
Skrevet

Hunder fra Norge må i 30 dagers karantene, mens hunder fra Sverige og Danmark bare må i 7 dagers karantene???

*ler*

Ja, det blir en interessant verdensutstilling.

Vi er regnet som tredjeland på verdensbasis ettersom vi ikke er endel av EU ;)

Oooog pga utbruddet av Rabies på Svalbard.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...